wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12675 wyświetleń

Bombowa bimbrownia

Dzisiaj wczesnym rankiem policjanci z Hajnówki zapukali do drzwi jednego z domów na terenie miasta. Powodem ich wizyty był sygnał o istniejącej tam domowej bimbrowni. Drzwi otworzył właściciel domu, który był zaskoczony widokiem Policji. Funkcjonariusze przeszukali budynek,  odkrywając w piwnicy małą fabrykę bimbru. Specjalistyczna aparatura do produkcji alkoholu – przewody, wężownica, prażalnik, odstojniki – wszystko sprawne i gotowe do uruchomienia produkcji. Dwa piętra wyżej – na strychu jednorodzinnej willi policjanci ujawnili 5 wiader po farbie malarskiej, w których znajdowało się blisko 150 litrów zacieru. Dodatkowo mundurowi znaleźli  dwie sztuki broni palnej. Rok produkcji jednego z pistoletów datowany był na okres przed druga wojną światową. Również na strychu przechowywane było ponad 300 sztuk amunicji różnego kalibru. Właściciel bimbrowni i nielegalnej, jak się okazało broni, 42-letni mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do produkcji nielegalnego alkoholu dodatkowo broń i amunicję. Mężczyzna tłumaczył się, że jeden pistolet znalazł w lesie, drugi zaś kupił kilka lat temu we Włoszech na wycieczce. Broń przechowywał w domu, bo jak tłumaczył „jest w stałym konflikcie z sąsiadem”, a broń ma „na wszelki wypadek”. 
Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz nielegalną produkcję alkoholu. Łącznie za te przestępstwa grozi mu kara nawet  do 8 lat pozbawienia wolności.


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (7)

facet może podziękować sąsiadowi za donos

jacy ludzie są niepojęci

z tego sie nie strzeli, iglica zardzewiała! takiego mauzerka to tylko do gabloty albo na ścianę. W Piatnicy Ludwik Zalewski do swojego muzeum takiego przyjmie. Widać Policja nie ma juz innego zajęcia i zaczyna po prywatnych domach się szwendać.

ten pistolecik to jakiś pozawojenny.napewno znalazł go lesie i straszył nim ludzi?

policja nie ma co robic jak zabija to 5 lat a za 2 wychodzi a ten czlowiek co amonicje ma i jakas smieszna bron ludzie

niezly sasiad ^^ a taka bron to on moze sobie wsadzc w .... a jak hcce pedzic bimber to chyba mzoe na wlasny uzytek chyba nikt nie bedzie kupowal czegos takiego ^^ dajcie spokuj gorzej niz male dzieci

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.