Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 9908 wyświetleń

Biały puch pokrył ulice

9 listopada br. zima wkroczyła do Grajewa i zaskoczyła niemalże wszystkich. Biały puch pokrył ulice, chodniki i dachy naszych budynków. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem nawierzchni dróg i chodników, uważać muszą kierowcy i piesi. W nowych warunkach łatwo o upadek i kontuzję, na jezdni o kolizję lub wypadek.

Zimowa aura jednym sprawia radość, innym nakłada dodatkowe obowiązki. Właściciele i zarządcy muszą odśnieżać posesje, drogi i chodniki., piesi - pokonywać zaspy. Najbardziej z takiej aury cieszą się najmłodsi. Korzystają z białego szaleństwa na wszelkie możliwe sposoby. 

Przed nami tygodnie "uroków" zimy. Wielu z nas zapewne zastanawia się jaka będzie w tym roku, ile spadnie śniegu i jak będzie mrozić?  Ze wstępnych prognoz synoptyków wynika, że niewielkich opadów śniegu możemy się spodziewać jeszcze na początku grudnia. Jednak prawdziwa zima zawita do nas w połowie stycznia 2017 r. - przewiduje się intensywne opady śniegu, temperatura spadnie kilkanaście stopni poniżej zera. W lutym ma być podobnie. Wstępne prognozy zapowiadają tegoroczną zimę mroźną lecz suchą.

Czekamy na Wasze "białe" zdjęcia :)
e-Grajewo.pl

 
 
Zmiana warunków na drodze. Kolejny raz policjanci apelują o zachowanie ostrożności. 

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ! Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska.
Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich, jeżeli pieszy nagle wejdzie na przejście kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować.
 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (3)

Zimowy wieczór ,biały puch okrył ziemię, jak gdybym przeczuł,że odjedziesz ode mnie, pozasypywał biały śnieg nasze ślady i nie ma rady,czas z miłością skończyć już.
To był, twój błąd , tyś go za wcześnie pokochała, nie tak jak on , tyś mu za wcześnie buzi dała.....

Smutna ta opowieść Janko muzykancie i to bardzo.aż żal mi ciebie i tej niewiasty.

Spokojnie w Rajgrodzie też prawie coś robiły na miście

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.