• 2 komentarzy
  • 10918 wyświetleń

Braniewo - WARMIA Grajewo 2:2

Po dobrym, emocjonującym i pełnym dramaturgii meczu piłkarze WARMII zremisowali w odległym Braniewie swój pierwszy mecz w sezonie 2011/2012 rozgrywek III ligi.

W kadrze na mecz nie znaleźli się: Maciej Kesler, który ze względu na pracę zawodową nie mógł brać udziału w treningach w trakcie ostatniego tygodnia oraz Mariusz Milczarek, który nie jest jeszcze gotowy do gry po operacji kolana.

Od początku spotkania jego tempo, akcje z obu stron mogły zadowolić najbardziej wybrednych kibiców. Najlepszym podsumowaniem meczu w wykonaniu WARMII były pomeczowe gratulacje i wyrazy najwyższego uznania od kibiców gospodarzy oraz sędziów, którzy byli pod wrażeniem poziomu spotkania. Nasz zespół pokazał się z dobrej strony, grając przez cały mecz z ogromną wolą walki i ambicją, dwukrotnie doprowadzając do wyrównania. ZATOKA potwierdziła w tym spotkaniu, że po wzmocnieniach ma zamiar liczyć się w tym sezonie w walce o najwyższe pozycje w lidze. Wynik rywalizacji wydaje się sprawiedliwy, ponieważ oba zespoły miały porównywalną ilość bramkowych sytuacji.

Znakomite wejście zaliczył Bartek Wierzbicki, który po niemal 10-miesięcznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją pojawił się na boisku w meczu ligowym i zdobył wyrównującą bramkę na wagę jednego punktu. Niepokoi uraz Daniela Tuzinowskiego, który do momentu jego odniesienia grał dobry mecz. W najbliższych dniach okaże się czy naszego zawodnika czeka dłuższa pauza w grze.
Kolejny mecz WARMIA rozegra za tydzień w Lubawie z tamtejszym MOTOREM. W Grajewie naszych piłkarzy kibice będą mogli obejrzeć w akcji w sobotę 27 sierpnia o godz. 16:00 w meczu z DĘBEM Dąbrowa Białostocka.

ZATOKA Braniewo - WARMIA Grajewo 2:2 (1:0)

1:0 Daniel Komorowski 43', 1:1 Maksym Mirva 54', 2:1 Mateusz Ptaszyński 72', 2:2 Bartłomiej Wierzbicki 85'

ZATOKA: 33.Łastówka - 6.Ciepliński, 5.Ptaszyński, 8.Matelski, 19.Małek (65' 16. Śniegocki) - 17.Jakimczuk, 9.Liszko (79' 15. A. Lewandowski), 7.Ł. Wolak, 20.Strach - 10.Graczyk, 11.Komorowski (76' 23. P. Lewandowski)

Rezerwa: 15.A.Lewandowski, 3.Gromek, 23.P.Lewandowski, 16.Śniegocki, 21.P.Wolak, 14.Domalewski, 4.Zalewski

WARMIA: 1.Czapliński - 17.Arciszewski, 3.Domurat, 10.Kowalko, 5.Randzio (87' 4. Makowski) - 9.Strzeliński, 14.Mirva, 6.Matysiewicz, 16.D.Tuzinowski (36' 8. Krukowski), 11.Górski (85' 18. Mikucki) - 7.Wójcik (75' 2. Wierzbicki)

Rezerwa: 12.Gieniusz - 4.Makowski, 18.Mikucki, 20.M.Tuzinowski, 8.Krukowski, 2.Wierzbicki, 13.Baczewski

Sędzia: Robert Stańczak (Olsztyn)

Żółte kartki: Ciepliński (ZATOKA), Wójcik (WARMIA), Ptaszyński (ZATOKA)

Widzów: 100

ZAPIS RELACJI LIVE

1' Rozpoczyna ZATOKA

1'-10' Szybkie akcje z obu stron, lecz bez klarownych sytuacji bramkowych

12' Strzela Komorowski, piłkę po rykoszecie łapie Czapliński

12' Żółta kartka dla Cezarego Cieplińskiego

19' Mecz toczy się głównie w środkowej strefie boiska, defensywy obu zespołów grają bardzo pewnie

