środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 7440 wyświetleń

Budżet Obywatelski Grajewa


Burmistrz Miasta Grajewo uprzejmie informuje, że od 16 listopada 2015 r. postanawia się przeprowadzić z Mieszkańcami Grajewa konsultacje społeczne dotyczące wydzielonej części budżetu Miasta Grajewo na 2016 rok.

Przedmiotem konsultacji są propozycje jednorocznych zadań, należących do kompetencji Miasta Grajewo, zgłoszone do budżetu obywatelskiego.

Uprawnieni do udziału w konsultacjach są Mieszkańcy Grajewa. W przypadku, gdy osobą głosującą jest osoba małoletnia – poniżej 13. roku życia – do karty do głosowania należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego, której wzór stanowi załącznik do uchwały.

Celem konsultacji jest uzyskanie od Mieszkańców Grajewa propozycji zadań do budżetu obywatelskiego oraz dokonanie wyboru spośród zgłoszonych propozycji.

Przewidywana kwota środków przeznaczonych na budżet obywatelski wynosi 110 000 zł (sto dziesięć tysięcy złotych).

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu przeprowadzenia konsultacji budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji zawiera Uchwała Nr XIV/116/15 Rady Miasta Grajewo z dnia 27 października 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2016 rok.

Informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2016 r. znajdziecie Państwo w Wydziale Organizacyjnym, pokój nr 14, ul. Strażacka 6 A, tel. 86 273 0 838 oraz na stronie http://budzet.um.grajewo.pl/
 

Komentarze (9)

Juz dzis pragne pogratulowac pani Monice! Dajcie juz spokoj z tym waszym glosowaniem.

A ja myślałem, że głosuje się na projekt a nie na osobę.

Myślę że teraz czas na fontannę w parku wolności żeby wszystko było jak trzeba.

Nie ma co się łudzić, są osoby ktore chodzą po domach i zbierają głosy na swój pomysł, projekt. Fakt, ludzie sami nie pojdą zagłosować ale chociażby pomysleli przed podpisaniem czy jest to faktycznie potrzebne.

Dla mnie też jest idiotyczne zeby głosowac na czyjś pomysł. Teraz to nie chodzi o to żeby mieszkaniec mógł wnisć swój pomysł i ingerowac w rozwój Grajewa. Pytanie teraz czyj pomysł wygrywa, osoby pracującej w urzedzie, radnych czy zwykłego Grajewiak. Odpowiedż: zwykły mieszkaniec grajewa nie ma szans.

A może by w końcu na hali MOSIR zrobić parkiet ...

To na co czekacie, macie czas do 23 przemyśleć swoje pomysły i je złożyć później do UM.
A później należy ze wszystkich sił przekonywać społeczeństwo, aby na ten projekt głosowali, zainteresować się trochę, ale nie najlepiej krytykować w internecie gdzie jest się anonimowym hejterem i mieć wszystko w d..ie.
grajewianka -> jesteś mało inteligentna czy udajesz? Zgłoś swój pomysł i zbieraj podpisy, w czym problem?!
Grajewiaki to jednak czarna masa. Nie wszyscy, ale większość np. taka grajewianka.. ;)
Pozdrowienia dla kumatych i szerzej patrzących na te bagno :)

Nie wiem co jest zlego , w tym ze ktos chodzi po domach i zbiera glosy . Przeciez nikt nikogo do tego glosowania nie zmusza . Nie robcie z ludzi idiotow i nie mowcie ,ze ktos stoi z pistoletem przy glowie i mowi glosuj na park. Nie narzekajcie , zgloscie projekt i zawalczcie o niego.Najlatwiej jest krytykowac.

już nawet wiadomo kto wygra

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.