Wiadomości

  • 46 komentarzy
  • 19849 wyświetleń

Budżet Obywatelski - spotkaniePrzyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej na temat Budżetu Obywatelskiego!
Spotkanie z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego.


Urząd Miasta Grajewo zaprasza na spotkanie, które odbędzie się
26 lutego 2014 roku w dużej sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo o godzinie 16.00.

Zostaną przedstawione projekty zgłoszone przez mieszkańców, a także zasady udziału w głosowaniu.

Zapraszamy!
O budżecie obywatelskim Grajewa czytaj na budzet.um.grajewo.pl
--------------------------
 Znamy już zadania, na które będą mogli głosować mieszkańcy Grajewa w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Teraz czas na ich promocję, głosowanie ruszy 1 marca 2014 roku.

 Poniżej znajdują się pozytywnie zweryfikowane propozycje zadań, które zostaną umieszczone na karcie do głosowania, a także negatywnie zweryfikowane, które do głosowania nie zostały dopuszczone.

 
 Jak głosować?

O wyborze projektów do realizacji zadecydują mieszkańcy miasta Grajewa w drodze głosowania, które potrwa od 1 do 14 marca 2014 roku.

Głosowanie odbywa się na karcie do głosowania dostępnej na stronie www.budzet.um.grajewo.pl lub w pokoju nr 15 Urzędu Miasta Grajewo. Głosować można osobiście w Urzędzie Miasta Grajewo – w Referacie Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Grajewo (pokój nr 15) lub przez przesłanie na adres Urzędu Miasta Grajewo karty do głosowania (decyduje data wpływu). Każdy mieszkaniec może dokonać wyboru maksymalnie dwóch poddanych pod głosowanie propozycji.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 31 marca 2014 r. Propozycje zadań, które uzyskają największą liczbę głosów, zostaną uwzględnione w budżecie Miasta Grajewo na 2014 rok, a następnie skierowane do realizacji.

 

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (46)

Całą stowe powinno sie przeznaczyc na pietnastki (15 pesje ) dla pracownikow budrzetowki

będę głosowała na murale

do szczery- czy ty zwariowałeś?, im chyba powinno się zabrać a nie dawać, nieco że pracują w bardzo komfortowych warunkach to jeszcze po pracy wychodzą i nie muszą o niej myśleć tak jak w innych zawodach albo korporacjach które wyzyskują

do Antoni to raczej byla ironia

Antoś, zostaw nauczycieli, sam się ogarnij, pójdź do pracy w te komfortowe warunki, a po wyjściu z pracy będziesz udzielał korepetycji, tylko jest jeden warunek, zapewne którego nie spełniasz, trzeba mieć .........

Nauczyciele nie płaczcie. Kiedyś były klasy 40 osobowe i było normalnie. Dziś klasy są ok. 20 osobowe, nauczyciele płaczą (bo przepracowali się) i kasę mają często dwa razy wyższą niż pracownik fizyczny. Ot taka "etyka" nauczycielska.

Klasy 40-osobowe i "normalnie". Dziękuję za taką normę. Masz problemy z logicznym myśleniem i piszesz brednie, bo według ciebie nauczyciel, który poświęcił na własną edukację kilkanaście lat + ciągłe doszkalanie ma zarabiać tyle co pracownik fizyczny, który skończył szkołę zawodową (nic nie mam broń Boże do pracowników fizycznych). Wiesz ile zarabia nauczyciel kontraktowy, ile stażysta? Ehh, ludzie, jak nie macie bladego pojęcia o realiach, to nie zabierajcie głosu w dyskusji.

tylko nie murale, brakuje nam parkingów, więc inwestycja powinna pójść w tym kierunku

Student. Teraz Ty płaczesz. Tygodniowa norma pracy nauczycieli jest dwa razy niższa niż innych grup zawodowych przy lepszych zarobkach. Urlopy nauczycielskie - 3 miesiące w roku. Do tego karta praw nauczyciela ...itd. Inny pracownik umysłowy, czy fizyczny nawet dodatku urlopowego często nie ma (mimo, że prawo to przewiduje). Apropos pracownika fizycznego - często on już musi mieć wykształcenie wyższe dla obsługi maszyn CNC. Pozdrawiam.

Wielcy nauczyciele po dokształceniu w Olecku.

