Wiadomości

Budżet Obywatelski 2022

Lista zadań pozytywnie ocenionych, które zostaną poddane pod głosowanie w sprawie wyboru zadań do budżetu
obywatelskiego na 2022 r.

Lp.

Nazwa zadania i jego lokalizacja w brzmieniu proponowanym przez wnioskodawców

Opis zadania

Nr zadania w rejestrze

Orientacyjny koszt brutto w zł *

Uzasadnienie

(w przypadku
weryfikacji
negatywnej)

1

  1. „Budowa tężni solankowej w Parku Solidarności”

Budowa tężni solankowej na terenie Parku Solidarności o drewnianej konstrukcji wraz z podłączeniem do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej wraz z zagospodarowaniem terenu.

BO.1.2022

149 260 zł

_________

2

  1. „Plac zabaw i siłownia przy Pływalni Miejskiej”

W parku ma zostać wykonany bezpieczny plac zabaw zgodny z normą PN-EN 1176, składający się z:
1. zestaw Wieża 12  2. huśtawka kombinowana
3. trampolina ziemna 4. huśtawka ważka podwójna
5. sprężynowiec konik 6. sprężynowiec skuter
7. karuzela wielki wirujący talerz
Na placu z kostki brukowej w pobliżu placu zabaw ma zostać wybudowana siłownia zewnętrzna składająca się z mocowanych na jednym pylonie 2 urządzeń w parach:
1. podciągacz + wypychacz  2. wahadło + steper
3. orbitrek + rowerek 4. narciarz + wioślarz
5. twister + biegacz
Montaż na kostce brukowej w pobliżu placu zabaw dwóch solarnych ławek multimedialnych z WiFi i możliwością ładowania USB.

BO.2.2022

147 829,16 zł

_________

  1. „Śmieciomaty z nagrodami”

Zadanie będzie polegało na zakupie i wdrożeniu zautomatyzowanych urządzeń służących do przyjmowania uprzednio zdefiniowanych surowców wtórnych (np. aluminium, PET, szkło, baterie). Za oddane śmieci mieszkańcy otrzymują punkty, które upoważniają do nagród np. bilety do kina, zniżki na wybrane usługi miejskie, rabaty do biorących udział w akcji sklepów, gadżety itp. Zbiórka punktów będzie odbywać się poprzez połączoną z maszyną aplikacją, którą mieszkaniec będzie mógł pobrać na telefon. W pierwszym etapie projektu należy wyłonić wykonawcę, określić lokalizację urządzeń oraz ustalić plan punktacji i nagrody. Następnym etapem jest dostarczenie i instalacja urządzeń w określonych wcześniej miejscach. Końcowa część projektu to oddanie urządzeń do użytku.

BO.3.2022

145 340 zł

_________

* przedstawione koszty są szacunkowe i poglądowe, koszt realizacji może ulec zmianie w zależności od ostatecznego zakresu realizacji zadania

 

Grajewo, 14.06.2021 r.

Lista zadań negatywnie ocenionych, które zostaną poddane pod głosowanie w sprawie wyboru zadań do budżetu
obywatelskiego na 2022 r.

Lp.

Nazwa zadania i jego lokalizacja w brzmieniu proponowanym przez wnioskodawców

Opis zadania

Nr zadania w rejestrze

Orientacyjny koszt brutto w zł *

Uzasadnienie

(w przypadku weryfikacji negatywnej)

1

  1. „Rowerowe Grajewo”

Realizacja zadania ma na celu bezpieczne skomunikowanie szkół, urzędów i instytucji oraz centrów handlowych, poprzez opracowanie sieci ogólnodostępnych dróg pieszo-rowerowych, a w szczególności dla uczniów szkół.

BO.4.2022

150 000 zł

Wniosek mimo dokonania przez jego autora uzupełnienia w trybie §4 ust 2 Regulaminu przeprowadzenia konsultacji społecznych BO w dalszym ciągu nie może być poddany pod głosowanie m.in. z powodów: 

1) sporządzenie wyłącznie koncepcji w/y założeń przedstawionych przez autora wniosku stoi w sprzeczności z §2 ust 5 pkt 3 Regulaminu

2) wyodrębnienie pasów ruchu dla rowerów na zdecydowanej większości proponowanych ulic według zgodnej opinii komórek merytorycznych urzędu – naruszałoby obowiązujące przepisy prawa oraz normy techniczne budowy dróg.    

* przedstawione koszty są szacunkowe i poglądowe, koszt realizacji może ulec zmianie w zależności od ostatecznego zakresu realizacji zadania

 

Urząd Miasta Grajewo informuje iż, zgodnie z § 8 Uchwały Rady Nr XXX/252/21 z dnia 31 marca 2021 w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2022 rok:

1. Wnioskodawcy, którego propozycja realizacji zadania nie została dopuszczona do głosowania, przysługuje prawo złożenia odwołania do Burmistrza w terminie 3 dni roboczych od dnia podania do publicznej wiadomości informacji, o której mowa w § 7.

2. Odwołanie wraz z uzasadnieniem składa się w Sekretariacie Urzędu Miasta.

3. Odwołanie podlega ponownie procedurze, o której mowa w § 5 i 6 w terminie 4 dni roboczych. Po wyczerpaniu tej procedury Sekretarz przedstawia Burmistrzowi rekomendacje dotyczące złożonych odwołań. Burmistrz rozstrzyga o uwzględnieniu lub nieuwzględnieniu odwołania. Jego decyzja jest ostateczna i odwołanie od niej nie przysługuje.

4. Po decyzji Burmistrza Wydział Organizacyjny publikuje ostateczną listę zadań, które zostaną poddane pod głosowanie i zadań niedopuszczonych do głosowania wraz z uzasadnieniem.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.