wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11242 wyświetleń

Bombowa bimbrownia

Bombowa bimbrownia

Dzisiaj wczesnym rankiem policjanci z Hajnówki zapukali do drzwi jednego z domów na terenie miasta. Powodem ich wizyty był sygnał o istniejącej tam domowej bimbrowni. Drzwi otworzył właściciel domu, który był zaskoczony widokiem Policji. Funkcjonariusze przeszukali budynek,  odkrywając w piwnicy małą fabrykę bimbru. Specjalistyczna aparatura do produkcji alkoholu – przewody, wężownica, prażalnik, odstojniki – wszystko sprawne i gotowe do uruchomienia produkcji. Dwa piętra wyżej – na strychu jednorodzinnej willi policjanci ujawnili 5 wiader po farbie malarskiej, w których znajdowało się blisko 150 litrów zacieru. Dodatkowo mundurowi znaleźli  dwie sztuki broni palnej. Rok produkcji jednego z pistoletów datowany był na okres przed druga wojną światową. Również na strychu przechowywane było ponad 300 sztuk amunicji różnego kalibru. Właściciel bimbrowni i nielegalnej, jak się okazało broni, 42-letni mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do produkcji nielegalnego alkoholu dodatkowo broń i amunicję. Mężczyzna tłumaczył się, że jeden pistolet znalazł w lesie, drugi zaś kupił kilka lat temu we Włoszech na wycieczce. Broń przechowywał w domu, bo jak tłumaczył „jest w stałym konflikcie z sąsiadem”, a broń ma „na wszelki wypadek”. 
Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz nielegalną produkcję alkoholu. Łącznie za te przestępstwa grozi mu kara nawet  do 8 lat pozbawienia wolności.


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (7)

facet może podziękować sąsiadowi za donos

jacy ludzie są niepojęci

z tego sie nie strzeli, iglica zardzewiała! takiego mauzerka to tylko do gabloty albo na ścianę. W Piatnicy Ludwik Zalewski do swojego muzeum takiego przyjmie. Widać Policja nie ma juz innego zajęcia i zaczyna po prywatnych domach się szwendać.

ten pistolecik to jakiś pozawojenny.napewno znalazł go lesie i straszył nim ludzi?

policja nie ma co robic jak zabija to 5 lat a za 2 wychodzi a ten czlowiek co amonicje ma i jakas smieszna bron ludzie

niezly sasiad ^^ a taka bron to on moze sobie wsadzc w .... a jak hcce pedzic bimber to chyba mzoe na wlasny uzytek chyba nikt nie bedzie kupowal czegos takiego ^^ dajcie spokuj gorzej niz male dzieci

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.