Kultura i rozrywka

"Bożonarodzeniowy Dar Serca"

    W niedzielę 12 grudnia 2010r. w ramach kwesty "Bożonarodzeniowy Dar Serca" pod hasłem "Nie przechodź obojętnie"  uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 im. Polskiego Czerwonego Krzyża i Szkoły Podstawowej nr 1 im.K. I. Gałczyńskiego pod opieką nauczycieli z ZSM nr 1  zbierali pieniądze, które przeznaczone  zostaną na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci z naszego miasta. Akcja odbyła się już po raz dwunasty tradycyjnie pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, jednakże w tym roku jej koordynatorem był Caritas. Od początku cel akcji jest ten sam - pomagać potrzebującym. Jest to cel bliski ideom Polskiego Czerwonego Krzyża, dlatego też w tym roku, mimo mroźnej pogody, na terenie Grajewa kwestowało 78 uczniów PG nr 1 i SP nr 1 pod opieką 28 nauczycieli. Młodzież zebrała 5133 zł i 24gr. Dzięki tej sumie  niejedno chore dziecko otrzyma finansowe wsparcie na leczenie.

    Jesteśmy wdzięczni za to, że z roku na rok mieszkańcy naszego miasta coraz bardziej nam ufają, wspierając akcję. Podziękowania składamy również na ręce proboszczów wszystkich grajewskich parafii, zachęcali oni bowiem mieszkańców do hojności i życzliwości wobec kwestującej młodzieży. Wszystkim organizatorom – a przede wszystkim wolontariuszom oraz ofiarodawcom za pomoc i okazane serce serdecznie  dziękujemy!

fot. ZSM nr 1 w Grajewieśroda, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.