UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 14379 wyświetleń

Budynek po Straży już gotowy

Zadanie inwestycyjne p.n. "Przebudowa historycznego budynku po Straży Pożarnej w Grajewie na cele kulturalno-społeczne" jest  już ukończone.

Po modernizacji:
Na parterze, w pełni dostępnym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ma znajdować się siedziba Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej i sala ekspozycyjna o powierzchni  ok. 130 m2, biblioteka, magazyn oraz pomieszczenie udostępniane organizacjom kombatanckim, Sybirakom. Tam też ma mieć swoją siedzibę Ochotnicza Straż Pożarna wraz z orkiestrą i garaż dla wozu bojowego. Sala konferencyjna na górze - w części ok. 80 m  dostępna będzia dla wszystkich organizacji. Natomiast pomieszczenia biurowe zajmą Hufiec Pracy oraz grajewskie Młodzieżowe Centrum Kariery - prekursor w woj. podlaskim - które mogłoby wtedy bardziej rozwinąć swoją działalność.

W chwili obecnej przygotowywane są dokumenty do wniosku o płatność do Instytucji Zarządzającej (Zarząd Województwa Podlaskiego) o zwrot środków w ramach dofinansowania. Zwrócone środki przeznaczone są na remonty dróg miejskich, remont urządzeń oświetlenia ulicznego oraz dotację celową na sport kwalifikowany - piłkę nożną.


(fot.e-Grajewo.pl)

Komentarze (18)

żal mieli zbudować basen i gówno z tego wyszło -.-
A ja w ogóle nie bd tam chodzić bo to dla mnie nudneee (: A jak na lekcji się przejdziemy, bo to niedaleko od Pg2, to spoko będzie ;D

A to że namaszczony jest na Dyrektora Pan T. Dudziński i odstawiono mu super królestwo to Pani nie będąca w układzie tez puści

Lepsza byłaby kręgielnia połączona z dyskoteką itp... Co sądzicie o tym?

obiekt był zabytkowy i dokonano pod pretekstem remontu/przebudowy jego profanacji w stylu disco-polo. Stracił po tym swoj modernistyczny charakter. Widać jakie wyksztalcone osoby siedza w G. na stołkach

I narzekania. Ani basen ani kręgielnia szybko nie powstaną bo inwestorzy dobrze wiedzą, że to nie przyniesie odpowiednich zysków. Tyle lat wyczekiwane kino i co, dużo was chodzi? "Ludziom nie dogodzisz"

PB - A czemu ma chodzić dużo osób do kina jeśli dobre filmy albo się nie pojawiają w ogóle albo są miesiąc po premierze w Polsce. Wybacz ale w ten miesiąc to można pojechać do kina w Ełku, gdzie filmy są od razu albo obejrzeć go w inny sposób.
Jest premiera to film powinien być wyświetlany razem z nią, a nie miesiąc po.

GirlxD z całym szacunkiem do Twojej młodj osoby ale dzięki takiemu podejściu za kilka lub też kilka naście lat i Niemcy jak również i Rosjanie zmienią historię i jak sam bziesz mieć może 50 lat to w książce z historii wyczytasz że II wojną świetową wywołała Polska "nie daj Boże". A takie Izby Pamięci Narodowej są bardzo dobre

DO asd - filmy w Gr maja opóźnienie bo premiery kosztują a MDK nie stać na to. Kto w Gr zechce zapłacić 18 zł za bilet na film? Bo jeśli chcesz premier...tyle będzie kosztować bilet wstepu... już po zniżce oczywiście.

a co w takim razie będzie w budynku w parku jeśli izba zostaje przeniesiona?

ooo bedzie OSP :-) a to mozna bedzie sie zapisac tam?

CO Z OSIEDLEM PRZEKOPKA, GDZIE JEST KANALIZACJA, DESZCZÓWKA, GDZIE SĄ DROGI I CHODNIKI W MIEŚCIE (nie te robione przez GDDKiA) !!!! kasa idzie na nauczycieli, inne pier...y ! wiemy, że burmistrz lubi historię, ale my nie chcemy taplać się w błocie (vice ma asfalt, burmistrz ma polbruk, to zrobiono niedawno), a co z resztą ? zamieścicie ten post, czy cenzura - jak zawsze ? :))))))))))))

ta jakbyś nie znał grajewskiego OSP Janosik.. orkiestra dęta i bus do wożenia muzykantów.. porównaj osp z naszej gminy gdzie chłopaki np podczas wichury odwalali całą robotę a psp grajewo stało do filmiku w 2 osoby gdzie zastępy osp w tle pracowały.. ale na filmiku ładnie wyglądało.. mundur to mundur.. jaka ta psp grajewo dzielna..

Jednosta OSP Grajewo mimo braku remizy ciągle istnieję i mozna do niej ciągle się zapisywać

bez strzelców osp g-wo - emeryci i kapela :(

Coś się w tej informacji nie zgadza. Pieniądze z refundacji nie mogą być przeznaczone na remonty dróg miejskich, remont urządzeń oświetlenia ulicznego oraz dotację celową na sport kwalifikowany - piłkę nożną; mogą być przeznaczone tylko i WYŁĄCZNIE na projekt. Napiszcie raczej (jeśli to prawda) że miasto wyłożyło kasę swoją, a tę część, która będzie zwrócona przeznaczy na te cele. Wszystko wygląda raczej - kiepsko, ale

Brawo panie Dudziński. to dzieki pana osobistemu zaangazowaniu i determinacji przywrócono budynek do jego dawnej świetności. OSP ma swoją siedzibę w SWOIM budynku i jest miejsce na poznawanie historii Grajewa.Pozdrawiam.Janekroman

Kiedyś dyskoteki było w każdej remizie a tu widzę że jest sporo miejsca na taką i przy okazji mogło by się to wszystko samo utrzymać.

Zal nawet nie wiem co to jest:P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.