czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10787 wyświetleń

Będzie remont przy PM 6

Trwają prace projektowe dotyczące zagospodarowania i uporządkowania terenu wzdłuż drogi na os. Południe znajdującej się między ulicami Szpitalną a Koszarową.

Inwestycja może rozpocząć się już w przyszłym roku i polegać będzie na korekcie i przebudowie skrzyżowań, wzmocnieniu i poszerzaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonaniu nowej nawierzchni parkingów, zjazdów gospodarczych i publicznych oraz odcinków chodników dla pieszych. Poprawiony zostanie wygląd terenów przed blokiem nr 3, obok bl. 12, w okolicy przedszkola nr 6 i budynku parafii.

- Budowa nawierzchni jezdni ulicy podyktowana jest koniecznością jej poszerzenia oraz wzmocnienia jezdni istniejącej na całym odcinku. Prace, które zostaną wykonane poprawią komfort jazdy oraz bezpieczeństwo pieszych (przedszkole, osiedle), zwiększy się również liczba miejsc parkingowych. Ważnym punktem tego przedsięwzięcia będzie budowa kanalizacji deszczowej, która rozwiąże problem zbierającej się wody m.in przy Przedszkolu Miejskim nr 6 – powiedział nam wiceburmistrz miasta Waldemar Remfeld.
 
W tym roku miasto planuje prawne regulacje własnościowe ze wspólnotami mieszkaniowymi, parafią oraz spółdzielnią mieszkaniową. Po modernizacji ulica nadal będzie odcinkiem jednokierunkowym.

e-Grajewo.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (2)

popieram to ze względu na to że odcinek ten po przebudowie nadal będzie jezdnią jednokierunkową.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.