niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11099 wyświetleń

Burmistrz Online

Burmistrz Krzysztof Waszkiewicz odpowiada na Państwa pytania...

"Franek"
Panie Burmistrzu ciekawy jestem czy zastanawiał się pan nad rozwiązaniem problemu bezdomnych sfor psów wędrujących po naszym mieście..?

"tym problemem nie zajmuje się już PUK, który nie był do tego typu działań wystarczająco przygotowany, za to bardzo drogi; znaleźliśmy lepsze rozwiązanie - z początkiem marca podpisałem ryczałtową umowę z właścicielem schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radysach pod Białą Piską, który za 4800 złotych miesięcznie będzie sukcesywnie odławiał bezpańskie psy (w ubiegłym roku koszt odłowu jednego psa łącznie z opłatą dla schronniska w Łomży lub Białymstoku wynosił ok. 800 złotych) - w marcu przeprowadzono już kilka akcji (ostatnia w czwartek i piątek przed świętami) i wyłapano kilkanaście zwierzaków; uspokoję obrońców zwierząt - przed podpisaniem umowy sprawdziliśmy na miejscu warunki, które są bardzo przyzwoite, gdyż schronisko spełnia normy europejskie; wszelkie sygnały w tej sprawie proszę kierować do Pana Jerzego Wnuszyńskiego, który za te sprawy odpowiada w Urzędzie Miasta"


czytaj więcej...

Komentarze (4)

Panie Burmistrzu ciekawy jestem po co było powoływać nowe stanowisko kierownicze "kierownik od zieleni" kierownik jest zatrudniony na stałe a kwiatki kwitnią pare miesięcy.
Druga sprawa ul. Konstucjii czy niema gorszych ulic do remontu.

A psy nadal włóczą się po ulicach...

Panie burmistrzu - a co z brudem w mieście Grajewo - w innych miastach pożądki pełną parą

Panie Burmistrzu z całym szacunkiem ale wspominał Pan wcześniej o powolaniu strazy miejskiej która rownież zajęłaby się psami ale jak jej nie było tak jej jeszcze nie ma czyżby to tylko obietmice... Ludzie już mówią że na stanowisko komendanta ma być szykowanybyły komendant innej służby mundurowej przecież to śmiech wiadomo jak bylo za jego rządów

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.