wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10366 wyświetleń

Bezpieczna zabawa na lodzie

Korzystaj tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Unikaj lodu pokrywającego sadzawki, stawy, rzeki i jeziora.
Jeśli dzieci  bawisz się na lodzie pokrywającym zbiornik wody, to lód musi być wcześniej sprawdzony przez osoby dorosłe pod względem jego grubości i występowania przerębli.

Aby zabawa na lodzie była bezpieczna:
• Lód musi mieć, co najmniej 10 cm grubości
• Temperatura otoczenia musi być ujemna
• Na lód powinny wchodzić, co najmniej dwie osoby, powinny one przebywać w pewnej odległości od siebie, ale zawsze w zasięgu wzroku. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na lód, jeśli w pobliżu nikogo nie ma (dotyczy to także wędkarzy)
• Bawiąc się na lodzie nie należy trzymać rąk w kieszeniach

Jeśli usłyszysz trzeszczenie lodu, nie zatrzymuj się, natychmiast zawróć w kierunku brzegu.

Lód jest szczególnie niebezpieczny:
• W ujściu rzek
• W pobliżu mostów i pomostów
• Przy brzegach

Jeśli lód załamał się:
• Nie biegnij w kierunku osoby tonącej
• Jeśli niesienie pomocy wiąże się z niebezpieczeństwem natychmiast poinformuj osobę dorosłą, spokojnie opisz co i gdzie się stało
 

PAMIĘTAJ : NIEBEZPECZEŃSTWA MOŻNA UNIKNĄĆ

Komendant
Straży Miejskiej w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (15)

Dlaczego "bawiąc się na lodzie nie należy trzymać rąk w kieszeniach"??

Nie wierzę własnym oczom, co to za głupoty, nie ma takiego pojęcia jak bezpieczna zabawa na akwenie skutym lodem, no i to minimum10 cm. Malo jednej tragedii ? Jezioro to nie wanna na podwórku, że nie da się rozbić 10-cio cm tafli. Ja dziękuję za takie rady i nie polecam zabawy. pozdrawiam

BAWIĄC SIĘ NA LODZIE DLATEGO NIE MOŻNA TRZYMAĆ RĄK W KIESZENIACH PONIEWAŻ ZROBI SIĘ DZIÓRA W KURTCE.

Bo jeżeli lód się załamie i trzymasz ręce w kieszeni to całym ciałem odrazu idziem pod wodę,a jeżeli masz wyciągnięte ręce z kieszeni i lód ulegnie załamaniu to jest jeszcze szansa że sie złapiesz czegoś np.nie załamanego lodu.. bynajmniej ja to tak rozumiem

proste jak wpadniesz bultniesz głębiej a tak oprzesz się na rękach

zeby 'jakby co'' móc się załapać tafli lodu...żal.

Do a.- spróbuj się wywrócić trzymając ręcę w kieszeni bez ich wyjmowania. Mimo wszystko wolałabym w najgorszym przypadkuzłamać sobie rękę podpierając sie przy upadku niż powybijac zęby. Brawa za brak logicznego myślenia!

bo jak lód sie załamie to zawsze możesz rekoma oprzeć sie o taflę ... a jak bedziesz miał/a ręce w kieszeni to nie zdążysz wyjąc i pójdziesz pod wodę.

ja tez niewiedzialem ale terz juz wiem dlaczego niemozna

do a. bo jak sie nr przewrucisz to mozesz uderzyc twarza w lód a nie podeprzesz sie rekoma ... i sam/a wiesz czym to sie moze skonczyc ;]

Panowie Burmistrzowie, dlaczego nie sprawicie aby dyrektorzy szkół na terenie Grajewa zorganizowali lodowiska na swoich boiskach przyszkolnych. Na pewno nie maja tego w swioim zakresie.
Brajk jakiejkolwiek inicjatywy z ich strony. czy młozież musi jeździś do Wojewodzina, czy w Grajewie przy szkołach nie ma wody. Ludzie / dyrektorzy / obudźcie się, macie coś do zrobienia w swojej misji.

albercie nigdy nie uchronisz przed wejsciem na lód dzieciaków chyba ze wystawisz wokół strazników, policjantów bądz ogrodzisz cały akwen. Wielki plus za tekst informacyjny.

jak sie wywrycisz to nosa nie polamiesz

chrońcie ludzie dzieci. tyle tragedii dookoła :-( a z innej beczki może poruszycie temat odśnieżania chodników?

nom zginal czlowiek to trzeba dopiero zrobic lodowiesko zeby nie bylo na sumieniu com ? dopiero wam to w banie weszlo ze w zime trzeba robic cos takiego jak lodowiska zeby dzicie sie nie szwnendali po jakis rzekach itp ludzie nie spijcie ku....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.