Wiadomości

  • 30 komentarzy
  • 4360 wyświetleń

Ceny rosną w tempie niewidzianym od 1997 r.

Inflacja w Polsce nie chce się zatrzymać. We wrześniu średni wzrost cen dóbr i usług konsumpcyjnych wyniósł 17,2 proc. — wynika z najnowszych danych GUS. Takiej drożyzny nie było od ponad 25 lat. Wynik mocno przebił prognozy ekonomistów.

 

Takiej drożyzny w Polsce nie było od ponad dwóch dekad. Ostatni raz wskaźnik inflacji był na zbliżonym poziomie w 1997 r. Warto zauważyć, że w tamtym roku (w styczniu) sytuacja była jeszcze gorsza. Inflacja przekraczała 18 proc.

 

Takiego scenariusza niestety nie można wykluczać w kolejnych miesiącach. Pojawiają się prognozy, które sugerują, że wskaźnik wzrostu cen może nawet zbliżyć się w okolice 20 proc., czyli maksimów z 1996 r.

Zgodnie z doniesieniami e-petrol dotyczącymi cen paliw, kierowcy tankujący olej napędowy w nadchodzącym tygodniu, powinni być gotowi na podwyżki. Średnia cena ON ma bowiem oscylować w granicach 7,19–7,30 zł za litr.

BUSINESS INSIDER

wtorek, 29 listopada 2022

Nowy wzór oznakowania radiowozów

Komentarze (30)

Tak jak obiecali doprowadzą Polskę do ruiny , takie było ich standardowe hasło Polska w ruinie

Dawajcie więcej plusów, czternastek i innych nastek, dalej walczcie z UE i drukujcie pieniądze.

to już na parkingu przy Medicusie nie pasuje? A nie, przepraszam tam inna parafia się modli. Ciekawe gdzie będą się modlić ze Świętej Trójcy i Jana Pawła. .

popieram; Będzie taniej.

Tak trzymać ...to niedługo powietrze będzie na kartki

No slucham tych co popieraj rząd że taki wspaniały że dają

Kiedyś związki wychodziły na ulicę a teraz szkoda gadać

Inflacja jest wynikiem działalności rządzących. Rolują naród na każdym kroku. Np. węgiel po ponad 3 tys. za tonę, kupujesz 5 ton i w tym jest VAT około 3000 zł. Biorą 3 tys. i dają dofinansowanie 3 tys. Niech nie biorą VATu i niech nic nie dają, nie musieliby. Oczywiście czynią "wielką dobroć" - tak niektórzy zaślepieni myślą. Oni tylko oddają co wpierw ludziom zabrali. A kopalnie przecież są własnością państwa. Kopalnia Bogdanka ma 23% zysku. Przy kryzysie państwowa kopalnia ma zysk 23%? Jest proste rozwiązanie: zmniejszyć zysk, zmniejszyć VAT i kryzys węglowy zmalałby znacznie.

Oczywiście to nie wina PiS, a Tuska, Merkel , Putina i złego układu planet. Kolejna ekipa będzie miała pełne ręce roboty, a wtedy nieudacznicy z PiS powiedzą: za naszych rządów takich cięć i oszczędności nie było. Tak nieodpowiedzialnej ekipy nie było od wielu lat, a setkach afer już nie wspomnę.

Ceny w górę, sytuacja ludzi się pogarsza, a gdzie są związki zawodowe, słynna solidarność i kościelni dobrodzieje? Nie ma mszy za ojczyznę, nikt nie strajkuje, nie wychodzi na ulicę i nie protestuje w obronie robotników, nikt nie chce podwyżek płac, nikt nie krzyczy "S" "S". Co się stało?

Dalej kochajcie Dobra zmianę PIS oszukał tych kogo chcial

Jak wam się podobają podwyżki w spółdzielni super. Zastanawia mnie tylko dlaczego podnoszą eksploatację o 20gr czym ma się niby różnic moja eksploatacja w 2022 a czym w 2023 windy czy schodów ruchomych mi nie dostawili klimatyzacji czy czegoś mi nie zamontowali nie poprawiła mi się standard eksploatacji mego mieszkania to jest chore

pan z długim nosem opowiadał w restauracji, że będziemy robili za miskę ryżu... idziemy w dobrym kierunku i nie wiele już zostało :)

Bo związki i kościół się PiS-owi sprzedał.

