Sport

  • 11 komentarzy
  • 13316 wyświetleń

"Ciągną prąd do Orlika 2"

Rozpoczęto prace zmierzające do powstania drugiego Orlika w Grajewie.

 

Kompleks boisk o sztucznej nawierzchni powstanie przy ulicy 11 Listopada (dawne boisko LO). Zakładany koszt budowy to ok. 1 mln. zł, z czego jednak 1/3 pokrywa marszałek województwa, 1/3 budżet państwa, a tylko pozostałą część stanowi obciążenie samorządu.

Jest to kolejny partnerski projekt realizowany wspólnie z powiatem grajewskim, który pokryje połowę udziału własnego (wcześniej władze powiatu przekazały miastu połowę udziału we własności nieruchomości, na której będzie realizowana inwestycja).

Zdjęcia – prowadzenie nowej instalacji elektrycznej do “Orlika”

 


12 mln euro przeznaczone jest na dofinansowanie inwestycji przedsiębiorstw. 10,85 mln trafi do  samorządów, które chcą poprawić infrastrukturę turystyczną.


Szansę na wsparcie w ramach działania 3.1. Rozwój atrakcyjności regionu, będą miały jedynie projekty infrastrukturalne, dotyczące m.in. budowy infrastruktury niezbędnej do uprawiania różnych form aktywnego wypoczynku (np. ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego), bazy noclegowej czy uzdrowiskowej. W konkursie, który rozpocznie się 1 lipca, dostępne będzie 10,85 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W trakcie oceny wniosków będzie brana pod uwagę atrakcyjność turystyczna gmin i miast województwa podlaskiego, zgodnie z wykazem „Atrakcyjność turystyczna gmin i miast województwa podlaskiego opracowana przez Departament Edukacji, Sportu I Turystyki UMWP. Wykaz dostępny jest m.in. na stronie www.rpo.wrotapodlasia.pl

wtorek, 23 kwietnia 2024

WARMIA - MOSP 4:3 (skróty)

Komentarze (11)

wybory zbliżają się

do wyborca: i bardzo dobrze!

do wyborcy- i co z tego? ;/;/

To pownienes sie cieszyc bo dzieki temu bedziesz mial nowe boisko :)

budowa miala rozpoczac sie na wiosne ale lepiej pozniej niz wcale

Ja o tym Orliku słyszałem juz rok temu, ciekawe czy rozwalą schron :(

i gdzie będziemy pili ...

Powinni pomyśleć też o jakiejś sali dla PG3. Masakra, nie mamy gdzie ćwiczyć, oczywiście pomijając korytarz i boisko. Nie ma jak pograć w siatkę. Bieda z nędzą, a przecież obiecywali nam halę

rozkopią nasz żużel :((

A co z basenem, sali przy gimnazjum 3 ? lepiej biegać po piwnicy... skate park można postawić rampę, miskę, albo przynajmniej 5 metrów o śr 30 cm żelaznej rurki na grinda, bo nie ma co robić w tym Grajewie...

easy, przyjdzie czas i na inne wasze "marzenia"... ;p tylko, ze nie wymagajcie od tej dziury zwanej Grajewem nie wiadomo czego :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.