środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 17518 wyświetleń

Blok z windami

Miejscowa spółdzielnia mieszkaniowa ma w planach budowę budynku wielorodzinnego na tzw. alternatywach.


Blok ma być dwuklatkowy, pięciokondygnacyjny z windami. Budynek będzie położony na osiedlu Południe w sąsiedztwie bloków nr 60 i 60A. Chętnym do kupienia proponuje się 40 lokali mieszkalnych o powierzchniach: 35m², 40m², 54m² i 56m² oraz 8 garaży z oddzielnymi wjazdami w szczytach budynku.

Cena lokalu mieszkalnego na warunkach odrębnej własności z przypadającym udziałem w gruncie - jak podaje SMLW - nie przekroczy 2900 zł / m2.


fot. - arch. e-Grajewo

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (25)

Świetna alternatywa dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. W końcu w Grajewie coś zaczyna się dziać dobrego!

I znów na tzw. Alternatywach,a dlaczego nie na Oś.Centrum ,na wolnym placu za parkanem Kościoła ?
Z pewnością byłoby wielu chętnych!

Niech spółdzielnia parking dorobi w okolicy 60 i 60A bo już tam jest ciasno. Jak dostawicie ten mini wieżowiec z garażami po 30.000 to ja dziękuję. Będę parkował u prezesa na podwórku. Projekt garaży w 60A jest do d...y, lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem dla mieszkańców i spółdzielni byłoby nie dzielenie podziemia na boksy. Miejsce na parkingu podziemnym za 5000 byłoby lżejsze do przełknięcia. Garaż za 30 patyków? Dziękuję, kupię AutoCasco i jeszcze mi od ch...a na paliwo zostanie. Pozdrawiam

coś dla emerytów! wózkiem na starość można będzie wjechać z garażu do domu. Spółdzielnia myśli perspektywicznie

a czynsze jak wstarych blokach i gratis czujniki na grzejniki

lepiej niech doprowadzi dla ludzi wode i odplyw a nie takimi pierdolami sie zajmuja mamy XXI wiek a ludzie odplywu i wody w domach nie maja,niektore budynki nie nadaja sie moze cos dla tych ktorzy mieszkaja w ADM a nie tylko sobie kasiure w kieszen pchac

znowu blok dla meneli

grajewiakom jak zwykle nic nie pasuje, nie budują żle, budują żle, a gdzie za kościołem jest miejsce na bloki? porażka, się nie dziwcie ze potem nic nikt tu nie robi,jak zanim zacznie juz obsmarowany na portalu

porażka - mam wielką nadzieję że "PAN POWAŻNA FIRMA" nie będzie budował tego bloku co 60a- ma bardzo dużoooooooooo wad budowlanych....

I bardzo dobrze niech budują ,bo ceny nawet na najstarszych ośiedlach za mieszkania są kosmiczne.
Budują na południu poniewaz jest atrakcyjniejsze od centrum.Widać to nawet po cenach mieszkań,na centrum można taniej kupić.

A ja się bardzo cieszę, że coś budują. Więcej mieszkań, to będzie taniej. Zastanawiałem się nad kupnem, niestety cena garażu to faktycznie porażka, chyba że ogrzewany, wtedy zamiast mieszkania bym kupił. Osobiście bym wolał nowe osiedle np za kościołem, albo gdzieś przy obwodnicy, ogrodzone z placami zabaw dla dzieci.

Wszystko w porządku ale budować blok 5 kondygnacyjny z windami,czy to się wogóle opłaca? Chyba,że jest to wsparcie dla inwalidów. Wtedy może tak. Ale jeśli budować bloki z windami,to tylko duże bloki.

A mi się ten pomysł bardzo podoba i sama chętnie tam kupię mieszkanie. Miejsce jest super, bo jest spokojniej niż na Centrum. A im więcej mieszkań tym taniej i nikt nie będzie narzekał, że w Grajewie nic się nie buduje.
Grajewiak - a czemu blok dla meneli, to normalny blok spółdzielczy a nie komunalny....
mieszkaniec - a co Ci w 60a się nie podoba? Wg mnie blok ładny i super się w nim mieszka. jedyną wadą jest to że jest tak mały parking.. ale cóż jak każdy ma po 2-3 autka to nic dziwnego...

2900???takie ceny są w Ełku...nic więcej nie muszę dodawać.

