wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 30 komentarzy
  • 12794 wyświetleń

Biskup odwiedził chorych


20 listopada 2013 r. w Szpitalu Ogólnym im. dr. Witolda Ginela w Grajewie J.E. Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski odwiedził chorych i personel placówki.

Podczas wizytacji duszpasterskiej w parafii MBNP Ks. Biskup odwiedził szkoły oraz szpital grajewski. Chorzy i pracownicy ucieszyli się ze spotkania. Jego Ekscelencja odprawił Mszę Świętą w kaplicy szpitalnej, podczas której, w pięknej homilii nadmienił, że Pan Jezus jest najważniejszym człowiekiem w naszym sercu - przecież za nas cierpiał i czuwa nad nami.

Na koniec szacowny Gość  podziękował za dar Ducha Św., wyraził też wdzięczność Najświętszej Maryi Pannie za to, że razem z Panem Jezusem czuwają nad Szpitalem w Grajewie. Ks. Biskup udzielił uroczystego Bożego błogosławieństwa i pozdrowił wszystkich słowami błogosławionego Jana Pawła II:

"Nie lękajcie się – Ja zawsze Jestem przy Was i czuwam nad Waszym Ciałem – Idźcie w Pokoju z Chrystusem".


Komentarze (30)

w czasie pracy i na mszę można,ale co wolno wojewodzie to nie tobie.....niestety,inni pracowali!

To było zawsze naszym i ks. Miecia oraz tamtej małej trzódki aby ks. Biskup odwiedził "naszą" Kaplicę ! Jednak nie był to nam dane ! Mimo iż nas fizycznie tam nie było to jednak bardzo cieńszymi się wraz z innymi chorymi,z personelem szpitala oraz z ks. Tadeuszem iż iż ta radość była ich udziałem. Życzymy wszystkim bardzo szczerze zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego a ks. Tadeuszowi oraz pasterzowi naszej diecezji ks. Biskupowi a także wszystkim Kapłanom Pańskim duchowego wsparcia Ducha św na Niwie Pańskiej ! Szczęść Boże !

Inni poprzez pracę modlili się także.Empatia, zrozumienie cierpiącego, niesienie mu pomocy to modlitwa,którą Bóg przyjmuje z radością bo widzi dobro w człowieku, którego stworzył. A Ty janko jeżeli pracujesz tylko dla pieniędzy to powinnaś poszukać pracy gdzieś w innym zakładzie a nie w placówce lecznictwa zamkniętego.

Co innego modlenie się poprzez pracę, a co innego w godzinach pracy gdy wykonuje się obowiązki służbowe w stroju służbowym uczestniczenie w ceremonii nie objętej pracą. Ekspedientka ze sklepu w godzinach pracy zdaje się nie może pójść na spotkanie z biskupem, pracujący w wielu innych zawodach zdaje się też nie. Jeżeli pracownicy szpitala na tę okoliczność wzięli urlop to nie ma nic przeciw.
Zdaje się, że większość z nas pracuje za określone wynagrodzenie po to aby żyć, może są wyjątki pracujące nie za pieniądze służące do życia i utrzymania się, a dla jakiś wyższych celów.

takiej samowolki i takiego bałaganu jak w grajewskim szpitalu to nie ma chyba w żadnym innym szpitalu. krzyki, wrzaski , śmiechy a może należałoby to nazwać rżeniem personelu., bardzo nieprzyjemna obsługa chorych, tak jak by robiło się im wieka łaskę że się obsłuży. Na wszystko maja czas, najpierw swoje prywatne sprawy a potem resztę. Kiedys bylismy za szpitalem, a teraz najlepszy sposób na szpital to go sprywatyzować i wtedy pracownicy zobaczą na czym polega praca dla pacjenta. Nie dziwię sie że ludzie pgrajewa i okolic nazywaja grajewski szpital wykańczalnią i że ma on takie złe opinie ale wystarczy miec z nim troche do czynienia a wtedy można samemu sie przekonać jak jest. A dla biskupa wielkie Bóg zaplać że jego eminencja odwiedziła chorych. Wspaniały duszpasterz.

nie pracuje w tej placówce,stety...

