Wiadomości

Chcą mniej płacić za c.o.

Koszty ogrzewania to zdecydowanie jedne z największych wydatków, które ponosimy kiedy tylko zaczynają spadać wskaźniki na termometrach. Sezon grzewczy jest dużym obciążeniem dla budżetów osób indywidualnych, jak też instytucji i jednostek publicznych. 

Obecnie kładzie się duży nacisk na dbałość i ochronę środowiska, priorytetem jest ograniczenie zużycia energii, emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Stąd w budżetach wielu miejscowości znaczne kwoty przeznacza się na termomodernizacje budynków i audyty energetyczne.

Grajewo również dołącza do grona miast przyjaznych środowisku. Na początku sierpnia br. została wybrana najkorzystniejsza oferta wykonania audytów energetycznych budynków podległych Miastu. Audyt zostanie przeprowadzony w budynkach: Urzędu Miasta, Zespołu Szkół Miejskich nr 1, nr 2, nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 1, nr 2, nr 4 i nr 6, w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie przy ul. Konstytucji 3 Maja 2B a także w obiektach mieszkalnych przy ul. Konstytucji 3 Maja 21 a, Placu Niepodległości 17, ul. Józefa Piłsudskiego 3, 5 i 7 – 9 oraz przy ul. Kilińskiego 5. 

Za wykonaną ekspertyzę magistrat zapłaci blisko 75 650 zł. Każdy budynek charakteryzuje się określonymi parametrami, stąd konieczność wykonania odrębnych audytów i zindywidualizowanych rozwiązań dla każdego wskazanego budynku. Opracowanie jest konieczne - stanowić będzie podstawę do przygotowania projektów budowlanych robót termomodernizacyjnych a także możliwość ubiegania się o dofinansowanie „Eco – przedsięwzięcia” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu poprawi efektywność energetyczną w miejskich placówkach a zaoszczędzone pieniądze z ogrzewania zostaną przeznaczone na inne, ważne cele – np. zgłaszane podczas spotkaniach włodarzy z mieszkańcami.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.