Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 13409 wyświetleń

Burze, grad, podtopienia

Ostrzeżenie o burzach / burzach z gradem
/ważność: od godz. 18.00 dn. 05.07.2007 r. do godz. 18.00 dn. 06.07.2007 r./
 
Obszar: Województwo podlaskie , warmińsko-mazurskie

Przebieg:
W nocy 5/6.07. występować będą umiarkowane i silne opady  deszczu. W ciągu dnia intensywność opadów stopniowo osłabnie. Przewidywana wysokość opadu 20-40 mm/24 godz. a w północnej części woj. podlaskiego i wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego miejscami do 60 mm/24 godz. Ponadto będzie wiał silny wiatr zachodni i północno-zachodni o średniej prędkości 40-55 km/h, w porywach do 70 km/h.
Skutki:
Utrudnienia na terenach zurbanizowanych, zalania piwnic utrudnienia komunikacyjne; lokalne podtopienia bezodpływowych zagłębień terenu.


Ostrzeżenie hydrologiczne

Przewidywany początek zjawiska: od godzin nocnych z dnia 05/06.07.2007r.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Białymstoku informuje, iż w związku z prognozowanymi, intensywnymi opadami deszczu przewiduje się lokalne wzrosty stanu wody; szczególnie na małych ciekach wzrosty mogą być znaczne. Nie przewiduje się przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Na obszarze objętym gwałtownymi opadami deszczu istnieje możliwość wystąpienia lokalnych podtopień.  W razie potrzeby prognoza będzie uaktualniana.
Dyżurny WCZK
Mirosław Szymaniuk

Komentarze (9)

no to nie ciekawie sie zapowiada brrr

jak zwykle mam pecha gdy jade na wakacje gdzies to zawsze pogoda tragiczna :/:/

Sie nie martwcie, tak ma zostać tylko do końca miesiąca....:/

BRAWO SYNOPTYCY MIAŁO BYĆ LATO NAJSUCHSZE I NAJCIEPLEJSZE OD 100-LECI A TERAZ JAK JUŻ WODA SIĘ NIE MIESCI W STÓDZIENKACH TO PISZECIE ŻE TE LATO BĘDZIE NAJCHŁODNIEJSZYM I NAJZIMNIEJSZYM OD 100-LECI BRAWO ZA TAKĄ OGROMNĄ WIEDZĘ.

Jejjjj... co za wakacje... Aż brak słów. Jeszcze aż tak tragicznej pogody to chyba nie było :/ Już dość tego. Kiedy będą w końcu upały?

ty tu Artur nie świruj bo ja mam balkon do pomalowania

zawaliscie,jeszcze takich wakacji to ja nie widziałem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.