21' Kamil Graczyk z rzutu wolnego trafia w mur naszych obrońców, dobitka tego samego zawodnika wysoko ponad poprzeczką bramki Czaplińskiego

22' Piękny przerzut Arciszewskiego na lewą stronę do Strzelińskiego, ten zgrywa do Mirvy, którego strzał obrońca wybija na rzut rożny

23' Po rzucie rożnym Strzelińskiego Kowalko głową strzela minimalnie obok słupka bramki ZATOKI

24' Groźny strzał Graczyka z ostrego kąta mija słupek bramki WARMII

29' Świetna akcja WARMII - Daniel Tuzinowski z lewej strony podał do Wójcika, ten znalazł w polu karnym Mirvę, którego zbyt lekki strzał obronił Łastówka - to była doskonała sytuacja do zdobycia bramki

31' Bardzo niecelny strzał Graczyka

32' Dobra akcja ZATOKI, Jakimczuk strzela niecelnie po dośrodkowaniu z lewej strony

33' Za faul na Jakimczuku żółtą kartkę otrzymuje Wójcik

36' W starciu kontuzji doznał Daniel Tuzinowski, w jego miejsce na boisku pojawia się Krzysztof Krukowski

42' Akcja prawą stroną Graczyka, który mija Konrada Kowalko, dośrodkowuje a piłkę z najbliższej odległości pomimo asysty Arciszewskiego wpycha do naszej bramki Komorowski. przegrywamy 0:1 :-(

45' Żółta kartka dla Kamila Randzio za faul na Wolaku

45'+ 1' Koniec pierwszej połowy. 1:0 prowadzi ZATOKA.

46' WARMIA rozpoczyna drugą połowę spotkania

47' Dwa kolejne rzuty rożne dla ZATOKI bez zagrożenia pod bramką Czaplińskiego

48' Trzeci rzut rożny dla ZATOKI, ponownie nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo

51' Żółta kartka dla Ptaszyńskiego po faulu na Krukowskim

54' Faul na Krukowskim z prawej strony boiska, Maksym Mirva pięknym "rogalem" z rzutu wolnego trafia w samo okienko bramki strzeżonej przez Łastówkę. Jest remis 1:1!

60' Świetny rajd lewą stroną Krukowskiego, który wyłożył piłkę na 16 metr dla Strzelińskiego, ale nasz grający trener trafia w obrońcę ZATOKI

61' Złe przyjęcie piłki przez obrońcę ZATOKI przejmuje Krukowski, który strzelając na pustą bramkę minimalnie nie trafia

62' W rewanżu doskonała sytuacja dla ZATOKI którą świetnie broni Czapliński

63' Po rzucie rożnym dla ZATOKI groźnie strzela Strach, ale nie trafia w naszą bramkę

65' Zmiana w ZATOCE, za Małka wchodzi Śniegocki

68' Niecelny strzał Graczyka z rzutu wolnego

72' Duży błąd naszych obrońców, po którym Ptaszyński strzałem z woleja zdobywa drugiego gola dla ZATOKI. Przegrywamy 1:2. :-(

75' Sędzia nie dostrzega zagrania ręką w polu karnym obrońcy ZATOKI

75' Zmiana w WARMII  za Wójcika wchodzi Wierzbicki

76' Doskonałej sytuacji dla WARMII ponownie nie wykorzystuje Krukowski

76' Zmiana w ZATOCE, za Komorowskiego wchodzi P. Lewandowski

79' Zmiana w ZATOCE za Liszko wchodzi Adam Lewandowski

83' Zawodnicy ZATOKI gubią się coraz bardziej, zdecydowana przewaga WARMII

85' Na boisko wchodzi Mikucki za Górskiego, jest to jego debiut w III lidze

85' Krukowski przedarł się prawą stroną boiska, podał do Wierzbickiego a ten strzela wyrównującego gola. Jest 2:2!

87' Strzał Matelskiego kapitalnie broni Czapliński

87' Za Kamila Randzio wchodzi Kamil Makowski

90' + 1' Świetny strzał Adama Lewandowskiego po paradzie Czaplińskiego piłka uderza w poprzeczkę i wychodzi na rzut rożny. Bardzo gorąca końcówka meczu, wielkie emocje.

90' + 2' Sędzia Stańczak kończy spotkanie. WARMIA remisuje 2:2.

Autor: Janusz Szumowski