Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 12676 wyświetleń

Budowa pomostu na Rajgrodzkim

Gmina Rajgród obecnie realizuje inwestycję pn. Budowa pomostu na Jeziorze Rajgrodzkim w mieście Rajgród.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w ramach środka 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności.

Zgodnie z umową o dofinansowanie zawartą w dniu 18.12.2012 r., celem operacji jest wzmocnienie walorów rekreacyjnych i turystycznych gminy Rajgród poprzez budowę pomostu na Jeziorze Rajgrodzkim.

W dniu 11 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Rajgrodzie miało miejsce podpisanie umów: z wykonawcą robót budowlanych, inspektorem nadzoru inwestorskiego oraz inspektorem nadzoru archeologiczno – konserwatorskiego. Termin zakończenia budowy pomostu wyznaczono na dzień 30.04.2013 r.
Przedmiotem projektu jest budowa pomostu drewnianego o charakterze rekreacyjnym. Wykonana zostanie konstrukcja nośna i pokład pomostu w kształcie litery U. Po realizacji zadania łączna długość pomostu wyniesie 98,0 mb, a powierzchnia 209,0 m2. Pomost będzie się składał z następujących elementów:

 ciąg spacerowy prostopadły do linii brzegu o dł. 35,0 m i szer. 2,0 m,
 ciąg spacerowy prostopadły do linii brzegu o dł. 38,0 m i szer. 2,0 m,
 ciąg spacerowy równoległy do linii brzegu o dł. 25,0 m i szer. 3,0 m łączący ciągi spacerowe prostopadłe do linii brzegu.

W ramach inwestycji wykonane będzie niezbędne wyposażenie, na które składają się:
 4 drabinki stalowe zejściowe,
 10 pachołków cumowniczych dla sprzętu pływającego,
 hak do cumowania koła ratunkowego,
 zadaszone stanowisko ratownika.

Budowa pomostu  pozwoli na lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów lokalnych (jezioro, zabytkowa część miasta położona na trasie szeregu szlaków turystycznych) i podniesienie atrakcyjności miasta Rajgród (organizacja imprez plenerowych w bezpośrednim sąsiedztwie pomostu, miejsce widokowe przy organizacji  regat i innego rodzaju imprez).

Łączny koszt realizacji inwestycji wynosi ok. 130 tys. zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rybackiego ok. 80 tys. zł.

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (22)

W końcu jakiś porządny pomost tylko oczywiście już o pomoście przy ARCUSIE nie ma co liczyć , najłatwiej umieścić zakaz wchodzenia na pomost pytam tylko jak wypożyczyć sprzęt wodny hahah

Do Obserwatorka: pomost przy Arcusie też w tej chwili jest remontowany.

obsrewatorka przy ARCUSIE jest zakaz bo tam terz robią pomost i to cały,niema co sie stresowac tylko czekac zako

Jeszcze trochę, a bez wsparcia unijnego i przyzwolenia tegoż związku unijnego, nie da się w Polsce postawić tojtoja, czy po polsku wychodka - wygódki.

Do Obserwatorki pomost przy ARCUSIE również jest budowany od podstaw!!!!!!! I na przyszłość proszę uaktualnić posiadane informacje. :P

A ilu nachapało się przy okazji tego przetargu???

Budowa pomostu, przetargi, zagospodarowanie przestrzenne pod zabudowę Biedronki, to że Zakład Gospodarki Komunalnej w Rajgrodzie ścieki spuszcza do rzeki oraz wiele innych przekrętów, których dokonuje burmistrz Rajgrodu. Między innymi ostatnio ogłoszono konkurs na stanowisko młodszego referenta ds. gospodarowania odpadami komunalnymi. Powołana zależna komisja od pana burmistrza oraz jego familiant kierownik gospodarki komunalnej, przepraszam najmocniej, myślę nie zależna komisja od pana burmistrza na ww. stanowisko. Myślę i wierzę głęboko gdyby do pracy przez kierownika gospodarki komunalnej osoba była przyjęta w wieku przedszkolnym komisja na pewno zaopiniowałaby ją pozytywnie, jak uczennica bez doświadczenia, wykształcenia wygrała konkurs. Takie rzeczy mogą się dziać tylko w Rajgrodzie.

