czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11011 wyświetleń

Brakuje 800tys.zł na oświatę

4 proc. dodatku motywacyjnego oraz podwyższenie stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stażysty o 60 zł – takie żądania od przedstawicieli związków zawodowych usłyszał starosta powiatu grajewskiego.

Radni powiatu pozostali nieugięci i jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie regulaminu wynagrodzeń nauczycieli zawierającego 3 proc. dodatku motywacyjnego. Odrzucają podwyżkę Jarosław Augustowski przypomniał, że w porównaniu do poprzedniego roku wynagrodzenie nauczycieli stażystów wzrosło o 120 zł. Starosta dodał także, że ponad 50 proc. nauczycieli z powiatu grajewskiego, którzy pracują na terenach wiejskich korzysta z dodatku wiejskiego i mieszkaniowego.

- Subwencja oświatowa jest niewystarczająca. Na dzień dzisiejszy brakuje nam w oświacie ok. 800 tys. zł. W związku z czym powiatu nie stać na zwiększanie wynagrodzeń, czy dodatków.    

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl   

czwartek, 28 września 2023

Grajewo Kino. "Zielona granica" (21-22.10)

Komentarze (3)

Porównajcie płace stażysty nauczyciela i innego człowieka - nie po studiach pedagogicznych. W czym lest lepszy ten "pedagog"? Jego stawka wyjściowa to ok 1200 zł brutto. Absolwent każdych innych studiów dostanie tylko 936. Czy nauczyciel zarabia "Mało"?

zakladajcie wiecej kamer w miescie to na oswiate wogule nie bedzie

Obyś miał doczynienia z cudzymi dziećmi "nienauczycielu".

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.