sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10894 wyświetleń

Burmistrz Szczuczyna informuje

Burmistrz Szczuczyna informuje, że
w dniu 25.03.2009r o godzinie 9ºº  w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie przy ul. Strażackiej 11, odbędzie się spotkanie w ramach prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku konsultacji społecznych dotyczących budowy obwodnicy miejscowości Szczuczyn w ciągu drogi krajowej nr 61 Łomża-Augustów.

Przedstawiciele GDDKiA w Białymstoku oraz Biura Projektowego Transprojekt Gdański przedstawią dwa warianty przebiegu trasy obwodnicy Szczuczyna oraz udzielać będą odpowiedzi na pytania, uwagi i wnioski zgłaszane przez uczestników spotkania.
Do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy zainteresowanych właścicieli gruntów, przez które ma przebiegać oraz sąsiadujących z planowaną inwestycją.Z materiałami dotyczącymi przedmiotowej sprawy można zapoznawać się  w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie pokój nr 12, w godzinach od 8ºº do 15ºº a także są one dostępne na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Białystok:
 http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_bialystok/konsultacje_spoleczne/przebudowa_drogi_krajowej_nr_61_od_granicy_wojewodztwa_mazowieckiego_do_augustowa/budowa_obwodnicy_szczuczyna/article.php/id_item_tree/944b0082d746ab817d99b68ea3f8e04f/id_art/69861d8efb518e2351c10bcf74b99cbf.

Niniejsze zawiadomienie podlega wywieszeniu na okres 7 dni (od 18.03.2009 do 25.03.2009r.) na tablicach ogłoszeń Urzędu Miejskiego na terenie miasta Szczuczyn oraz wszystkich sołectw a także publikacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Szczuczynie (BIP).

Komentarze (4)

Mam pytanie.
Kto wyznaczył termin spotkania na godzinę 9.00 rano w dzień powszedni na spotkanie w ramach konsultacji społecznych?
Przecież jest już pewne, że będzie bardzo mała frekwencja. Ponadto wywieszenie tego ogłoszenia w UM oraz publikacja w internecie, to stanowczo za mało, aby dotrzeć do większości mieszkańców naszego miasta.
Niestety z powodu niedogodnego terminu spotkania (gdyby władze miasta nie wiedziały to przypominam, że większość mieszkańców w powyższym terminie będzie w pracy), ja nie będę mógł przyjść na spotkanie , które z pewnością jest jedną z ważniejszych inicjatyw.
I tak reasumując przedstawiciele GDDKiA przyjadą, zobaczą, że jest bardzo małe zainteresowanie i sprawa obwodnicy szczuczyńskiej odłożona zostanie na dalszy bliżej nieokreślony plan...


Jeżeli dla ciebie jest to ważne spotkanie to głupim jest tłumaczenie że nie mam czasu bo pracuję. Weż sobie urlop - żaden problem. Przecież ludzie prowadzący spotkanie ( większość z Białegostoku)też pracuja i nie będą czekać do nocy aż wszyscy przyjdą z pracy - a nie wszyscy bo rolnicy po godzinie 16 prowadzą wieczorny udój. A co do twojej opinii że urzedznicy GDDKiA przyjada i zobaczą male zainteresowanie i odłożą realizację obwodnicy na dalszy plan to jesteś w błędzie. Spotkanie będzie mialo na celu poinformowanie mieszkańców w tym także tych, którzy znajdą się w sąsiedztwie planowanej obwodnicy oraz tych przez których grunty będzie przebiegać droga, oraz zebranie zastrzeżeń, spostrzeżeń itp.

Ja uważam, że włodarze miasta będą popierać wariant obwodnicy zachodni. .. A drogi dalej są rozjeżdżane, a władza w tej materii nic nie robi czeka. Cały odcinek transportu żwiru z pobliskiej gminy ulicami Majewskiego, Wąsoska, Placem Tysiąclecia, Łomżyńską rozwala asfalt wyrywając go na wąskich zakrętach przez obciążone pojazdy. Nie wspomnę o innych miejscach , gdzie ubytki w asfaltowych dywanikach wzywają o pomstę do nieba. Ale - Szczuczyn jest bogaty a takie małe dziurki to się zaklajstruje - ale na jak długo. Budujmy obwodnicę w ramach modernizacji drogi krajowej 61 i śpijmy spokojnie. Władza ma rację, choćby nie miała racji. Pozdrawiam nieodpuszczająca zimę i strumienie wody tryskającej z pod kół samochodów bo studzienki są zatkane lub nie oczyszczone. Pozdrawiam.

O tak z tymi tirami z Wąsosza trzeba co ś zrobic, rozjezdzaja cały Szczuczyn, ulica Wąsoska juz zaczyna sie kruszyc, a jeszcze z rok 2 lata temu jej stan był wręcz idealny, to samo na Majewskiego to co tam sie dzieje za mostem to tragedia! Koło mozna zostawic! Sory za of topic:P Myślę ze obwodnica powinna pójśc między świdrami a Szczuczynem przetnie mniej dróg i wydaje mi sie ze tan wariant jest bardziej prawdopodobny ;d

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.