do Rajgrodzianina: z tego co wiem osoba, która wygrała nabór ma wykształcenie wyższe (i jest w trakcie robienia mgr) ma doświadczenie w danym stanowisku pracy, poza tym w ogłoszeniu wymagania niezbędne to m.in. wykształcenie tylko średnie. Ktoś nie wygrał jest zazdrosny i zły, więc pisze tego typu wypowiedzi to jest moje zdanie

Dziękuję serdecznie , za aktualne informacje nie przebywam na co dzień w Rajgrodzie, więc sądziłam, że robią tylko pomost na plaży miejskiej. OlO co do zakazu to ten zakaz nie jest od kilku miesięcy tylko już dwa sezony wakacyjne.

po co wam pomosty jak drogi dziurawe ,ludzie kola urywają no chyba żeby zacząć robic pomosty nad dziurami ?

do Anki: Z tego co mi wiadomo to w naborze brali udział również osoby z wyższym wykształceniem (mgr) oraz z wieloletnim doświadczeniem, którzy już dawno ukończyli edukację. Nie wierzę że osoba która jest na etapie nauki posiada lepszą umiejętność i wiedzę w temacie gospodarowania odpadami komunalnymi mimo że pod okiem swojej mamy czyli Księgowej Zakładu Gospodarki Komunalnej osiągnęła jako takie doświadczenie.

kiedyś Rajgród był miłym i cichym miasteczkiem, nikt nikomu w garnki nie zaglądał, wszyscy sie znali i żyli w miarę spokojnie, dziś się zdegradował do zadupia, brud na ulicach, drogi po których nawet konie nie chcą chodzić, zdewastowany park, Góra Zamkowa zaśmiecona jakimś drewnianym straszydłem,zapuszczona i zaniedbana plaża. Ciekawe za co bierze pobory włodarz Rajgrodu i jego świta, a może już czas wybrać kogoś kto zrobi z tego sympatycznego miasteczka prawdziwą miejscowość turystyczną -wypoczynkową. Panowie , dziś na turystyce zarabia sie miliony ,,,,,czas to sobie uzmysłowić

A co ma wykształcenie i doświadczenie wobec tego, że ktoś fatalnie wypadł podczas rozmowy albo testu ? lub po prostu nie nadaje się na to stanowisko ? po to jest komisja zeby to zweryfikować. A skad wam wiedzieć kto jak wypadł podczas rozmowy. Szukanie dziury w calym...akurat w tym konkursie faworytem byl ktos inny a wygral zupelnie ktos inny.

Szkoda mi jest mieszkańców Rajgrodu bowiem nie mają szczęścia aby mieć dobrego gospodarza miasta jakim powinien być Burmistrz.Będąc niejednokrotnie
w tym malowniczym miasteczku jak i jego okolicach
śmiem twierdzić,że nie ma tu prawdziwego gospodarza-ulice nieoświetlone,śmieci zalegają jak nie na przystankach autobusowych to w okolicznych rowach przydrogowych(m.Czarnawieś,Woznawieś,Orzechówka)
nie wspominając o drogach za które odpowiada Burmistrz.Konia z rzędem temu któremu uda się dojechać ul.Jaćwieską od strony Policji w kierunku Szkoły.Uważa,że dobry i myślący gospodarz dawno już usunąlby ubytki nawierzchni żwirem skoro nie ma środków finansowych na remont tejże nawierzchni.
W następną wizytą udamy się chyba z TVP Białystok
aby bliżej zapoznać się jak te urokliwe miasto przygotowuje się do sezonu letniego i co zaoferuje turystom w 2013r.

