Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 12849 wyświetleń

Bal Andrzejkowy w PM nr 1

 ...dzień wróżb i czarów w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Grajewie

        Czwartkowy dzień 23 XI w Przedszkolu Miejskim nr 1 upłynął pod znakiem andrzejkowych wróżb, zabaw i konkursów. Już po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych bawiły się i tańczyły w rytm nowych przebojów. W przerwie tanecznej dzieci zasiadły do poczęstunku zorganizowanego przez rodziców.
        Po południu w starszakach- w grupie Smerfów- odbyło się "wielkie wróżenie". Piękna dekoracja, cicha muzyka, płomienie świec wywołały nastrój sprzyjający wróżbom, czarom i przepowiedniom. Na wstępie dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z tym świętem. Dominującym motywem zabawy była wróżba z lanego wosku. Wśród innych zabaw można wymienić: "wróżba z kwiatkiem", "koło przeznaczenia", "zaczarowane pudełko", "magiczne karty", "koło podróży", "cukierkowa wróżba" oraz "wróżba z butami". W przerwach między wróżbami dzieci przy odpowiedniej muzyce naśladowały ruchem- czarownice, skradanie się, taniec wróżek, itp.
        Przedszkolne andrzejki nie tylko sprzyjały wspaniałej zabawie, ale także były okazją do rozbudzania ciekawości oraz zapoznania dzieci z ludowymi tradycjami. Uroczystość przygotowała i przeprowadziła Barbara Karulska- nauczyciel wychowania przedszkolnego tutejszej placówki.

PM nr 1

Galeria zdjęć

piątek, 14 czerwca 2024

Piknik z Folklorem 2024

Komentarze (8)

Bardzo fajny andrzejkowy bal, na którym przedszkolaki mogły bawić się i jednocześnie wróżyć.

Dzieciakom potrzebna jest radość i zabawa, humor - to lepiej wplywa na rozwój starszaków a nawet młoszych dzieci przygotowujących się do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Wszystkim sześciolatkom - dalszych sukcesów!

Wspaniały bal. Gratulujemy pomysłów na wróżby i dziękujemy pani Basi, za trud włożony w przygotowanie imprezy.

Bardzo cieszę się, że moje dziecko mogło wziać udział w takiej imprezie, inne dzieci też -wielka radość!

Cieszę się, że wszystkie dzieci wzieły udział w andrzejkach -starszakom i paniom pracujacym w grupie "Smerfów" dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej!

Uwielbiam takie wróżby i konkursy.Brawo sześciolatki -Smerfy!
Trzymajcie się.

Bawcie się dobrze i uczcie sie dzieciaki!

Dobra zabawa zawsze sie przyda, nawet sześciolatkom z grupy "Smerfów" - takie działania wpływają pozytywnie na rozwój przedszkolakow. Składam Wam życzenia i proszę o udzial w innych uroczystościach przedszkolnych i nie tylko!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.