UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Sport

  • 10 komentarzy
  • 9999 wyświetleń

Blask radziłowskiego tenisa

ZŁOTO - BRĄZOWY blask radziłowskiego tenisa

Tenis stołowy jest marką Gimnazjum w Radziłowie, w kategorii dziewcząt już od siedmiu sezonów.

Drużyna w składzie: Patrycja Dąbrowska, Monika Chylińska, Paulina Orłowska zdeklasowały wręcz reprezentacje Rajgrodu, Danówka i PG 1 Grajewo, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta 4:0. Praca zawodniczek i trenera nie poszły na marne. Wyraźnie odstają umiejętnościami tenisowymi od rywalek. Niektóre zagrania dziewcząt, to tenis stołowy najwyższej próby.

Niektóre sety kończyły się wynikiem 11:0, co mówi samo za siebie - brawo Monika. Paulina i Patrycja to już małe tenisowe tenisowe gwiazdki, które potrafią bardzo ładnie mienić się technicznymi i taktycznymi umiejętnościami i świecić jasno tenisowym blaskiem.

Wielką niewiadomą był występ chłopców z radziłowskiego gimnazjum, gdyż przyszło im rywalizować w mocno zmienionym składzie. Lider drużyny Tomasz Bielski wraz z pierwszoklasistami, Adamem Poszylerem i Łukaszem Przestrzelskim, stanęli na wysokości zadania. Już przed turniejem wiadomym było, że rankingowo odstają od PG 2 Grajewo i gospodarza turnieju - Rajgrodu. Ale ranking a konkretne zawody, to zupełnie coś innego. Chłopcy po gładkim zwycięstwie z PG Danówek 4:0, równie gładko odprawili ekipę z PG 1 Grajewo. I stało się jasne, że już są zdobywcami co najmniej 3 miejsca. Ale wielcy sportowcy mierzą najwyżej. W meczu z Rajgrodem byli bardzo blisko od osiągnięcia wielkiego sukcesu. Wyższość rywala była neutralizowana przez chłopaków do samego końca. Wygrywając 2:1, ostatecznie zakończyło się przegraną 4:2. Ale już jeżeli przegrywać, to z takimi drużynami i po takiej grze. Mecz z PG 2 Grajewo pokazał, że aby grać o najwyższe cele muszą jeszcze trochę popracować. III miejsce chłopaków, to świetny wynik i doskonały prognostyk na przyszłość.

Gimnazjada w Drużynowym Tenisie Stołowym to wyjątkowa impreza w kalendarzu SZS, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Andrzeja Graczewskiego z Rajgrodu. Już od kilku sezonów medaliści mogą się cieszyć z pięknych medali, a organizacja gimnazjady przewyższa wiele turniejów wyższego szczebla. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestniczenia już po raz kolejny w takich zawodach i w dodatku z takim powodzeniem. Półfinał wojewódzki w DTS rozegrany zostanie 3 grudnia w Piątnicy. Może w tym roku uda nam się wziąć rewanż na gospodarzach - zwyciężyć i awansować do finału.

Zdzisław Koniecko

 

wtorek, 16 sierpnia 2022

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

wtorek, 9 sierpnia 2022

Skład Wissy na nowy sezon 2022/23

Komentarze (10)

Z materiału wynika , ze to był turmiej stojący na bardzo wysokim poziomie jesli byly wyniki po 4:0 i 11:0.
Jakoś nie słysze o zawodnikach z Radziłowa w województwie podlaskim a o Grajewie i Rajgrodzie tak ... ciekawe........................................

jeśli chodzi o recenzje co do drużyny z Rajgrodu to przesadziliście.

Dlaczego nie publikujecie obiektywnych komentarzy nie zawierających wulgaryzmów i nie obrażających nikogo? Pani lub Panie recenzencie komentarzy, czas najwyższy zapoznać się z podstawami etyki i rzetelności dziennikarskiej. Bez wspomnianej wiedzy jakiekolwiek umieszczanie komentarzy przez czytelników nie ma najmniejszego sensu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zgłębianiu niezbędnej wiedzy. Tego oczywiście też nie zamieścicie, to nic nie szkodzi. Przynajmniej zostanie przez WAS przeczytany.

najlepiej wychwalić samego siebie a inne drużyny po prostu obrazić .

Zobaczymy jak radziłów zagra na pół finałach

Nie słyszysz o zawodnikach z Radziłowa? Może po prostu się nie interesujesz i słyszysz tylko to co chcesz lub gdzieś przypadkiem wyczytasz. Faktem jest, że codziennie o sukcesach w tenisie zawodników z Radziłowa nie słychać, ale gdy biorą udział w zawodach to prezentują wysoki poziom od dawna.

Panie "ktosiu" przeczytałam ten artykuł kilka razy i nie znalazłam żadnego obraźliwego słowa na temat innych drużyn. Nie rozumiem dlaczego pojawiło się tyle negatywnych komentarzy. Powinno doceniać się starania innych. Przecież nie wygrywa się turnieju bez straty seta jeśli się nie umie grać.

do kibic: najwyraźniej nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nie umiesz wyłapać typowo ironicznych zwrotów wobec innych gimnazjów.

do "tak tak": a może to nie ja nie umiem czytać ze zrozumieniem, tylko Pan jest przewrażliwiony na tym punkcie?! lub po prostu kibicował Pan innej drużynie a ona przegrała. Tylko że to nie jest powód do obrażania innych. Twierdzenie że ktoś nie szanuje przeciwnika, szczególnie środowisku sportowym, jest dużą obelgą. Więc następnym razem kiedy będzie Pan pisał tego typu komentarz radze się kilka razy zastanowić.

serdeczne gratulacje dla drużyny dziewczyn z Radziłowa i powodzenia na półfinałach 3 grudnia w Piątnicy. pokażcie dziewczynom kto tak naprawdę rządzi tenisem ! w szczególności podopiecznym pana Maćka Tarnackiego . dacie radę, wierzymy w wasze możliwości . a tym, którzy nie słyszą o Gimnazjum w Radziłowie : Rozglądajcie się lepiej ! może w końcu o nim usłyszycie . dziewczyny jeszcze raz powodzenia! będę trzymać kciuki.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.