wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7019 wyświetleń

Bezpieczne Święta

Bezpieczne Święta

 

Święta to nie tylko okres rodzinnych spotkań, odwiedzania najbliższych, ale też czas gorączki zakupów i niecodziennych podróży. To również  wzmożony czas działania złodziei, którzy wykorzystują naszą nieuwagę, pośpiech i rozkojarzenie. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Bezpieczne zakupy:

Okres gorączki świątecznych zakupów to dla złodziei kieszonkowych najlepszy czas do działania. Wykorzystują tłok, bądź umiejętnie sami go tworzą. Pamiętajmy, aby chować pieniądze do wewnętrznych kieszeni. Jeżeli portfel lub telefon wkładamy do torebki, plecaka, to należy je  zamykać i nosić najlepiej z przodu.Jeżeli korzystamy z karty bankomatowej należy pamiętać o tym, że numeru PIN nie wolno zapisywać na tej karcie, najlepiej go po prostu zapamiętać. Należy również pamiętać aby w samochodzie nie pozostawiać na widocznym miejscu cennych i atrakcyjnych przedmiotów, bo mogą stać się zachęta dla złodzieja.

Bezpieczne mieszkanie:

Wiele rodzin wyjedzie na święta do swoich rodzin. Pamiętajmy wówczas o zabezpieczeniu swoich mieszkań lub domów. Włamywacze nie świętują, wykorzystując kilkudniową nieobecność domowników. Aby ograniczyć ryzyko włamania do minimum, musimy wyposażyć się w dobre drzwi i sprawne zamki, można też zainwestować w alarm. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie.

Bezpieczna podróż

Musimy zrobić wszystko, aby bezpiecznie dojechać do celu i powrócić pamiętajmy, żeby wcześniej przygotować auto do zimowych i trudnych warunków. Najwięcej jednak zależy od kierującego, który powinien przestrzegać przepisy,  szanować innych kierowców, a przede wszystkim dostosować prędkość do warunków drogowych. Pod żadnym pozorem nie wolno też wsiadać do samochodu po spożyciu alkoholu.

Materiały pirotechniczne

Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18. Pamiętajmy również o tym, że zakupione przez nas materiały pirotechniczne i fajerwerki są szczególnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży i mogą one ich  używać jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej.

JEŚLI COŚ NIEPOKOJĄCEGO DZIEJE SIĘ W NASZYM OTOCZENIU 
BĄDŹ
 STAŁEŚ SIĘ OFIARĄ ZŁODZIEJA NATYCHMIAST POWIADOM POLICJĘ!! 997, 112 lub (86) 273 03 33
 

Liczymy na to, że zastosowanie się to tych porad spowoduje, że zarówno przygotowania do świąt, jak i same święta miną Państwu bezpiecznie i spokojnie. 

Życzymy Państwu radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych zdarzeń w nadchodzącym Nowym Roku.

KPP w Grajewie

 

Komentarze (1)

WESOLYCH ŚWIĄT :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.