wtorek, 16 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11453 wyświetleń

Apel w sprawie sądów!


      Rada  Powiatu Grajewskiego na sesji w dniu 19. czerwca 2013 r. jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych oraz o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

      Jednocześnie już po raz trzeci Rada zajęła się tym tematem. W grudniu 2011 r. radni wyrazili sprzeciw wobec planowanej wtedy przez Ministra Sprawiedliwości likwidacji Sądu Rejonowego w Grajewie, a w lutym 2013 r. kategorycznie sprzeciwiła się wobec dokonania tej likwidacji.

       Sejm RP przed kilkoma dniami odrzucił sprzeciw Senatu i ponownie przyjął ustawę przywracającą 79 zlikwidowanych sądów (w tym Sąd Rejonowy w Grajewie). Teraz czeka ona na podpis Prezydenta, który ma na to 21 dni. Jednak wobec powszechnych wątpliwości, czy Prezydent złoży pod ustawą swój podpis, Rada Powiatu (podobnie jak inne samorządy, instytucje, organizacje, społeczności lokalne) po raz kolejny wyraziła swoje stanowisko w tej sprawie i konsekwentnie stanęła w obronie samodzielnego Sądu Rejonowego w Grajewie.

 


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (1)

I bardzo dobrze popieram, ustawa jest głupia i śmieszna... jak cały rząd!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.