Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 12470 wyświetleń

Bakterie w wodociągu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie na podstawie wyników badania wody (monitoring) grajewskiego wodociągu stwierdza, że jakość wody w badanym zakresie nie odpowiada wymaganiom zawartym w Rozp. MZ z dnia 19.XI.2002r (Dz.U nr 203 poz. 1718) i stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia. Wydana w związku z tym decyzja zobowiązuje ZWiK do doprowadzenia parametrów wody do wartości określonych w w/w Rozporządzeniu. Ogólna liczba bakterii w 22oC po 72 godz. w 1cm3 wody wynosi powyżej 300, a najwyższa dopuszczalna wartość wynosi 100.


P. Poślednik -  Zakład Wodociągów i Kanalizacji Grajewo -  powiedział nam, że główny mankament tej sytuacji to zapach chloru w wodzie, co nie powinno martwić,  ponieważ chlorem jest ona dezynfekowana. Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, bo dotychczas woda była chlorowana sporadycznie. Z całą stanowczością nie można stwierdzić skąd zawyżona ilość bakterii w wodociągu, ale gdyby nawet zdarzyła się jakaś nieszczelność to do środka nic by się nie dostawało, a wypływało by na zewnątrz.
ZWiK stara się wszystkimi dostępnymi sposobami zmniejszać niedogodności dla odbiorców wody. Problemy prawdopodobnie zakończą się po 24 kwietnia br. Na termin ten jest planowane zakończenie modernizacji wodociagu - uspokaja.

P. Zaborowski - PPIS Grajewo - informuje natomiast, że stwierdzona podczas monitorowania niewłaściwa jakość wody w wodociągu nie jest sytuacją chorobotwórczą. Po to, aby złagodzić skutki chlorowania wody należy wodę przegotowywać lub po jej "nabraniu" odstawić i odczekać aż chlor się ulotni. Monitorowanie i badanie wody prowadzone jest przez cały czas systematycznie, a ZWiK robi to nawet na własne zlecenie, odrębnie - dodaje Inspektor.


e-Grajewo.pl

Komentarze (19)

Kżdy z nas widzi jaki syf płynie z kranów a jak jest jeszcze czyszczenie rur to wogóle totalna parodia a my musimy za to zapłacić.

no to co trują nas,zastanawiam się co my pijemy

I za to ktoś powinien stracić "stołek"

no ale podnieść cen to nie zapomnięli, a syf z kranu płynie

Tzn. za co powinien stracić stołek?

wd - Cena wody na 2005 nie uległa zmianie (porównajcie cene wody w m. Ełk, Łomza , A-stów są zdecydowanie wyzsze) . Obecnie Grajewskie wodociągi są modernizowane niemal od podstaw ( to wręcz przeobrażenie zakładu) montowane sa nowe filtry, stacje pompowe, rozbudowa bud. technolog.itp. Zainwestowano dzieki burmistrzowi potężne środki finansowe z UM G-wa i U. Marszałkowskiego. Zakończenie inwestrycji to koniec IV 2005 r

tak wlasnie myslalam, ze cos sie dzieje z ta woda,smrod niesamowityipieczenie cery

Do K.J. wiem!!!!!!----Woda+kanalizacja z dniem 1 stycznia podrożała z 4,61 do 4,73 zł za mert sześcienny!!!!!!!!!!!!!!!!!

to ciekawe bo ostatnio w tym czasie w naszym miescie pojawiła się w Grajewie grypa jelitowa.(miało ją dużo osób)

DD zanim cos zainsynuujesz poczytaj najpierw o grypie jelitowej.

z chlorem do baktrii! jak można to takie fajne malutkie żyjątka. można sie przecież z nimi zaprzyjaźnić :)

I za co my płacimy??:?

nio to ładnie.. otruć nas chcą..=D bakterie dopuscili.. teraz dezynfekujcie:P
ale moim zdnaiem moglibyście urzyc fluoru(byłby zdrowszy dla nas i dla naszych zabków) a nie chloru który zdeka szkodzi nam:))) moje zdnaie:) ale jak najszybciej wypędźcie tych nie porzadanych gości z grajewskich wodociągów..=D

albo pójść z nimi na spacer, teraz to na sanki

Ciekawe. Są ludzie którzy otrzymują wynagrodzenie za pracę. Tak się składa, że kierownictwo otrzymuje je głównie za organizację pracy, zarządanie, nadzór. Jeśli w wodociągach znalazyły się takie czy inne nieprawiodłowości oznacza to BRAKw/w aspektów czyli osoby które kierują tym zakładem nie wywiązują się z podstawowych obowiązków i firmie prywatnej dawno by byli na "zielonej trawce". A w budżetówce jak zwykle "ukręci się łeb sprawie" i wszystko cacy. Nich się w końcu ktoś zastanowi przecież chodzi tu o życie, zdrowie nas samych i naszych dzieci.

Zgadzam sie z Mieszkanką. Skóra po umyciu tą woda jak na hipopotamie, nieprawdopodobne pieczenie, swędzenie. Udałam sie do dermatologa. Stwierdził, że to po chlorze

ja kupuje wodę bo tego syfu się nie da pić i ktoś powinien za to odpowiedzieć, a nie udawać, że jest wszystko cacy. Tylko ceny potrafią podnośić

Wy wszyscy jesteście złośliwi i małostkowi a powiedział bym że zaściankowi.Nigdzie bnie byliście i nic nie wiecie.Ja natomiast mam taką pracę że jestem zawsze gdzieś w delegacji i nasza woda jest w porównanju do innych luks.Teraz może trochę przesadziłi ale tak na ogół jest OK.

ty z delegacji ty chyba ze zwiku albo z um jesteś

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.