No i się zaczęło haha

Dobrobyt bierze się z pracy przedsiębiorczości i oszczędzania a nie z zasiłków zadłużania zamykania gospodarki i drukowania pustych pieniędzy.

W TBS też podwyżka stawki bazowej. Podrożała podłoga, którą depcze się codziennie. Widocznie jak nie było nas w domu, ktoś ogrzewanie podłogowe zamontował. Czekamy na następne niespodzianki.

Jaro, masz rację. Przedsiębiorcy, ich przedsiębiorczość i oszczędzanie to podstawa rozwoju. Zwłaszcza klasa średnia daje największe korzyści państwu. PiSmatołki postępują całkowicie odwrotnie i niszczą głównie klasę średnią. W ich szeregach są tylko populiści, a nie ekonomiści. Ich aktualny cel to wyłącznie wygrać wybory nawet jeśli u nas miała być "Wenezuela". Wenezuela 50 lat temu miała dochód narodowy wyższy niż USA, dzisiaj jest tam nędza, bo idiota nadal "rządzi".

Ludzie co chcieliście to macie.

Miesiąc temu na koniec sierpnia prezes Glapiński bliski kolega zbawcy narodu Jarosława powiedział :Inflacja będzie się zmniejszać już po wakacjach, a w 2024 r. znajdziemy się w celu inflacyjnym - powiedział tygodnikowi "Sieci" prezes NBP Adam Glapiński....."

Coś wyznawcy PiSu zamilkli. Co się stało ?
Rzeczywistość uderzyła z niespotykaną siłą i zadaliście wreszcie sobie sprawę jak bardzo źle jesteśmy rządzeni?

Gdzie są wielbiciele PiSu,? Dlaczego niewydają obronnego głosu że jest dobrze? Czyżby nikt nie głosował na tych odzustów,?
Mateusz będzie o was ciepło myslał zimą.

Dziś jedna w zagorzałych wielbicieli partii rządzącej i fanatyczna łojca biadoliła w sklepie na ceny mięska co to się dzieje, że co przyjdzie na zakupy to ceny w górę. Powiedziałem, ze jej partia chyba dobrze rządzi skoro dostała 13, 14 i zespól klasztorny też piękny i nie powinna mieć pretensji, zamknęła buzię i do końca zakupów był spokój.

Ludzie tu chodzi o nowy porządek na świecie NWO.. nic tego nie zatrzyma..

@obywatel. Ubierz sie cieplo i badz cierpliwy. Byc moze ????, co nie daj Boze za kilkanascie miesiecy wroci twoj krol Europy. On ciebie wybawi z kazdego twojego nieszczescia i problemu. Niemniej jednak juz dzisiaj zacznij gromadzic zapasy papieru toaletowego i pampersow, abys mial w co wyladowac radosc z jego powrotu. Milej i spokojnej nocy.

Trochę optymizmu przyjdzie Donek on ma guziki po naciska i będzie hasło " NIEMA PIENIĘDZY I NIE BĘDZIE "

Zdecydowanie i koniecznie polejcie raz jeszcze wina Tuska, wypijmy do dna i wszystko bedzie znow kolorowe.
Nie nalezy martwic sie tym ,ze inflacja rosnie w zawrotnie rekordowym tempie, wszak nie samym chlebem czlowiek zyje.
Jest jeszcze nadzieja w reparacjach , ale tylko nadzieja- niestety ,a efekt tego bedzie taki ,jak z z zamachem w Smolensku.

Jak dzięki PiS-owi wróci wrak smolenski to się go sprzeda na złom i będzie na 16-ki. Wtedy się skompensuje inflacje. Zobaczycie.

Ja tylko zapytam o jedno. Jak inflacja zmaleje to wrócimy do starych cen?ciekawa jestem jak to będzie wyglądało.

Na pewno będzie wszystko drożało. Być może w sklepach, dla poprawy nastroju, będzie wisiał portret Jarosława Małego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.