SZANOWNY NIE MEDYK - Tak - to szczera prawda ! Miła jest Bogu każda jedna praca – zgodna z literą Prawa Bożego oraz takowa modlitwa poparta czynem miłości miłosiernej do Boga i do każdego,bez żadnego wyjątku do każdego naszego bliźniego! A powinien być nim każdy jeden człowiek ; w tym i ten,który nas poniewiera,bluźni przeciwko nam i na nas „ psy i koty „ wiesza. W życiu każdego jednego Chrześcijanina i to niezależnie do jakiego Kościoła należy powinno to być priorytetem i wyznacznikiem oraz zasadniczym kierunkiem wiary,nadziei i miłości. Powinno to być światłem naszego życia w duchu i w prawdzie!”Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni.” (1 list do Koryntian 10:31-33, Biblia Tysiąclecia) Ku chwale Boga Ojca;przez Chrystusa Pana naszego,Amen!!!

a ile zebral na tacę??

Popieram ,,grajewianka'' im nizszy personel tym wieksza wrzawa i smiechy. W kazdym innym jednym zakladzie jest zauwazalna kultura . Jak moze byc inaczej jak kolezanki ktore razem pracowaly zostaje ich przelozona . Ich stamtad i sila nie wywala . Zajsc od tylu szpitala to w oknach i przy windach smiechy a potem obgaduja i patrza krzywa . Dopiero jak sie pracuje to sie widzi kto naprawde pracuje .Obibokom powinno sie podziekowac w dzisiejszych czasach . ...

W grajewskim szpitalu można wszystko ma długi ale zatrudnia kogo chce i w jakim stanie chce ...

poprosze o komentarz nawiedzonego Lecha R. on wszystko wam wytłumaczy amen.

Msza rozpoczęła sie o godz.15.00.Jesteśmy zaszczyceni ,że była w naszym grajewskim szpitalu.Nie każda firma może gościć Księdza Biskupa.Życzę zdrowia i logicznego rozumowania

Szanowny Gird - a może Ty jesteś bardziej ode mnie nawiedzonym gdyż tak z wielką łatwością rozpoznajesz a zarazem " osądzasz " "nawiedzonych " ! Nie lepiej było Ci lub będzie otwarcie napisać,że prywatnie przeszkadzają Ci moje komentarze oraz dobitnie i w jakiś ludzki sposób to udokumentować . Tak dla Twojej wiadomości - nie na wszystkim się znam dlatego nie wskazuj mnie jako na znawce wszystkiego! Zapewne na wielu sprawach , o których ja nie mam zielonego pojęcia Ty znasz się – więc Ty pisz a zapewne takiego jak Ty o mnie to ja o Tobie komentarza nie napisze ! Gdyż Ty ani nikt i niczyje komentarze mi nie przeszkadzają ! Jest ponoć demokracja oraz swoboda wyznania oraz wyrażania – w tym także w internecie swoich poglądów – niekoniecznie zgodnych z Twoimi !!! Pogody ducha oraz zrozumienia innych osób a także „ pozwoleństwa „ na ich wyrażania !!!Z Bogiem !!!

no tak szpitalowi to juz tylko ksiadz moze pomoc.

Wizytacja biskupia i tyle ;-)

AIRAMI - „ Wizytacja biskupia i tyle „ - dla niektórych osób zapewne tak jest lecz w przeważającej części była to nie wizytacja ale wizyta duchowa,odwiedziny pasterza naszej diecezji na wzór Biblijny ! A takowe wizyty jeśli ktoś zna Biblię dostrzeże także w wykonaniu Chrystusa Pana a także Jego uczni oraz późniejszych apostołów ! A czynili to nie ze swoich egoistycznych oraz „ zarobkowych „ pożądliwości jak to miało miejsce w średniowieczu gdy kler odwiedzał swoje owieczki aby je do gołego strzyc ! Czynili to dla pokrzepienia serc i umysłów oraz ducha wiary i ku wzmocnienia wiary , nadziei i miłości ku Bogu i każdemu jednemu człowiekowi - Bratu i Siostrze a nawet ku swoim nieprzyjaciołom i prześladowcom ! Teraz także wielu duchownych to czyni i to nie tylko przy okazji takich „ wizytacji „ lub kolędy ale odwiedza swoje owieczki przy każdej swobodnej i nadarzającej się okazji aby wspomóc je dobrym słowem,radą a czasem dobrami ziemskimi w tych ciężkich,coraz trudniejszych przez niektórych z nas do zniesienia czasach ! Zapewne tą wizytę Ks. Biskupa bardzo wielu tak odebrało – jak ja a nie jak zwykłą wizytacje ; a także ku chwale Boga Ojca ,przez Chrystusa Pana naszego; AMEN !!! ***P/s Trochę więcej o tym ( jeśli eG zechce podać ) na G24 Forum w temacie „ Żywy płomień...... „

Redyk prosze Cie czy nie mozna pisac wlasnymi slowami , czesto cytaty itp... Wierzacy ludzie wiedza co to biblia , co to pismo sw. ale czasami na forum to juz tego za duzo ... Jak chcem kazania to ide do kosciola . Napewno wiekszosc tez tak uwaza .

