piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11742 wyświetleń

Budowa sieci wodociągowej

-na terenie gminy Szczuczyn

     Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się pracowity okres w realizacji inwestycji zaplanowanych w Gminie Szczuczyn na 2008 rok. Jako pierwsza ruszyła budowa sieci wodociągowej do miejscowości Bzury, Danowo, Milewo, Niedźwiedzkie, Niećkowo wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w Wólce. Całkowity koszt tej inwestycji to 2.900.000 złotych. Oprócz zapewnienia wspomnianym miejscowościom zaopatrzenia w wodę, poprawi się również jej jakość i niezawodność w dostawach dzięki wyposażeniu stacji w agregat prądotwórczy. Wykonany w ubiegłym roku drugi odwiert o wydajności 63 m3 na godzinę oraz dwa zbiorniki retencyjne o pojemności 150 m3 w pełni zabezpieczą zapotrzebowanie na wodę zarówno dla mieszkańców już korzystających z ujęcia, jak również dla 133 gospodarstw, które do sieci zostaną podłączone. 
Urząd Miejski w Szczuczynie

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (9)

o jeny! na takie cos majo kase... a na basen jakos nie majo! majo teraz okolo300 tysiecy i myslo ze palac z basenem wybbudujo za to!

myślę że tym ludziom bardziej sie przyda ciepła woda w kranie (zamiast ze studni lodowata) niż jakiś głupi basen zastanów się trochę wystarczy trochę pomyśleć niż pisać takie głupoty

esadzx- twoja wypowiedź i brak znajomości priorytetów działań gminy świadczy o twojej niewiedzy i ogromnych brakach w zagadnieniach związanych z planowanymi inwestycjami. Mam jedno pytanie do Ciebie - czy w twoim mieszkaniu posiadasz wodę z sieci wodociągowej ?- myślę że tak dlatego twoim zdaniem budowa basenu jest na pierwszym miejscu. Sięgając do historii basen budowano u nas kilkanaście lat i coś nie wypaliło. Z tego co się orientuję to koszt utrzymania takiego obiektu jest niewspółmiernie wysoki do dochodów gminy. (Nikt nie broni wybudowania Tobie pięknego doku z basenem -takie w Szczuczynie istnieją- wtedy twoje wizje się spełnią). Zyczę powodzenia w realizacji celów.

a kiedy na pawelkach bedo

z pawlek-To niejest w priorytecie gminy.

Pawełki wodę mają nie tylko w kranach!!

Na pawelkach od 5 lat kanalizajce robio a asfalt jeszcze dluzej

A kiedy zrobią kanalizację na ul. łąkowej?

Aniu ze względu na tak późną porę (23:18)o której piszesz radzę położyc się spać. Mieszkańcy ulicy Łąkowej kanalizację posiadają już kilka lat (może z 10) tylko nie wszyscy garną się do podłączenia do sieci!! (opłaty????)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.