sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Chce wydać na inwestycje 100mln

W 2011 roku na wdrażanie nowych technologii i rozwój procesów technologicznych planujemy wydać ok. 100 milionów złotych - powiedział serwisowi portalspożyczy.pl Edmund Borawski, prezes Mlekpolu.
 
Dla naszej spółdzielni rok 2010 był rokiem inwestycji, na które wydaliśmy ok. 100 mln. zł. Część z nich jest jeszcze w trakcie realizacji. Te inwestycje związane się przede wszystkim ze zwiększeniem asortymentu oraz dostosowaniem go do nowych wymagań konsumentów - mówi prezes Borawski.
 
Jego zdaniem rok 2010 był dla branży mleczarskiej rokiem dość udanym. - Dotyczy to także SM Mlekpol. Wprawdzie natura nas nie oszczędzała, najpierw powodzie, potem duża zmienność temperatury, to wszystko przełożyło się na mniejszy skup mleka w skali kraju. Jednak Mlekpolowi udało nam się osiągnąć skup na poziomie 2009 roku, tj. 1 mld 246 mln litrów mleka - podkreśla szef Mlekpolu.
W 2010 r. przychody Mlekpolu urosły o 8 proc., do ok. 2,3 mld zł.
 
SM Mlekpol to największa i najnowocześniejsza polska spółdzielnia mleczarska. Znajduje się też w gronie dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Obecnie w skład Mlekpolu wchodzi 12 zakładów - macierzysty w Grajewie, w Kolnie oraz zakłady w Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. -  Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.