sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 7849 wyświetleń

Bożonarodzeniowy klimat

Przed świętami Bożego Narodzenia wystawy sklepowe, place i budynki przyozdabiane są choinkami, bombkami, mikołajami i lampkami. W Grajewie mieszkańców w świąteczny nastrój wprowadzają też ozdoby na latarniach a w centrum konstrukcje ledowe.

Inicjatywa zdobienia miasta zrodziła się kilkanaście lat wstecz, od tego czasu przybywa nowych zdobień i iluminacji. W 2016 roku zasób ich powiększył się o 7 ozdób na słupy, figury aniołów, przy choince w centrum pojawił się prezent a na niej nowe łańcuchy świetlne. Łącznie na ten cel z budżetu miasta w bieżącym roku wydatkowano blisko 35 tys. zł.

Świecące zdobienia nadają niepowtarzalnego charakteru zbliżającym się świętom. Nie jest to żadna nowość lecz wieloletnia tradycja, aby nasze miasto w tym okresie wyglądało pięknie, corocznie będą dokupowane nowe ozdoby - zapowiadają włodarze.

Bożonarodzeniowe dekoracje będą cieszyć mieszkańców zapewne do końca stycznia nowego roku. Przyjęło się, że przed 2 dniem lutego, czyli na święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) znikają one z domów i ulic.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

ChybA nie ma czym się chwalić,nic szczególnego.Widzieliście Białystok tam jest na co popatrzec.

do mieszkańców widzę że z roku na rok jest coraz mniej oświetlonych balkonów , czyżby związane jest z prądem że jest drogi ale to jest raz w roku nasze miasto byłoby piękniejsze do roboty mamy jeszcze trochę czasu na moim balkonie jest 2000 żarówek plus ozdoby os południe

W końcu jakoś ma to ręce i nogi i normalnie wyglada przez tyle lat doczekaliśmy sie BRAWO :/ !!

Buro i ponuro z tym akcentem swiatecznym w Grajewie.

Mieszkanka-jedz do Warszawy. Białystok to pikuś ;-) Notabene Grajewo wygląda ślicznie :-)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.