Fr. Broda, każdy, który zazdrości nauczycielom, powinien zrobić wszystko by być tym nauczycielom. Co za problem? Idź do pracy w szkole i tobie będą zazdrościć.

Ci co narzekają i skarżą się, że tak dobrze nauczycielom zapraszamy do pracy w edukacji!

A p. Mgr to pewnie Harward kończył :)

Do przyszły nauczyciel. Nie chodzi o żadną zazdrość. Chodzi o zasady równości takie jak w krajach o starszym okresie demokracji. Trochę szczegółów: nie powinno być ZUS-u i KRUS-u, nie powinno być różnych długości urlopów, nie powinno być różnego wieku przejścia na emeryturę. Ogólnie można rzec: nie powinno być przywilejów dla niektórych zawodów - winna być równość każdego Polaka (niby konstytucja to gwarantuje).

lepiej popatrz że operator maszyny cnc w grajewie ldr zarobi 2x mniej jak nauczycie;

ZAJMIJCIE SIE LEPIEJ TEMATEM A NIE LICYTACJA ZAWODOW I ZAROBKOW.

Moim skromnym zdaniem.Uważam że w ramach budzetu obywatelskiego miasto powinno zacząć realizować małymi krokami projekt rewitalizacji parku central. Obiecanki cacanki władzy a pole jak było tak jest. Dziękuję ps. przynajmniej jeden park by wygladał jak park.

Popieram wypowiedz " oniżyją" brakuje nam prawdziwego parku do którego można by iść i się zrelaksować z rodziną, a do tego przy okazji kogoś do trzymania porządku, bo niestety ale większość mieszkańców nie dba o czystość swojego miasta. A co do pracy nauczycieli z całym szacunkiem ja jestem nauczycielką i przyznaję że mamy przywileje właśnie dlatego wybrałam ten zawód, ale niestety moi koledzy są przyzwyczajeni do narzekania

Wiki - gratulacje. Jesteś nauczycielką szczerze i realnie oceniającą sytuację. Potrzeba nam ludzi bez obłudy.

mogli by otworzyc miejski dom publiczny, brakuje nam egzotycznych dziewczyn. Indie FIlipiny wenezuelaa.... ach bez konca moznaby.

Zazdroscisz nauczycielom, to sie przekwalifikuj, droga wolna. Ktos ci broni zaznac tego szczescia?

Plac zabaw i nowe ławeczki w Parku Miejskim - tam pójdą moje glosy ! Swietny pomysl !

na poważnie
- najbardziej podobają mi się projekty dofinansowania dla szkoły (tu ZSM nr 1);

dlaczego finansować jakieś chodniki, parkingi czy wodociągi - to zadania gminy; trzeba głosować na coś co wspomoże młodych, by mogli zdobywać wiedzę w praktyce - będę głosować na te projekty!

taa,niektórzy kasę może by w końcu oddali,jak by tak grosz miastowy im wpadł :p a nie rapowali

O ile dobrze kojarzę to projekt to urzędnicy mieli sprawdzać m.in. "czy zadanie jest zaplanowane na terenach należących do miasta" - jak w takim razie pozytywnie te weryfikację przeszły solary na bloku komunalnym i parking na terenie kościelnym ?

Ale na co tu głosować? Część tych "projektów" zalatuje prywatą. Kolektory słoneczne na blokach czy parking na osiedlu do zadanie dla spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnot a nie BO.Koncert hip-hopowy to już śmiech na sali więc ja poproszę festiwal metalowy :D. Robienie ulic to sprawa UM. Jak do tej pory nie są zrobione to powiedzcie: "do zobaczenia przy urnie" radnym z waszych okręgów.Parking przy tym kościele "będzie służył całej społeczności".Jak? Kto zostawi tam samochód i będzie zasuwał na piechotę przez całe miasto? Do dofinansowania ZSM 1 już się nie czepiam bo chociaż są od tego odpowiednie instytucje to chodzi tu o edukację naszej młodzieży.Wychodzi na to że nielicznymi projektami, które naprawdę mogą służyć obywatelom całego miasta a nie tylko niektórym grupom to działania dążące do rewitalizacji miejskich parków i obiektów sportowych...