Szanowna Grajewianka - czy tylko operuje cytatami ; czy właśnie w większości własnymi słowami ? !Temat akurat jest związany z Kościołem i z Biblią a tym bardziej z Bogiem i nie widzę tu zastosowania Twojej uwagi ! I wierzę,że nie każdy i nie każda jak Ty tak myśli oraz uważa ! Cenię Ciebie ( chociaż zapewne nie znam ) Twoje zdanie i Twój pogląd i sorki ale do niego nie zastosuje się bo mam pełne prawo w taki czy inny sposób tu i wszędzie oraz zawsze do wyrażania swoich poglądów tak jak Ty i każdy użytkownik tegoż i innych portali internetowych !A wiara w duchu i w prawdzie w Stwórce i pisanie o Bogu oraz Jego Biblii w dobrej wierze jeszcze nikomu nie zaszkodziło i ujmy nie przyniosło lecz tak jak i mi pomogło i uratowało życie !Dlaczego co niektórzy tak bardzo łatwo i bez żadnego zastanowienia się piszą ja tzn wszyscy ? Jak to niegdyś było w naszym dawnym papiestwie i ze słowem Papieży -" Ja to Kościół " lub we Francji gdy król mówił - " Francja to ja "! Tamte czasy już minęły.Tak już nie da się przynajmniej w Polsce ! Jest demokracja oraz wolność wyznania i wyrażania poglądów ! Nie obierajmy nikomu tej cząstkowej wolności jaką mamy bo co będzie gdy nam ją do końca zabiorą !!!Z Bogiem !!!

Niestety mylisz się. Za taką wizytację płaci biskupowi ksiądz proboszcz. A tym samym i parafianie. Tylko ubrane jest to wszystko w piękne słowa...
Ciebie ksiądz od tak odwiedza w ciągu roku więcej razy niż podczas kolędy (jeśli przyjmujesz go w ogóle podczas kolędy)? I to tak za samo "Bóg zapłać"? Mnie jakoś nigdy! Z księdzem o swoich problemach, dylematach i grzechach można jedynie porozmawiać podczas spowiedzi.

A o finansowaniu x.biskupa jak i o wielu innych rzeczach nikt na głos nie mówi. Mogłoby powstać jeszcze gorsze zamieszanie niż i tak już jest w naszym kościele. I to za wiele nie ma wspólnego z Bogiem :-/

Myślę,że panu Redykowi sama biblia też nie pomogła,trzeba coś dać od siebie drugiemu człowiekowi,choćby dzieciom serce pełne miłości i zrozumienia i pomóc bez upiększania w cytaty.

airami -obszerna odpowiedz na Twoje pytania oaz stwierdzenia padła już na innym portalu - mój wpis powyżej !!!dodano: 2013-11-22 14:27:35


a może jakiś etacik malutki w Radio M albo TV T.. dla pana R ? wtedy dałby trochę odpocząć od tych komentarzy ? .. sorry ale to jakiś nawiedzony facet , na wszystko ma receptę - Biblia , to jest jakieś niepoważne , w takim razie i szpital niepotrzebny , zamknąć szpital , poradnie i poczytać Biblię i każdy będzie zdrowy .Już widzę komentarz pana R - przeczytaj Biblię .

niewazne - to prawda ! Sama Biblia oraz jej znajomość nic nikomu nie da ale jest tylko jakby wstępem oraz naczelną wskazówką na dalsze życie w Bogu i dla oddania siebie nawet całego,tak za darmo , za przysłowiowe friko Bogu i innemu człowiekowi;choćby własnym dzieciom serca pełnego miłości oraz zrozumienia!Wiem,że tu niektórzy mnie znają z lat ubiegłych gdy nie znałem Boga ,człowieka,własnych dzieci!Ale człowiek każdy jeden jeśli chce może zmienić się z dobrego w złego i na odwrót ! To drugie dzięki Bogu,Biblii oraz pewnym aniołom światłości w ludzkiej skórze a także temu,że nie odtrąciłem tej zbawczej dla mnie ich dłoni nastąpiło i ze mną !Zmieniłem się z podłego i złego w dobrego!I tym co piszesz staram się w duchu i w prawdzie wszystkim jakoś według moich skromnych możliwości niejako zadośćuczynić oraz wynagrodzić za to,że żyje i jakim jestem.Chyba to dobrze bo nawet mądre przysłowie mówi " Lepiej późno niż wcale " oraz mając na uwadze dobrego łotra na krzyżu obok Jezusa !!! A cytaty Biblijne raczej jeszcze nikomu nie zaszkodziły a w moim przypadku bardzo pomogły !!!

