środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9359 wyświetleń

Cenne miejsca garażowe

Liczba samochodów zwiększa się, jednak wielu kierowców nie ma możliwości ich garażowania. Komfort mają właściciele posesji, problem pojawia się w przypadku mieszkańców budynków wielorodzinnych.

Większość współczesnych bloków mieszkalnych jest wyposażona w parkingi i garaże podziemne, w starszym budownictwie takich rozwiązań nie brano pod uwagę. Wcześniej większe lub mniejsze skupiska garaży powstawały w okolicach osiedli.

Na os. Centrum w Grajewie pojazdy garażowane są w różnych punktach pomiędzy blokami, największy kompleks znajduje się przy ul. Dwornej. Społeczność os. Południe ma możliwość parkowania w boksach garażowych zlokalizowanych na tzw. Alternatywach, ul. Szpitalnej, w pobliżu oczyszczalni ścieków bądź wybudowanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego na działce pomiędzy ulicą Szpitalną i Targową. Pojedyncze spotkać można na os. Tysiąclecia i Broniewskiego oraz w innych lokalizacjach miasta.

Po ilości aut parkowanych "pod chmurką" można wnioskować, że w naszym mieście brakuje miejsc garażowych. Kilka lat wstecz np. TBS planował postawić kolejne garaże (docelowo ponad 60). Inwestycja została zrealizowana tylko w części, powstały 2 segmenty z 19 boksami. Jak potwierdził  Prezes TBS budowa następnych nie będzie kontynuowana, m.in. w związku z brakiem osób zainteresowanych kupnem w tej lokalizacji. Koszt budowy jednego boksu garażowego szacowana jest na ok. 16 tys. zł.

Miasto zapewne weźmie pod uwagę wolny teren w pobliżu wymienianych już "Alternatyw" wskazywany przez mieszkańców i przeznaczy chociaż jego część pod garaże. Potencjał inwestycji pozostaje niedostrzeżony, może warto uruchomić taki projekt w Grajewie. W większych aglomeracjach dostępność garaży bądź miejsc postojowych jest ważnym czynnikiem wpływającym na ocenę atrakcyjności nieruchomości.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (8)

gdybysmy mieli po jednym aucie przed blokiem byloby wszystko ok ale jak maja po 3 auta i stoja na chodniku bo na parkingu brak miejsca

do ja a kto ci zabroni mieć 3 auta albo i więcej

duża część tych aut nie powinna być dopuszczona do ruchu, to złomy z których leci olej i niszczą kostkę na parkingach, całe plamy oleju na kostkach

do ona bo ja niema 500 plus

właśnie mają po 3 złomy z których 2 nie powinny jeździć po ulicach

16 tys. to malo. na centrum za garaz chca juz 35 tys.wiem bo szukam - 25 jestem w stanie dac.

Zazdrość ? Zapieprzać i każdy może mieć i 5 aut, a za 500 plus to już i po 10 aut nakupowali. Puknijcie się w główkę !!!

Wybudować garaże piętrowe, na ul. Grunwaldzkiej jest bardzo dużo pustych niezagospodarowanych terenów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.