środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

Burmistrz Online

Burmistrz K. Waszkiewicz odpowiada na Państwa pytania...Ance i Zofii-łączenie szkół
- Jestem pewien, że przy dobrej woli i zaangażowaniu dyrekcji obydwu szkół i zrozumieniu ze strony rodziców, uda nam się zminimalizować negatywne skutki planowanego na wrzesień przyszłego roku przeniesienia Gimnazjum nr 3 do budynku SP 4. Manewr ten musi nastąpić ze względu na załamanie demografii i niedostosowanie budynku gimnazjalnego do pełnionej funkcji. W odzyskanym budynku gimnazjum planujemy ok. 30 mieszkań.
Poprzedzimy go termomodernizacją budynku szkoły podstawowej, a w nieodległej perspektywie zbudowana zostanie nowa sala gimnastyczna.
Proszę spojrzeć na to nieco szerzej-przecież Wasze dzieci będą niebawem gimnazjalistami i nie można tego problemu stawiać w relacji: MY-ONI.
Podobny wariant organizacyjny funkcjonuje z niezłym skutkiem w SP 2 i Gimnazjum nr 2.
Proszę pamiętać, że połowa wydatków miejskich to środki przeznaczone na oświatę i to jest próg, którego nie można przekroczyć, a koszty utrzymania budynków są stałe, w przeciwieństwie do liczby uczniów, która się ciągle zmniejsza-o wnioski nie jest trudno - K. Waszkiwiecz

www.burmistrz.e-grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.