wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11201 wyświetleń

Bełda "Poszerza horyzonty"

9 grudnia br. Jackek Piorunek członek Zarządu Województwa Podlaskiego podpisał umowę na dofinansowanie projektu edukacyjnego "Poszerzamy horyzonty". Projekt zakłada realizację programu rozwojowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełdzie.

Dofinansowanie na realizację projektu w kwocie  225 358 PLN pochodzi z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.1.2  "Poszerzamy horyzonty" to pomysł Stowarzyszenia Edukacyjnego "Bełda”. Projekt  jest ukierunkowany na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podnoszenia jakości kształcenia w szkole podstawowej.

Bełda to wieś w gminie Rajgród. Do szkoły uczęszczają dzieci z pobliskich wsi, tj.: Łazarze,Turczyn, Bełda, Pieńczykowo, Pieńczykówek, Sołki, Biebrza. Szkoła nie otrzymała dotychczas wsparcia w ramach Działania 9.1.2 POKL.

Pomysł realizacji projektu poparty został nie tylko przez rodziców dzieci ale i przez pedagoga szkolnego. Będzie to jedyna szansa na objęcie dzieci dodatkowymi zajęciami, wyrównanie ich poziomu edukacyjnego, poszerzenie podstawowej wiedzy, lepsze przygotowanie do egzaminu 6 -klasisty.

Część z zajęć (tj. mądre dziecko, uczeń z charakterem, specjalistyczny kurs czytania i rozwoju intelektualnego) ma na celu zmotywowanie uczniów do nauki, przekazanie wiedzy na temat metod szybkiego czytania, skutecznej nauki. Zajęcia mają na celu pobudzenia potrzeby kształcenia i poszerzania wiedzy.

Nie tylko sam pomysł, ale i koncepcja projektu została skonsultowana z rodzicami wszystkich dzieci, radą pedagogiczną, nauczycielami zatrudnionymi w szkole, władzami gminy.

 


Komentarze (14)

I można a w rajgrodzie jak nic nie było tak nic nie ma I tylko co z naszymi dziećmichyba nic nie będzi/

Los Waszych dzieci w Waszych rękach drodzy rodzice! Troszkę inicjatywy!

Brawo tak trzymać !!! Bo wszystkie szkoły powinne być pod stowarzyszeniami wtedy prędzej i więcej kasy uninej można zdobyć a gmine zwłaszcza rajgrodzką niestać na remonty bo mają nowe inwestycje.

A gdzie jest ten klub co miał powstać w Bełdzie pod koniec wakacji?

Mały Archimedes, Indywidualizacja nauczania z Gminą Rajgród, Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie, Nasza Pracownia, plac zabaw w ramach projektu Radosna Szkoła - oto ostatnie projekty realizowane w Rajgrodzie - więc nie mówcie, że w Rajgrodzie nic nie było i nic nie ma - Rajgród nie musi chwalić się projektami.

Do Asia : Rajgród nie musi się chwalić projektami- pewnie , że nie , bo nawet nie powinien. Bo to wstyd że gmina realizuje projekty tylko w Rajgrodzie , a zapomina o okolicznych wsiach. Jak szkoła w Bełdzie była pod gminą to jakoś nikt z urzędników nie pomyślał, że trzeba ją zmodernizować, ale za to umieli ją zamknąć. A teraz aż miło popatrzeć na cały obiekt.

Jak nie wiesz, to proszę się nie wypowiadaj - projekty unijne były realizowane przez szkoły w Rydzewie, Karczewie i Rajgrodzie - że Bełda zawsze miała jakiś problem z porozumieniem się z innymi szkołami to ich problem. Zmodernizować?? w jakim celu?? Popatrzeć na cały obiekt?? - Od strony pieczarkarni również?? Z tego co widać to w Bełdzie wszystko robione jest na pokaz - nawet malowanie Szkoły tylko od ulicy - bo od zaplecza już nie trzeba bo tego nie widać :)

Najlepiej całą winę zrzucić na Rajgród i urzędników. Wszyscy wiedzą ze Gmina nie może sobie pozwolić na duże wydatki i gdyby nie dotacje z Unii Europejskiej to cienko by było. Na przykładzie Bełdy widać, że wystarczy odrobina pomysłu i zaangażowania a wszystko jest możliwe. Także starajmy się wspólnie dochodzić do celu i podrzucać pomysły sołtysom i radnym bo dużo i od nich zależy, niech nie pierdzą w stołek.

twierdzisz, że w Bełdzie wszystko robione jest na pokaz? jakbyś nie wiedział na suszarni jest teraz hurtownia dachów, w kółku rolniczym teraz jest firma hubix, świniarnia istnieje cały czas, teraz tam jeszcze produkują brykiet opałowy. Co do samej szkoły to dach został zmieniony, bo stary eternit był w opłakanym stanie. Moja babcia była tam kiedyś sprzątaczką i mówiła mi, że już 30 lat temu miejscami przeciekał. Szkoła na razie jest pomalowana tylko częściowo, ale już w przyszłym roku będzie ocieplona. Boisko również nie było najlepsz, a teraz dla mnie jest lux. Ostatnio jest jeszcze nowy plac zabaw, ale taki, że w Rajgrodzie takiego nie ma. I to według ciebie jest na pokaz?

Fajna szkola w naszej klasie bylo ponad 30 osob mile wspomnienia pozdrawiam z usa

Rajgrod ma wyniki zobaczymy co pokaze belda nie ilosc a jakosc sie liczy

W Rajgrodzie jest przy szkole nowy plac zabaw:)

to w Rajgrodzie dawno Cię nie było bo w Rajgrodzie place są dwa dla dzieci w różnym wieku. Trzeba wiedzieć a potem pisać

To w końcu kto jest skarbnikiem w Stowarzyszeniu?? Pani AA czy Pan LK?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.