Blok 60 A to faktycznie,najladniejszy blok w Grajewie, bardzo mi sie podoba.Mieszkaniec, skoro ten blok ma niby "duzo wad budowlanych" to czemu jeszcze stoi????? Dlaczego nie napiszesz o pieknych tarasach tego bloku?Wiele z nas chcialoby taki miec.Blok ladny,duzo zieleni wokol.

Może i blok ładny ale parking stanowczo za mały. Z tego co widzę to połowa samochodów z bloku 60 jest pakowana właśnie na tym parkingu. Nie wiem dlaczego bo oni mają swoje dwa parkingi (tj.przed swoim blokiem i za swoim blokiem)

Faktycznie nasz blok jest bardzo ładny ale z daleka zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia co się u nas dzieje - płytki odpadają, piwnice zalewa po każdej zimie i mocnym deszczu, w kuchni na parapetach lód powstaje bo okna są źle obsadzone, z mieszkań zamiast wywiewać nawiewa i tak czasami w kiblu pada śnieg a czasami to sam mieszkaniec pada ponieważ smog z garaży wlatuje ci do mieszkania i możesz zemdleć, pomijam fakt że posadzka nie w każdym mieszkaniu była równo wylana, że otwory na drzwi wewnętrzne każdy miał inny wymiar, że gniazdka od nowości nie chcą siedzieć i trzeba je wymieniać, że drzwi do mieszkania są wysokiej klasy i aby je sforsować wystarczy 15 sekund. A najlepsze w tym bloku jest to, że jeżeli masz problem to wina wszystko mikrowentylacji lub ciągu grawitacyjnego. Reasumując polecam BLOK JEST ŁADNY i TYLKO TYLE A NASTĘPNY BĘDZIE JESZCZE ŁADNIEJSZY>

Kupiłem tu mieszkanie jeszcze zanim zostało zbudowane i w trakcie budowy przynajmniej raz na tydzień kontrolowałem postępy prac, dlatego np. posadzki mam równe, otwory drzwiowe też. Jeśli chodzi o wentylację to rzeczywiście porażka. Ale przyznacie że koszty ogrzewania są znikome w porównaniu ze starymi blokami...?

idąc w stronę bloku 60 A od strony bloku 56 trzeba uważać ponieważ tam jest tylko droga dla pojazdów przejście dla pieszych przy ogrodzeniu domów prywatnych ma zaledwie kilkanaście cm. warto się nad tym zastanowić co z tym zrobić . Idąc tamtą drogą trzeba uważać aby samochód nie najechał na pięty

Opisane powyżej usterki również mamy u siebie w mieszkaniu:( wszystko wina mikro wentylacji... (dziś w łazience czuć było obiadek sąsiada z góry- tak na marginesie). Ogrzewanie może i tanio wyszło ale my u siebie nie mieliśmy ciepło- trzeba było chodzić po mieszkaniu w bluzie a nie na krótki rękaw, grzejniki na 4 były zimne a na 6 strasznie dużo biło na liczniku... Co do zgłaszanych usterek to strasznie długo schodzi fachowcom ze smlw pojawić się w mieszkaniu a o naprawach nie wspomnę. Przykre jest, że tyle kasy człowiek zapłacił za chałę...

Mała a u Ciebie nie było żadnych usterek w mieszkaniu ?????

Tu nie chodzi o to aby pilnować budowlańców w momencie budowy bloku - tu chodzi o to że skoro płacę tyle pieniędzy to oczekuję że usterek nie będzie a od pilnowania jest SMLW jako inwestor. A co z ludźmi którzy zdecydowali się kupić mieszkanie jak blok już stał - niemiłe rozczarowanie ?? Mamy inne czasy - płacę wymagam fachowości , a nie sam pilnuję - sam to ja mogę pilnować budowy własnego domu , mieszkanie kupujemy od SMLW gdzie oni byli przy odbiorze przecież mają w dziale technicznym mgr inż budownictwa ?

Do Majki - dlatego, że plac za kościołem to wysuszone bagno, na którym nie da się tanio budować bloków, ponieważ będą się zapadać. W zasadzie dotyczy to większości bloków na tej części centrum. Już są sygnały o osiadaniu budynków. jedyna bezpieczna technologia w tym rejonie to osadzanie budynku na głęboko wpuszczonych (aż do warstw stałych gruntu) betonowych słupach, a to drastycznie podnosi cenę inwestycji, a co za tym idzie cenę m.kw.

Fajnie . Wreszcie nowoczesny blok. Owszem powinno przybyć więcej takich bloków w całym mieście . No ale mojej rodzinie odpowiada to miejsce . Wprowadzamy się jak zakończą budowę :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.