Bogaci ludzie może i z wierzchu wyglądają na niezbyt roztropnych, ale większość ich decyzji ma wkalkulowane ryzyko. Co więc bogaci ludzie robią ze swoimi pieniędzmi? O tym dowiesz się za chwilę!
Czy zauważyłeś kiedyś, że niektórzy ludzie zaczynają nagle zarabiać dużo pieniędzy, a potem tracą je na "głupoty", po czym zaczynają znowu dobrze sobie radzić, a potem znowu mają problemy? Z zewnątrz pech i dziwni partnerzy finansowi wydają się być głównym problemem. Ale z wewnętrznego punktu widzenia sytuacja jest inna. Dlatego, jeśli zdarzy ci się zarabiać dużo pieniędzy i nie jesteś na to przygotowany na to wewnętrznie, możesz nie być przez długi czas zamożny i bardzo szybko stracisz zarobione pieniądze – to tak zwany efekt ,,wody sodowej”, która uderza ludziom do głowy.
Zdecydowana większość ludzi po prostu nie ma wewnętrznej zdolności do zarabiania większej ilości pieniędzy i ich zatrzymywania - nie są w stanie sprostać trudniejszym wyzwaniom związanym z większym sukcesem i większymi pieniędzmi.
Dobrym przykładem są osoby, która wygrają spore sumy na loterii. Badania wielokrotnie wykazały, że większość z tych osób wraca do sytuacji finansowej, z którą z łatwością sobie poradzą. W końcu na początku pozowanie na osobę bogatą jest czymś, co większość ludzi robi. Rzucenie swojej roboty, kupno super-samochodu, ryzykowne granie w zakłady sportowe, które są łatwo dostępne, ponieważ oferują je legalni bukmacherzy, etc. W przypadku milionerów odnoszących sukcesy sytuacja jest odwrotna. Należy pamiętać, że jeśli stracą fortunę, zwykle mogą ją odzyskać w stosunkowo krótkim czasie.
Bo chociaż niektórzy milionerzy, którzy sami zapracowali na to co mają, mogą w pewnym momencie stracić wszystkie swoje pieniądze, nigdy nie stracą najważniejszego czynnika sukcesu, czyli kontroli nad swoimi emocjami i sytuacją finansową.
Powodem jest to, że „zmysł finansowy” takich ludzi jest nastawiony na miliardy, a nie miliony złotych. Jednak większość ludzi postawiła go na zarabianie tysięcy złotych zamiast milionów dolarów. Niektórzy z kolei nawet nie ,,chcą” zarabiać kilku tysięcy.
W rzeczywistości większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z pełnego potencjału i nie odnosi sukcesów. Badania pokazują, że 80% ludzi nigdy nie uzyska takiej wolności finansowej, jakiej pragną, i nigdy nie poczuje się naprawdę szczęśliwym. Łatwo to wyjaśnić, ponieważ większość ludzi pracuje i myśli w dość powierzchowny sposób - polegają tylko na tym, co widzą i dostają, następnie znieczulając się wieczorem przy telewizorze, marząc o wielkiej karierze, super ciele, czy innych marzeniach, które nigdy nie zrealizują.
Większość z nas zwraca większą uwagę na wyniki, a to jest osiągnięcie. Ale z czego rosną osiągnięcia? Oczywiście z niewidzialne pozornie przyczyn. Jeśli więc chcesz zmienić widoczną zawartość, musisz najpierw zmienić niewidoczną treść w swoim życiu – co oznacza mniej więcej, że aby być bogatym, musisz zmienić swoje nawyki. Nie, nie chodzi tutaj o to, aby czytać poradniki ,,jak być milionerem” i się do nich stosować, ale żeby starać się ulepszać siebie każdego dnia.
Rezultatem są pieniądze, wynikiem jest bogactwo, wynikiem jest zdrowie, ale również i jego brak – tak jak i brak pieniędzy.
Brak pieniędzy jest tylko symptomem istniejącej sytuacji. Brak pieniędzy to konsekwencja, ale jaki jest tego powód? Sprowadza się do tego, że jeśli chcesz zmienić swój świat zewnętrzny, musisz najpierw zmienić swój świat wewnętrzny. Niezależnie od tego, czy Twoje osiągnięcia są dobre czy złe, pozytywne czy negatywne, pamiętaj, że bez zmiany tego co jest ,,w tobie” – nigdy nie będziesz bogaczem. Przejdźmy jednak do ,,schabowego”, czyli tego, na co bogaci zwykle wydają pieniądze!
Zwykle są to albo usprawnienia życia, bądź też inwestycje, które mają się im zwrócić. Prawdziwie bogata osoba zwykle też jest dość oszczędna, dlatego też mimo iż większość z nich posiada naprawdę drogie samochody, to w wielu przypadkach są to pojazdy albo ich własnej produkcji, albo otrzymane, przykładowo w prezencie. Naturalnie nie jest to do końca tak, ponieważ niektórzy jeżdżą samochodami, które teoretycznie nie przystają tak bogatej osobie – przykładowo Jeff Bezos jeździ starą Hondą Accord, lub Mark Zuckerberg, który posiada Hondę Fit.
Tak jak wspominaliśmy wcześniej – milionerzy lubią pomnażać swoje środki a niekoniecznie je w całości wydawać. Ludzie, którzy starają się pozować na bogatych – jeżdżą drogimi samochodami, obracają się w towarzystwie, gdzie wszystkiego jest ,,pod dostatkiem”, tak naprawdę tych pieniędzy nie mają, bo utrzymanie tego wszystkiego kosztuje. Jeśli nam nie wierzysz, sprawdź ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych w dowolnym, nowym Porshe.
poniedziałek, 25 listopada 2024
poniedziałek, 25 listopada 2024
Bardzo dobry artykuł. Tylko osoby, które wierzą w sukces i czynią działania ku temu zmierzające go osiągają. Osoby, które tylko narzekają jak to w Polsce jest źle, zostaną z niczym do końca. Trzeba się rozwijać i iść do przodu, zmieniać swoją sytuację na lepsze. Samymi planami bez konkretnych działań nic się nie osiągnie. Przede wszystkim należy cieszyć się każdym dniem życia. Pozdrawiam :).
Dodam, że milionerów można podzielić na dwie podstawowe kategorie:
- tych, którzy dorobili się pracując uczciwie,
- oraz tych, którzy doszli do celu poprzez znajomości i przekręty.
Warto zastanowić się, których mamy wokół siebie?
Dlatego inwestuje w kryptowaluty które są przyszłością :) pozdrawiam