wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13006 wyświetleń

Bezpieczna droga do szkoły

„Bezpieczna droga do szkoły, domu” – pod takim hasłem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie od kilku lat prowadzą spotkania edukacyjne z uczniami grajewskich szkół. Akcja ma na celu dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych oraz propagowanie odpowiednich zachowań w drodze do szkoły i domu.

W czwartek 14 września br. na spotkanie z pierwszoklasistami w ZSM Nr 1 przyszła nadkom. Wioletta Żelazna z KPP w Grajewie. Nadkom. Żelazna przypomniała dzieciom o przepisach drogowych, prawidłowym poruszaniu się na pasach i bezpieczeństwie wokół szkoły. 

Najwięcej trudności maluchom sprawiła tzw. „pozycja żółwia”. Pozycja, która skutecznie chroni przed pogryzieniem przez psa. Wspomniano, również o niezawieraniu znajomości z nieznajomymi, dzieci przez swoją naiwność oraz bezstroskość często padają ofiarą dorosłych. Dzieci otrzymały elementy oblaskowe, które mają zwiększyć ich widoczność na drodze, czy chodniku tuż po zmierzchu.   

 - Chodzi o to, aby uczniowie nie stali się ofiarami wypadków drogowych oraz obcych. Spotkania potrwają przez cały rok szkolny. W pierwszej kolejności spotykamy się z pierwszoklasistami, następnie odwiedzamy gimnazjalistów. W planach mamy również rozmowy z rodzicami uczniów, gdyż to od nich dzieci przejmują wzory zachowań - powiedziała nadkom. Wioletta Żelazna.

Choć zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym najważniejszych z zadań, przed którym co roku staje policja, warto pamiętać, że w tej kwestii najwięcej zależy od rodziców uczniów. Niestety nagminne jest lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa właśnie przez dorosłych. Brak zapiętych pasów, nieprawidłowe przechodzenie przez ulicę, łamanie przepisów ruchu drogowego oraz brak czasu dla dziecka – to najczęściej popełniane błędy przez niejednego opiekuna.  

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (3)

chyba powinno być w ZS Miejskich nr 1 w Grajewie, bo jak na licealistów z ZS nr 1 im. 9 psk, to trochę za młodzi???

lol ciekawy komentarz ;P piszesz o czyms o czym w ogole nie masz pojecia :) ZS nr 1 to LO im .Kopernika a jednostka to nr 2 :) milo

niebezpieczne przejscie dla dzieci do szkoły to jest na ul. ełckie tam kierowcy nie zważaja że dzieci przechodzą przez przejscie do szkoły nr 2to jes karygodne jeden się zatrzyma a drugi go wyprzedza gdzie jes nasz policja lub straz miejska która powinna pilnowac nie odpowiedzialnych kierowców moi zdaniem tam od godz 7:30 do 15:00 powinni strzec tego przejścia władze a nie jeżdzą tam gdzie najmnie ich potrzeba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.