środa, 25 maja 2022

Wiadomości

Bezpieczna droga do integracji

„STRAŻ POŻARNA I KWALIFIKACJE TO BEZPIECZNA DROGA DO INTEGRACJI”

W dniu 01.03.2011 r. rozpoczęliśmy cykle szkoleń w ramach projektu pt.: „Straż pożarna i kwalifikacje to bezpieczna droga do integracji”. Realizacja szkoleń prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  - informuje kpt. Daniel Lewczuk

Dzięki projektowi uda nam się przekazać 40-tu młodym osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu grajewskiego podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie powiązanym z działalnością straży pożarnej i szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Podczas 6 dni zajęciowych każda z 3 grup przerobi takie tematy jak:
- Zadania straży pożarnej. Bezpieczeństwo pożarowe.
- Bezpieczeństwo na drodze. Wypadki drogowe,
- Ratownictwo medyczne,
- Bezpieczeństwo w lesie i nad wodą,
- Bezpieczna praca i wypoczynek na wsi,
- Alarmowanie służb ratowniczych w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

Szkolenia rozpoczęte w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zajęciami na temat bezpieczeństwa na drodze.

W realizacji zajęć wspierają nas funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, pracownicy Nadleśnictwa Rajgród oraz 3 właścicieli gospodarstw rolnych z terenu powiatu. Wszystkim w tym miejscu już teraz dziękujemy za pomoc.

9 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury w Grajewie planowane jest podsumowanie oraz zaprezentowanie osiągnięć projektu szerszemu otoczeniu, które ma być przeprowadzone podczas Festiwalu Gorących Serc organizowanego przez Partnera naszego projektu - Stowarzyszenie Szkoła Naszą Szansą funkcjonujące przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie.

Oprócz celów szkoleniowych ważnym zamierzeniem projektu jest lepsze wzajemnie poznanie się strażaków i młodzieży niepełnosprawnej, które ma posłużyć większej integracji oraz skuteczniejszemu działaniu straży pożarnej w przyszłości.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.