czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 6693 wyświetleń

Bezpieczna droga do szkoły

W ramach realizacji programu „Bezpieczna Droga do Szkoły” grajewscy policjanci spotkali się z uczniami klas pierwszych Publicznego Gimnazjum Nr 2 przy Zespole Szkół Miejskich Nr 2 w Grajewie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Oprócz konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły, funkcjonariusze poruszyli także aspekt bezpiecznego surfowania po Internecie oraz konsekwencje stosowania przemocy rówieśniczej.


W ramach realizowanych działań profilaktyczno - edukacyjnych, wczoraj grajewscy policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami klas pierwszych Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Grajewie. Mundurowi informowali młodzież, jakie zachowania są niezgodne z prawem, omówili zagrożenia związane z cyberprzemocą oraz niebezpieczeństwa, na jakie narażeni są uczniowie, korzystając z różnego rodzaju portali społecznościowych.

Policjanci uczulali młodych ludzi, aby dobrze się zastanowili zanim zamieszczą w sieci nowe zdjęcie lub inne wiadomości o sobie samym lub też wydadzą jakąkolwiek opinię o kimś innym. Anonimowość w sieci jest bardzo pozorna. Funkcjonariusze przestrzegali także przed stosowaniem przemocy rówieśniczej oraz wyjaśnili, na czym ona polega i jakie są jej konsekwencje.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy, którzy aktywnie włączyli się w dyskusję po zakończeniu prelekcji.  - KPP w Grajewie

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (1)

Może tak przeprowadzić kontrole autobusów doworzacych dzieci do szkół

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.