niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

ASF w powiecie grajewskim

Główny Inspektorat Weterynaryjny przekazał informację o wykryciu kolejnych w Polsce, pierwszych w powiecie grajewskim przypadków wirusa Afrykańskiego Pomoru świń (ASF) u dzików.

Zarażone zwierzęta odstrzelono w pobliżu miejscowości Klimaszewnica (gmina Radziłów) w odległości ok. 75 km od granicy polsko – białoruskiej oraz w pobliżu miejscowości Ciemnoszyje (gmina Grajewo) w odległości ok. 70 km od granicy polsko - białoruskiej.

Od dzików pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższe przypadki zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF (wyniki otrzymane w dniu 19 stycznia 2017 r.). Tusze zwierząt zostały unieszkodliwione pod nadzorem powiatowego lekarza weterynarii.

Wśród ostatnich przypadków wirusa u dzików znalazł się kolejny potwierdzony na terenie powiatu monieckiego – dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Czechowizna w gminie Knyszyn.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.