Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 18239 wyświetleń

Będzie obwodnica Szczuczyna

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach budowy obwodnicy Szczuczyna w ciągu drogi ekspresowej S61. Przyjęty do realizacji wariant obwodnicy ma długości 8027m i przewiduje obejście miejscowości po stronie zachodniej. Decyzja RDOŚ (jeszcze nie jest prawomocna) kończy postępowanie administracyjne prowadzone na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku.

Projektowana obwodnica miasta Szczuczyn stanowić będzie ciąg trasy Via Baltica, której przebieg przedstawia się następująco: (S8) Warszawa - Ostrów Mazowiecka (S61) – Łomża – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki – Budzisko – granica państwa (Kowno). Obwodnica, jako ciąg trasy Via Baltica spełniać będzie funkcję drogi tranzytowej łączącej centrum kraju ze wschodnią granicą państwa - informuje 4lomza.pl

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

S61 Guty-Szczuczyn zderzenie 2 tirów

Komentarze (24)

to bedzie czy ne bedzie obwodnica?

Polska rzeczywistość.Trasa 8 kilometrów na zachodniej stronie miasta za 10 milionów a można było po wschodniej stronie i 5 kilometrów za 7 baniek .Ciekawe czyje grunty miały parcie na zachód?Ale dobre i to niech budują byle gdzie aby budowali.

no wreszcie spokój będzie od tirów

i Szczuczyn zamieni się w WIEŚ !

kto i w jakim celu odwiedzi wówczas Szczuczyn?

Pan dziennikarz zapomniał wspomnieć, że w pierwszym etapie zostanie wybudowana tylko jedna jezdnia, a za kilka lat podczas budowy odcinka ze Stawisk do Szczuczyna będzie dobudowana druga jezdnia. Wariant zachodni został wybrany chyba dlatego, że docelowo droga S61 ma odbić ze Szczuczyna w stronę Ełku po nowym śladzie, a nie prowadzić przez Grajewo.

bedzie bedzie ale w 2033 i niech nikt się ze mną nie sprzecza bo to sprawdzona innormacja.

w-wa wole mieszkac na bezpiecznej wsi niz w wielkim miescie, gdzie strach nosa za drzwi wychylic. moje dziecko bedzie przynajmniej mogło na podworko wyjsc bez strachu ze potraci je jakis tir lub pseudorajdowiec z wawy badz zza granicy.

a Sz-czyn to mniasto???!!!!

chwała nareszcie będzie cicho i bezpiecznie tylko niech nie przepisuje sobie burmistrz zasług bo to nie jest jego wysiłek ani starania tylko patrzeć jak nie będzie ani burmistrza ani wójta bo to będzie wieś kościelna i nastaną rządy plebana i zapomniane miasto chyba że młoda krew będzie czego miastu życzę

Co z sztandarowym hasłem PSL-u tj.Tiry na tory?
Nie kalkuluje się? Chyba llepiej i taniej, co 3 lata reperowac nową nawierzchnię na drogach, bo akurat ta firma zaoferowała najmniejszą stawkę za kilometr?
Biada dla nas mieszkańców wsi przy via baltice. Przyjdzie umierac jak ruszy cały ten tranzyt... ;)

poczytajcie co się stało z Grudziądzem po wybudowaniu obwodnicy i autostrady obok miasta.

I tak Szczuczyn jest wsią. Przynajmniej będzie wsią cichszą i czystszą.

tak właśnie będzie cisza i spokój miasto emerytów i ręćistów ech

i tak już to wielka dziura,a teraz wrony będą tu zawracać,ale ktoś przypisze sobie obwodnicę za wielką zasługę

no tak ale kiedy to bedzie.prawdopodobnie my tego nie doczekamy a nasze dzieci o laskach beda chodzic.

moze ktos madrzejszy mi wytlumaczy bo nie rozumiem po co od swider do szczuczyna na droge poszlo he 13 milionow EURO i co zrobilii niech nikt nie pisze ze szczuczyn powinien byc napisany duza litera !!!!!!!!!!!!!!

Szczuczyn powinien być napisany dużą literą, jako nazwa własna.

Łeska kreci się w oku ,że dożyłem takiej chwili.Lepiej budowac niż rujnować,a nasi rządzacy niech wykaza sie rym że potrafią coś więcej niz tylko składanie wińców pod pomnikami w święta państwowe.Zazdroszczę Wam-Grajewiak.

a drogi od Świdrów do szczuczyna jak nie bylo tak i nie ma a tu będą obwodnicę budować tragedia

Ma pan rację panie Jacku, nazwy wsi też pisze się dużymi literami.

Do zawistnych wobec Szczuczyna: A co was tak ten Szczuczyn boli? Czyżby złe wspomnienia ze szkoły? Uczyć się nie chciało i winni byli nauczyciele i miasto Szczuczyn?

Taa bo pewnie Grajewo to nie wieś jeszcze gorsza od Szczuczyna a tą obwodnicę zanim wybudują to jeszcze minie z 10 lat już tyle lat mówili że będzie i jakoś nie ma jej !!!!

choc nie jestem z grajewa to ciezko mi potwierdzic twoja wypowiedz ze grajewo to gorsza dziura niz szczuczyn.wolalbym mieszkac w grajewie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.