Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10397 wyświetleń

Bezpieczne wakacje 2011

Jutro koniec roku szkolnego i początek wakacji. W taki dzień strażnicy miejscy podejmują zwykle więcej interwencji wobec małoletnich. Niestety niektórzy z nich sięgają po alkohol. Strażnicy nie zamierzają tego tolerować. Patrole przyjrzą się czy w ogródkach piwnych młodzi ludzie nie świętują promocji do następnej klasy.


W okresie od 23.06.2011r. do 31.08.2011r. będą prowadzone działania pod kryptonimem "Bezpieczne wakacje 2011". Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa wypoczynku dzieci i młodzieży przebywającej w naszym mieście. Szczególną kontrolą zostaną objęte takie miejsca jak: boiska, place zabaw i inne tereny gdzie najchętniej przebywają młodzi ludzie.

 

Okres wakacyjny każdego roku charakteryzuje się wzrostem natężenia ruchu drogowego, dlatego w ramach działań funkcjonariusze Straży Miejskiej będą realizowali działania mające na celu ograniczenie zdarzeń drogowych i ich skutków z udziałem dzieci i młodzieży, a w szczególności będzie to:

 

1. Reagowanie na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego a przede wszystkim:
- nagłe wtargnięcie na jezdnię zza pojazdu, przeszkody
- przebieganie przez jezdnię
- przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

 

2. Reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących rowerami i motorowerami.

 

Jednocześnie kierujemy apel do wszystkich rodziców i opiekunów aby zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, szczególnie w rejonach dróg publicznych i innych miejsc o dużym natężeniu ruchu. Przypominamy również, że zgodnie z art. 89 KW kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, dopuszcza do przebywania dziecka na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego podlega karze.

 

 

Straż Miejska Grajewo

Urząd Miasta Grajewo

niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (4)

W ogródkach piwnych? Tam to małolatom raczej nikt nie sprzeda alkoholu, żeby legalnie siedzieli i popijali. Niech się straż miejska przejdzie między garażami przy ciepłowni albo przez "park" koło straży pożarnej w stronę ZS2, to z pewnością znajdzie niejedną możliwość interweniowania... Ach tak... Zapomniałam o jednej istotnej rzeczy... Straż miejska pracuje przecież do godzin popołudniowych, a nie wieczornych... I już wiadomo, dlaczego wieczorem strach iść na spacer z psem tam, gdzie zwierzak może się swobodnie wybiegać...

straż miejska nuiech zacznie od sklepów, bo w każdym sklepie stoją "panowie z czerwonymi nosami" i smakują piwo, zacznijcie od nich, bo to starrci dają przykład dla młodzieży, a potem co dziwić się

Niech ktoś sprawdzi co się dzieje na stadionie sp 4

Radzę się przyjrzeć tzw. wiosce indiańskiej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.