sobota, 26 listopada 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 3270 wyświetleń

BMW wypełnione papierosową kontrabandą

22.09.2022 r. na terenie gminy Suwałki funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wytypowali do kontroli BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się jednak na podawane sygnały. Ominął patrol i zaczął uciekać. Funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli za nim pościg. Kilka kilometrów dalej na auto czekał współdziałający patrol.

Kierowca, kontynuując ucieczkę,  przejechał po kolczatce drogowej rozłożonej przez funkcjonariuszy i nie panując wtedy nad samochodem zjechał do rowu. Mężczyzna - obywatel Polski został zatrzymany. Uciekał, bo w jego aucie ujawniono 13 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 191 tys. zł. Nielegalne papierosy wypełniały bagażnik i tylną kanapę pojazdu. Ponadto w aucie funkcjonariusze ujawnili metalowe kolce, które miały utrudnić pościg za nim. 

 

 

Jako dowód w sprawie zatrzymano pojazd marki BMW o szacunkowej wartości około 31 tys. zł. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

zdj. Podlaski OSG

piątek, 25 listopada 2022

Pomoc przyszła na czas

Komentarze (1)

Nie wytypowali tylko ktoś doniósł i jednego zgarnęli a dziesięciu obok przejechało.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.