środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 13060 wyświetleń

Bombowy telefon

Policjanci zatrzymali 3 nastolatków. Gimnazjaliści z telefonu komórkowego wydzwaniali do przypadkowych mieszkań. Informowali o podłożeniu bomby.

W minioną sobotę, kilka minut po godzinie 21 w jednym z mieszkań w Sokółce zadzwonił telefon. Odebrał go 23-letni domownik. Młody, męski głos w słuchawce aparatu poinformował go, że domu jest podłożona bomba, która wybuchnie za 3 godziny. Przestraszony lokator spisał numer telefonu, z którego dzwonił rozmówca i opowiedział o zdarzeniu pozostałym domownikom. Jego matka od razu poinformowała o tym miejscowych policjantów. Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechali policyjni pirotechnicy, którzy sprawdzili, czy w budynku nie ma materiałów wybuchowych. Alarm okazał się fałszywy. W tym samym czasie inni funkcjonariusze ustalili już do kogo należy telefon, z którego wypowiadane były groźby. Jeszcze przed godziną 22 zaskoczony 15 letni gimnazjalista został zatrzymany w domu rodziców. Niedługo potem w innych mieszkaniach zatrzymani zostali również dwaj jego koledzy w wieku 15 i 16 lat. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że to właśnie oni wydzwaniali z telefonów komórkowych dręcząc przypadkowe osoby. W rozmowie z policjantami, w obecności zaskoczonych rodziców młodzieńcy przyznali się, że miał to być z ich strony taki żart. Trzej koledzy z podwórka pozostałą część nocy spędzili w policyjnej izbie dziecka. Policjanci z Sokółki, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie sprawdzają, czy ofiarami głupiego żartu nastolatków nie padły również inne osoby.

O konsekwencjach jakie ich czekają w związku z nocnym wyczynem zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich. Niestety coraz częściej zdarza się, że rodzice wyposażając swe dzieci w telefony komórkowe zapewniają sobie stały kontakt z nimi, zapominając o sprawdzeniu w co i z kim bawią się ich pociechy.

podisnp. Andrzej Baranowski

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (8)

Nie ma się co cackać z takimi dowcipnisiami. Obciążyć rodzoców lub opiekunów kosztami interwencji, a jak nie moga zapłacić to nawet nieletni niech odpracuje koszty dowcipu na rzecz społeczweństwa poprzez pracę nawet z miątła na ulicy.

Ty baranie a zeby Cie taka bomba spotkala !!

pieknie pieknie kurcze gdzie wasze rozumy...ach ta mlodziesz ..bedziesz jeszcze tego kiedys zalowal w zyciu... LOS SIE ODWRACA PAMIETAJ...

Osz ty!W morde misia zeby do ciebie tak ktoś zadzwonił to byś od razu w portki nawalił !!

W potrki nawalil on juz dawno do zrobil hahahaha

skończone dupki

ej ty "JAAA..." rzebyś ty nie pożałował swoich słów dupku...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.