Tak, tak... czytałam. Ale w moich oczach trochę inaczej to wygląda.

ANA- Sorki ,proszę tylko nie do tego radyjka ani do tej TV.Czy tak naprawdę moje komentarze poparte Słowem Bożym zamieszczonym w Biblii tak bardzo przeszkadzają i męczą Ciebie ? Jeśli jesteś Chrześcijanką lub przynajmniej Katoliczką to właśnie Twój wpis jest bardzo,bardzo nie poważny !Gdzie ja tu lub gdziekolwiek pisze o zamknięciu Szpitala lub czegokolwiek a nakłaniam tylko i wyłącznie do czytania Biblii ? Bo samo czytanie a nawet słuchanie Pism św , ba - nawet znajomość ich na pamięć nic nam nie da ! Mi chodzi o to aby postępować , pracować nie szukając tylko i wyłącznie własnych korzyści także dla dobra publicznego - jakim niewątpliwie jest nasz Szpital!Nie czekajmy na cud Boży jak to miał w zwyczaju w Starym Testamencie krnąbrny Lud Boży czekając na mannę z Nieba oraz na bodajże przepiórki ! " Same gołąbki nie wlecą na gąbki ( buzi ) !!! AIRAMI - " Zazwyczaj punkt widzenia zależy od siedzenia " - każdy i każda ,w tym ja i Ty mamy pełno prawo do swoich,niezależnych,samodzielnych oraz przez nikogo sterowanych poglądów oraz do ich wyrażania - np. tu w internecie !!!

Lechu dla ateisty Twoje komentarze są strasznie meczace.

MAX - a czy to moja wina lub Boga,że ktoś jest ateistą?Nie i to nie moja sprawa. Każdy i każda z nas ma prawo ludzkie i Boże oraz dowolny i swobodny wybór w co lub w kogo lub w nic nie wierzy!Każdy z nas ma takie samo prawo do wyrażania swoich oglądów,nawet wtedy gdyby one nie spodobałyby się całemu światu !Ja nikomu takowych praw nie odbieram i gdyby ateista przedstawił swoje poglądy to - naprawdę nie wiem czy napisałbym cokolwiek - nie wiem ,może tak lub nie ale wiem na pewno nie napisałbym coś podobnego np, że dla wierzącego w Boga jego komentarze są dla mnie męczące ! Pogody ducha i miłego dnia !!!

Jeżeli nie pasują komuś komentarze Lech Redyk to po co je czytacie, omijać moi drodzy omijać a nie komentować. Ja jestem katoliczką i bardzo rzadko jestem w kościele ale wcale mi nie przeszkadzają Jego komentarze. Każdy ma prawo skomentować ale nie obrzucać się błotem. Pozdrawiam.

B - dzięki za obronę ! Ja także od urodzenia jestem z krwi i kości oraz odkąd jestem w pełni świadom - duchem i prawdą z własnego i nie przymuszonego wyboru Katolikiem i mi także żadne komentarze nie przeszkadzają - nawet te urągające mi,że cytuje Biblie ! A szczególnie gdy domyślam się,że czynią to przede wszystkim moi Bracia i moje Siostry z Katolicyzmu a to tylko dlatego,że nie znają Biblii a także dlatego,że nie interesują ich sprawy Boże a także naszego Kościoła!Panuje bardzo duże ubóstwo duchowe,o którym mówi nawet Papież Franciszek na stronie „ Radia Watykańskiego „ w artykule pt. „ Papież do wolontariuszy roku wiary: wciąż jest zbyt wielu ubogich w wiarę „. Padają tam dobitnie smutne lecz bardzo prawdziwe słowa,które także staram się jakoś uwypuklić na G24 – Forum-” Żywy Płomień...” Tam to dostaje dowody zrozumienia a także Katolickiej miłości miłosiernej,że nieraz aż się z żalu popłacze!To boli,bardzo boli ale to mój ból. Jednak nie mam do nikogo żadnego,nawet najmniejszego żalu bo wiem,że tak musi być bo ponad 2000 lat temu zapowiedział to Chrystus Pan,że Jego czciciele oraz głosiciele Biblijnej Ewangelii będą w nienawiści świata!Jeszcze raz dzięki! Z Bogiem!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.