sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 11650 wyświetleń

Barierki w centrum Grajewa


Niejednego pieszego, oczekującego na przejście przez jezdnię lub idącego wąskim chodnikiem wzdłuż  ul. Piłsudskiego w centrum Grajewa, spotkała przykra niespodzianka,np. woda czy błoto od strony jadących pojazdów. 

W końcu kwietnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na krótkim odcinku drogi krajowej nr 61 zamontowała barierki uzupełnione płytami z tworzywa.

Mając na względzie ochronę przechodniów i nową elewację budynków zlokalizowanych  blisko świateł w środku miasta, ponad 10 lat temu grajewski magistrat wystąpił o montaż tego typu barierek. Zarządca drogi w uzasadnieniu odmowy wskazał na brak atestów żądanych zapór.

Mijały lata. Barierki pojawiły się np. w Szczuczynie. W związku z tym grajewscy urzędnicy ponownie wystąpili do GDKiA, jednak wniosek pozostał bez rozpoznania. Dopiero w bieżącym roku, ku zaskoczeniu grajewskiego ratusza, instytucja z własnej inicjatywy wystosowała propozycję postawienia wypełnionych barierek, co spotkało się z aprobatą – opowiedział e-Grajewo.pl Bogdan Wojsławowicz, Naczelnik  Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Grajewie. Czy rozwiązanie sprawdzi się, wkrótce ocenią sami użytkownicy drogi oraz przechodnie.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (25)

Długo nie postoją ,nie jedno autko je skasuje .To skrzyżowanie jest niebezpieczne i dużo na nim wypadków

rzeczywiście ta elewacja nowa..

Brawo,wielki sukces i tylko 10 lat.

to powinno byc juz dawno!!!!!! ps jest super czlowiek czuje sie przede wszystkim bezpieczniej!!

Takie obciachowe te barierki.

To teraz niech któryś geniusz zwróci uwagę na widoczność przy włączaniu się do ruchu od strony ul.Nowickiego..

Barierki postawiono .które zasłaniają wyjazd z ulicy Traugutta na ulicę J. Piłsudskiego.Zasłaniają wjazd.Przejście dla pieszych trzeba na ulicy Traugutta odsunąć co najmniej o 5 m od ul.Piłsudskiego ,które jest prawie równe z tą ulicą..A drugi problem to są otwarte drzwi na pół chodnika z lewej,które też zasłaniają wyjazd.A teraz jeszcze trudniej będzie wyjechać z tej ulicy.Proszę to sprawdzić jak to wygląda w przypadku niskiego małego pojazdu.Nic nie widzi się z lewej strony.Zasłona....,może doprowadzić do .... gdzie będzie już za p..no w tej sprawie.

Sukienkotom z generalnej się nie kalkulowal ten pomysł dlatego po tylu latach po upomnieniach się przez władze nasze w kacu jest tak jak być powinno brawo

Jakie nowoczesne bariery, odważna aranżacja - czy to w ramach rewitalizacji?

Rfektownie to wyglada ale nasuwają sie pytania .Kto bedzie dbal o ich czystosc i co bedzie podczas zimy ze sniegiem na chodniku

glupota takie barierki nigdy nie widzialem glupszego wydawania pieniedzy . naprawcie koleiny

Ku jak to wyglada jak lodowisko

Proponował bym je jeszcze jakoś ciekawie pomalować:) np jakieś patriotyczne grafiki związane z Grajewem.

kadrowy miasta robi kwarantanne dla swojego elektoratu

miasto sie wysililo ho ho

Wyjeżdżając z ulicy Traugutta widać g***o.

Bez sęsu zawsze mozna bylo kogoś ochlapać a potem pozdrowić na spoted :/

W Szczuczynie są zupełnie inne barierki, te grajewskie w bardzo dużym stopniu utrudniają wyjazd z ulicy Ełckiej. Chcąc jechać z Ełckiej na wprost (zwłaszcza po 23.00 kiedy nie działają światła) nie widać kompletnie nic od strony przejazdu kolejowego. Trzeba aż się wysunąć na pas od Augustowa dopiero coś widać. PORAŻKA

Głąby a pomyśleli ci co barierki wstawiali ze za tych barierek dzieci nie widać a wiadomo ze dzieci lubią przebiec przez przejście

Znając okolice, widoczne pleksi będzie wkrótce pomazane spreyami i poprzypalane zapalniczką...

taak - estetycznie, higienicznie - jak w sklepie mięsnym, a nie w centrum europejskiego miasteczka;
lipa bez wyrazu, nie wiem naklejcie coś chociaż dla dzieci rysunki, czy jakiś mądry tekścik, to się chodciaż do czegoś przyda :(

druga sprawa, że może mogły być przezroczyste, rzeczywiście nie widać nic jak od strony ełckiej się włączasz do ruchu;


Barierki rzeczywiście takie jak ktoś zauważył jak w sklepie mięsnym, ja bym proponował zaprosić graficiarzy żeby nad nimi popracowali było by fajnie i kolorowo.

Bardzo dobry pomysł , nie raz tam ktoś mnie ochlapał , a jak ktoś mowi ze słabe to znaczy ze po mieście nie chodzi tylko wozi tyłek.
Dobrym pomysłem byłoby dodanie w odpowiednich miejscach bardziej przezroczystych plexi i tam gdzie mat moznaby dodac od strony ulicy jakieś naklejki upiekszając grajewo.

Barierki wyglądają okropnie. Z jednej strony takie z drugiej siakie!
Gdzie był burmistrz miasta, kiedy je stawiali????!!!!
I to centrum miasta ! Wstyd ! Pokażcie mi drugie takie miasto gdzie w centrum jest taki bałagan estetyczny?

Bardzo fajne. Mnie się podobają. A czy się taki urodził żeby wszystkim dogodził? Nie narzekajcie tylko zajmijcie się pracą.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.