Szkoda, że minęły bezpowrotnie czasy Solidarności w których nieudolnych burmistrzów wywożono na taczkach. Dzisiaj w pierwszym rzędzie kwalifikuje się burmistrz Rajgrodu. Jednak opozycja miała rację, za to solidarnościowiec przeprasza.

..Pan burmistrz ma swój teatrzyk i laki i za sznurki pociąga tak jak mu się podoba. Nie liczy się z nikim i robi co chce.....

Słusznie telewizja powinna pokazać jak wygląda Rajgród. Obserwując inne miasta (miejscowości) widać jak rozwijają się, zmieniają. Przyznam, że Rajgród dużo lepiej wyglądał kilkanaście lat temu niż obecnie. Ludzie śmieją się z nas Rajgrodziaków, że wybraliśmy ponownie osobę niewłaściwą na burmistrza. Co lepsze - niedługo WYBORY. Pan burmistrz przygotowuje swojego faworyta.

Referendum nic nie nauczyło Burmistrza a był tylko o krok aby został wywieziony na taczce.Miał wielkie szczęście bo tylko przez śpiochów jakim nie chciało się zagłosować jak i babciom kościelnym udało się utrzymać stołek.Prawdziwy gospodarz już z rana powinien obejść swoje gospodarstwo.Najlepiej zająć się reorganizacją w urzędzie i przesortować sprawdzonych wykwalifikowanych urzędników przenosząc ich poza obręb urzędowania a zastąpić swoimi.Nadejdą wybory wówczas rozliczymy ustępującą Radę wraz z Burmistrzem na czele.Panie Burmistrzu bierz Pan przykład z Miasta Szczuczyn tam jest dialog mieszkańców z Burmistrzem i Radą Miasta.

Ludzie ocknijcie sie byla szansa-zostala zmarnowana,bedzie szansa-tez bedzie zmarnowana bo Pan Burmistrz przed koncem kadencji walnie jakas inwestycyjke tak jak bylo wczesniej z parkiem i to ludziom zamydli oczy.To jest problem ze spolecznoscia jak to ktos napisal wczesniej ze kiedys bylo inaczej i nikt nikomu w garnki nie zagladal.To od nas zalezy jak beda nas widziec pobliskie miejscowoaci- przyklad:Prostki-nie dosc ze Biedronka,PoloMarket to i wiele innych sklepow zakladow a w Rajgrodzie wielkim cudem powstal Archelan i juz Biedronka wstrzymana a o stacji CPN nie wspomne Barglow Koscielny jest gmina i ma dwa a Rajgrod jako miasto co ma?dziurawe drogi i wytykanie palcami za to jak ktos rzadzi naszym miastem

Rajgrodziacy mieliście Referendum !! Teraz gęby w kubeł i nie narzekać !!

Ale kto przypuszczał, że Burmistrz Rajgrodu najpierw będzie błagał o głosy poparcia, a potem zignoruje i zamiast podziękować to knuje za plecami.

Wcześniejsze kadencje Burmistrzów i Rady w Rajgrodzie, a w szczególności ostatnia, to zmarnowane lata dla Gminy i Miasta, Burmistrzowi dana została szansa, ale z referendum żadnego wniosku nie wyciągnął, winę ponosi nie tylko Burmistrz, ale i Rada z T.M. Rajgrodu, mając w Radzie kilku radnych w mienianych kadencjach. Jak pisał redaktor ich, jaka to wspaniała miała, być fontanna, a skończyło się wielkim nie wypałem, mostek wejście do Gminy, pobite płytki to kompromitacja, widać jak powinno wyglądać wejście w drugim budynku.Mieniony Burmistrz, Rada T.M. Rajgrodu widać że, nie znali się i nie znają na pięknie i architekturze, ale wiedzą, jak swoją rodzinę zatrudnić w Gminie. Lepiej, Żeby Towarzystwo Miłośników przestało miłować Rajgród, bo go udusi, a pozwoliło mu po prostu żyć.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.