Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11277 wyświetleń

Bezpieczna droga do szkoły

Za kilka dni rozpocznie się kolejny rok szkolny i dzieci znowu zaczną chodzić do szkoły. Bardzo często dzieci same pokonują drogę do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, czy kursy z uwagi na to, że ich rodzice nie maja możliwości osobiście odprowadzić czy odwieźć swoich pociech.
Pamiętajmy, że pozbawione w tym czasie opieki osób dorosłych dzieci narażone są na wiele niebezpieczeństw. Oto kilka policyjnych porad w jaki sposób ustrzec pociechę przed tymi niebezpieczeństwami :


Ustalmy z dzieckiem godziny wyjścia i powrotu ze szkoły
 Sprawdźmy i oceńmy, jak dziecko radzi sobie z samodzielnym otwieraniem i zamykaniem mieszkania.
 Zadbajmy o właściwe przechowywanie przez dzieci kluczy (nie powinno się ich wieszać na szyi).
 Wybierzmy dziecku najbezpieczniejszą trasę do szkoły, zastrzegając jednocześnie, iż nie powinno ono z niej zbaczać czy skracać.
 Nie pozwalajmy nosić dzieciom większych kwot pieniędzy do szkoły oraz innych wartościowych przedmiotów  (np. telefonów komórkowych) – wyeliminuje to zagrożenie kradzieży czy wyrwania tych przedmiotów
 Nauczmy dziecko właściwego zachowania w stosunku do osób obcych, aby nigdy nie korzystało z oferowanej przejażdżki z nieznajomym.
 Uświadommy dziecko, że w sytuacji zagrożenia nie powinno się wstydzić głośnego wołania o pomoc, dodatkowo należy zapoznać dziecko z numerami alarmowymi na Policję, pogotowie i straż pożarną.nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku

Komentarze (2)

tak skoro dziecko nie ma telefonu komorkowego a do butki ma daleko to skad ma niby zadzwonic na policje pogotowie czy straz??

HAHA, ale mądrzy są ci ludzie- zapoznać dziecko z numerami na Policję, a na pogotowie i straż pożarna to już małymi literami ;] ;] :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.