czwartek, 28 września 2023

Sport

  • 6 komentarzy
  • 12347 wyświetleń

Bieg Sylwestrowy - foto

KOLEŻEŃSKI BIEG SYLWESTROWY W GRAJEWIE

  Mimo wichury, ulewy oraz śnieżycy blisko 70 śmiałków z naszego regionu w różnym wieku wystartowało w XI Koleżeńskim Biegu Sylwestrowym w Parku Wolności w Grajewie, który odbywał się pod patronatem burmistrza miasta.

  W kategorii dzieci i młodzieży organizatorzy ze względu na pogodę zdecydowali się, że wszyscy chętni pobiegli wspólnie na dystansie ok. 500 m. I praktycznie nie było zwycięzców, bo dla wszystkich  przygotowano upominki i słodycze. Wygrali Ci, którzy pokonali fatalną aurę. Natomiast bieg dla kobiet i mężczyzn odbywał się nawet, momentami, przy pięknym słońcu, a uczestnicy mieli do pokonania ok. 3200 m. Niektórzy ze względu na koleżeński charakter imprezy schodzili wcześniej z trasy i nikt ich nie zdyskwalifikował. Do tego świąteczny charakter biegu podkreślały niezwykłe stroje większości jego uczestników. Tu również dla najlepszych przygotowano upominki oraz słodkie prezenciki dla wszystkich. A dodatkowo nagrodzono najlepsze przebrania.

  Po biegu większość uczestników spotkała się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy herbacie, kawie i świątecznych ciastach, by podsumować miniony rok biegowy w Grajewie. Przy okazji zaplanowano kolejne imprezy w mieście i okolicy w następnym roku.

  Organizatorzy XI Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego: Klub Sportowy Maratonka, Urząd Miasta Grajewo, Gmina Grajewo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kurejewka i Chojnówek "Wiejski Zakątek".

         WJ

Wyniki biegu seniorów:

Kobiety: 1. Katarzyna Limberger (Ełk), 2. Natalia Pisanko, 3. Ola Rawa (obie Grajewo).

Mężczyźni: 1. Damian Roszko (Podlasie Białystok), 2. Wojciech Augustynowicz (Juvenia Białystok), 3. Andrzej Godlewski (Bieganie dla zdrowia Borawskie).
 

Komentarze (6)

SUUUPER !!! szkoda tylko, że nie jest to dzień wolny od pracy, ale i ta będę z całą rodziną.

Fajnie sie poruszać.

trasa na 3200 to odkad dokad?

Karol! Były 3 pętle w parku dla kobiet i 4 dla mężczyzn

Uczestniczka. Kilka razy w tygodniu od kilku lat, pokonuję po kilkanaście pętli po alejkach obrzeży parku. Jedne całe okrążenie po tych obrzeżach to 560m. Tak że 3200m to wychodzi niecałe 6 okrążeń. Przy okazji podziękowanie dla pracowników Gospodarki Komunalnej za odśnieżanie alejek po opadach śniegu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.