Popieram -park musi byc i place zabaw dla dzieci i laweczki tez.

cierpiących z powodu braku funduszy na leczenie tzw "bólu dupy" pouczam iż powinni pamiętać że "Per aspera ad astra"

Może i niektóre projekty są głupie, a inne bardzo głupie, ale ktoś je napisał i trzeba z nich coś wybrać. Każdy mógł zgłosić napisać projekt a nie teraz narzekać, że nie ma co wybrać. Miejski dom publiczny (zatrudnić dziewczyny na staż i za symboliczną złotówkę każdy by mógł skorzystać) to by by bardzo dobry pomysł, ale że takiego nie ma wniosku to ja proponuję parking przy kościele (bo jak miasto się nie dorzuci, to zapłacą parafianie).

Zadziwiajace jak przeszly te projekty na parkingi, solary toc to prywata.
Glosujmy na park.

Dojazd uliczką do Domu Pomocy Społecznej -- wycofany jest z budżetu. Opinia z ADM-u jest w tej kwestii parodią ta uliczka należy do MIASTA. Drodzy Państwo kto siedzi bliski żłobu ten ma,a sami nie orientują się co czyje .A dzieci niepełnosprawne kogo to obchodzi gdy jadą na wózkach i spadają z nich na błoto !!!! Pozdrawiam radnych którzy niby martwią się o los ludzi i dbają o nas czy o siebie ???!!!!!!

A po co tu wypisywać swoje pomysły.Trzeba iść i głosować.Z tego co wiem przez internet się nie głosuje."Na mieście"mówili że wygra projekt proboszcza czyli parking.Już jego owieczki się postarają o to.Reszta co nie zagłosuje na projekt pt.parking przykościelny pójdzie do piekła,lub nie dostanie rozgrzeszenia .Resztę projektów można sobie wsadzić w tyłek.

a zobaczymy czy nie wygra projekt szkolny, może ludzie sie zorientują, że to jest dla młodych, dla pokolenia które w przyszłości będzie na nas pracować; może warto żeby było mądre?

Pisałem wcześniej i napiszę jeszcze raz. Małym krokami realizujcie rewitalizację PARKU CENTRAL. Tylko tyle. Dziekuję

Budowa parkingu/kolektorów dla bloków? A niby dlaczego mielibyśmy odciążać spółdzielnie? Inne bloki zrobiły parkingi, ale za długo oszczędzane i gromadzone pieniądze mieszkańców. Chyba ktoś tu liczy na "drapane"! Według mnie trafne są projekty p. Burzyńskiego - napewno byłyby znaczną pomocą dla uczniów i nie tylko. Aż dziwne, że żadna z pozostałych szkół nie zmobilizowała się do zaproponowania również swojego projektu. Jak widać większość projektów dotyczy modernizacji, które należą przecież do zadań gminy/powiatu, a projekt ten powinien być tym "czymś", co pozwoli mieszkańcom na rozwój, przyniesie wszystkim jakieś korzyści, a nie tylko wyręczy samorządy czy spółdzielnie w "budowaniu" dróg, chodników, etc. Powszechnie istotnym problemem powinien być nasz szpital, w którym (nie łudźmy się) każdy z nas szuka pomocy w chwili choroby. Wszyscy narzekają na niezbyt dogodne warunki, może warto byłoby odświeżyć pomieszczenia, zainwestować w sprzęt? Bo nie pomoże tu sam Owsiak, NFZ też się nie zlituje, a zadłużony szpital nie może sobie pozwolić na takie "widzimisie". Zamiast stawiać ławeczki, sadzić krzaczki, które i tak zostaną zniszczone przez znudzoną młodzież, może warto pomyśleć o jakimś zakładzie pracy, który choć części dał by cień nadziei na lepsze życie tu w Grajewie. Basen czy muzeum mleczarstwa nic nie zmieni! Ludzie klepią biedę i woleliby mieć w końcu za co zrobić prawdziwy obiad, czy kupić dzieciom nowe buty, chcieli by móc powiedzieć "mam rodzinę, mam pracę, dobrze mi się żyje w Grajewie", a nie uciekać stąd w poszukiwaniu lepszych warunków bytowych. Owszem, estetyka miasta jest ważna, ale są ważniejsze problemy...

