poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 9479 wyświetleń

Bożonarodzeniowy klimat

Przed świętami Bożego Narodzenia wystawy sklepowe, place i budynki przyozdabiane są choinkami, bombkami, mikołajami i lampkami. W Grajewie mieszkańców w świąteczny nastrój wprowadzają też ozdoby na latarniach a w centrum konstrukcje ledowe.

Inicjatywa zdobienia miasta zrodziła się kilkanaście lat wstecz, od tego czasu przybywa nowych zdobień i iluminacji. W 2016 roku zasób ich powiększył się o 7 ozdób na słupy, figury aniołów, przy choince w centrum pojawił się prezent a na niej nowe łańcuchy świetlne. Łącznie na ten cel z budżetu miasta w bieżącym roku wydatkowano blisko 35 tys. zł.

Świecące zdobienia nadają niepowtarzalnego charakteru zbliżającym się świętom. Nie jest to żadna nowość lecz wieloletnia tradycja, aby nasze miasto w tym okresie wyglądało pięknie, corocznie będą dokupowane nowe ozdoby - zapowiadają włodarze.

Bożonarodzeniowe dekoracje będą cieszyć mieszkańców zapewne do końca stycznia nowego roku. Przyjęło się, że przed 2 dniem lutego, czyli na święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) znikają one z domów i ulic.

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (5)

ChybA nie ma czym się chwalić,nic szczególnego.Widzieliście Białystok tam jest na co popatrzec.

do mieszkańców widzę że z roku na rok jest coraz mniej oświetlonych balkonów , czyżby związane jest z prądem że jest drogi ale to jest raz w roku nasze miasto byłoby piękniejsze do roboty mamy jeszcze trochę czasu na moim balkonie jest 2000 żarówek plus ozdoby os południe

W końcu jakoś ma to ręce i nogi i normalnie wyglada przez tyle lat doczekaliśmy sie BRAWO :/ !!

Buro i ponuro z tym akcentem swiatecznym w Grajewie.

Mieszkanka-jedz do Warszawy. Białystok to pikuś ;-) Notabene Grajewo wygląda ślicznie :-)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.