Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 15510 wyświetleń

Bomba w Szymanach

Mieszkańcy m. Szymany koło Grajewa wiele lat żyli w sąsiedztwie zakopanego w ziemi ładunku wybuchowego. Mówiło się o tym, że kiedyś jeden z nieżyjących już gospodarzy ukrył bombę niedaleko swojego domu, ale nikt nie informował o tym służb.

- Oddzielaliśmy kiedyś, wiele lat temu, swoje posesje i sąsiad powiedział, że ma coś takiego co długo będzie tu w ziemi i nie zostanie zniszczone. Przyniósł znaleziony w lesie kawał metalu, który wyglądał jak duży pocisk i wkopał go tu pionowo w miejscu, gdzie kończy się nasza miedza. – mówiła mieszkanka Szyman wskazując miejsce  - to naprzeciwko jej domu, po drugiej stronie ulicy umiejscowione było nietypowe znalezisko.

Straż Gminna kilka godzin zabezpieczała miejsce do przyjazdu saperów. Okazało się, że w ziemi znajdował się pocisk artyleryjski 220 mm. Został on wykopany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i zabrany przez grupę specjalistów.

e-Grajewo.pl

Komentarze (11)

wow rewelacja.. tyle lat nikt o tym nie wiedział... pół Szyman by rozwaliło niach niach.. tyle razy tam obok śmigałem i nie wiedziałem że takie zabawki tak płytko zakopane są.. eh może i na moim polu też tego jest..??? trzeba by było z łopatką sie wybrać i przeszukać.. albo brony jakieś zaczepić bedzie szybciej eh normalnie sensacja.. bigcitySZYMANY do interneta podali jupiiii:-)

widze ,że Szymany robią się nie bezpieczne

Niezły geodeta, zamiast butelki po piwie, wsadzić pocisk artyleryjski... Respekt

byla dobra miedza nie zniszczalna. a po drugie troche strach bylo przy tym mieszkac w koncu przy moim domu

DOBRE CYRKI SIę TAM OSTATNIO WYPRAWIAJą SZYMANY SCHODZą NA P..

Ludzie nie wytrzymam w Szymanach chodniki mają a na Dwornej w Grajewie i okolicznych ulicach nie. To się nazywa gospodarność władz samorządowych. Na Ełckiej w stronę Zakremu lepiej chodnik zdjąć bo nogi można połąmać. A może i tam bomba ukryta jest.

do adama:myslisz ze tylko w grajewie powinni byc chodniki a na wiskach to nie????sie ciesz ze przynajmniej macie a ze poniszczone to sie mowi trudo ;/w te grajewo to sie zrobilo gorzej niz wiska bo na wioskach przynajmniej kultura jest a w grajewie to juz lepiej nie mowic .....

SZYMANY - BEZ KITU - WIOSKA CUDÓW :)))
POZDRAWIAMY :)

SZYMANY TO JEDNA Z WIĘKSZYCH MIEJSCOWOSCI GMINY GRAJEWO. ŁADNIE POŁOŻONA - DO TEGO ODKĄD JEST ZROBIONA "ASFALTÓWKA" BARDZO WZMOŻYŁ SIĘ RUCH SAMOCHODOWY, JAK RÓWNIEŻ ROWEROWY- TO AKURAT NIE DZIWI PIĘKNIE TU W OKOLICY :))

moja babunia mieszka w szymanach, ta wieś jest naprawde piękna i spokojna, dlatego ta bomba mnie zdziwila.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.