"B" tyle poruszyłeś tematów w tym wywodzie, że zagubiło się meritum.
Projekty szkoły są akurat ok, inne widocznie nie zdążyły przygotować, to tylko na + dla jedynki, bo jest sama i może wygrać;
szpital niestety nie leży w gestii miasta, odpowiada za tę placówkę powiat i współczuję, bo tyle zobowiązań, kredytów to nie wiem kto poradzi, a szpital dale brnie w otchłań niemocy;
basen i muzeum no zobaczymy jak to się będzie sprawdzało, dobre zarządzanie i może będzie ok; jest pytanie, którego nikt do tej pory nie poruszał:
- gdzie będą szły wpływy z biletów na wejście do muzeum? nasz mlekpol deklaruje utrzymywanie placówki, więc z biletów będzie dla kogo?

Do B. Większość znowu chce coś chapnąć dla siebie Ty myślisz o poprawie dla innych. Jesteś rżadkim okazem człowieka. Gratuluję! Masz rację pisząc cyt. "warto pomyśleć o jakimś zakładzie pracy, który choć części dałby cień nadziei na lepsze życie tu w Grajewie" Jednak co do szitala ja często stawiam sobie pytanie. Dlaczego obok Medikus świetnie rozwija się i nie dziaduje jak szpital? Ekonomia daje tu odpowiedź - efektywność gospodarowania w firmie przywatnej jest o 40% większa niż w państwowej.

Na szkoły i szpital to ja nigdy nie zagłosuję. Kiedyś też nie było wyposażonych szkół i ludzie się uczyli. Nawet w szpitalach ze złota nasi weterynarze nas nie wyleczą.

Kazik sam widzisz,że prywatna spółka lepiej sobie radzi niż zakład państwowy.To czemu jest tylu przeciwników prywatyzacji ZWIKu?Mądrze piszecie,ale jak słychać i czuć wygra projekt proboszcza czyli parking. przykościelny.Chyba, że stanie się cud i projekt przepadnie.

do XYZ Tylu jest przeciwników prywatyzacji z kilku powodów: 1. Niektórzy chcą zachować ciepłe posadki. 2. W firmie prywatnej pracuje się 8 godzin. 3. Zwykły ludzki strach przed zmianą. 4. Zawiść, że może kolega będzie właścicielem, będzie bogatszy. 5. Zwykłe złudzenie, że w państwowej firmie jest bezpieczniej z pracą - krótkoterminowo tak, w dłuższej perspektywie przeciwnie.
Popatrz na ZAKREM. Jak firma była spółdzielnią pracy (taka forma pseudo własności) mało brakowało, a ZAKREM by zbankrutował. Dziś jest spólką kapitałową - odnosi się wrażenie, że coś tam dobrego dzieje się , że jast bardzo porządną firmą i bogaci się. Ostatnio mówi się, że kupują laser za kupę kasy.

Najlepiej jakby większość zakładów pracy była państwowa!! Tylko żeby te "państwo" było polskim państwem i dbało o swoich podatników. Myślę, że głównym problemem jest władza pełna zdrajców, która przez lata sprzedała większość majątku narodowego za bezcen w imię własnych korzyści. Taki niegdyś Zakład Płyt Wiórowych lepiej funkcjonował niż obecnie Pfleiderer. Tak samo Zakrem w swoich początkach istnienia dobrze się trzymał, ale trzeba było o to zadbać. To tylko ludzka głupota i chciwość doprowadziła to stanu jaki mamy obecnie. Co do projektów to miały dotyczyć wszystkich mieszkańców, także nie rozumiem czemu nie które z nich zostały pozytywnie rozpatrzone!! Pewnie jakieś "układy", "układziki" dalej mają miejsce...

Cenzura dziala w nosie mam ten portal...

Dac szanse mlodym moze bedzie slychac w Polsce o Grajewie i zawodnikach walk wietnamskich.Glosuje na projekt XIV

Popieram Waldka. Warto dać szansę młodym ludziom. W dzisiejszych czasach sztuki walki czy samoobrona jest potrzebna. Poza tym każdy może to trenować ;)

To przykre, ale znając życie już od początku jest wiadomo, kto wygra. Wogóle się nie zdziwię, jeśli to będą projekty dofinansowania szkoły. Hm.. ciekawe dlaczego? Pojedyncze jednostki walczące o swoje nie mają szans.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.