niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

Bierzmowanie w parafii pw. św. Jana Pawła II

W czwartkowe popołudnie 19 maja br. ks. Bp Janusz Stepnowski udzielił młodzieży z parafii pw. św. Jana Pawła II w Grajewie sakramentu bierzmowania.


Ziarno dojrzałego chrześcijaństwa zostało rzucone na serca bierzmowanych. Na każdego z nich zstąpiły dary Ducha Świętego: mądrość, rozum, umiejętność, bojaźń boża, rada, męstwo i pobożność. 25 osób otrzymało szczególną moc, aby dawać świadectwo o Bogu i wysławiać Go całym swoim życiem.


Sakrament bierzmowania, podobnie jak inne, jest dziełem Boga, wylewającego swego Ducha Świętego, którego działanie przenika życie, co ukazuje się w siedmiu darach. - Kiedy przyjmujemy w naszym sercu Ducha Świętego i pozwalamy mu działać, to sam Chrystus staje się obecny w nas i przybiera realne kształty w naszym życiu. To On będzie się poprzez nas modlił, przebaczał, wlewał nadzieję i pocieszenie, aby służyć naszym braciom, stać się bliskim potrzebującym i ostatnim, aby tworzyć komunię, rozsiewać pokój - wskazuje papież Franciszek.

 

Wszystkim, którzy przyjęli sakrament życzymy wytrwałości w wierze.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.