Wiadomości

Apel o referendum

Apel o referendum

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Powiatu Grajewskiego !

  Rozpoczynamy akcję społeczną zmierzającą do przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie zmian własnościowych w służbie zdrowia. Prawo i Sprawiedliwość uważa, że to obywatele powinni zdecydować o przyszłości szpitali. Chcemy zapytać Polaków, czy zgadzają się na przeprowadzone przez rząd PO-PSL zmiany, niekorzystne  dla bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

  Przeciwstawiamy się liberalnemu podejściu do tematu służby zdrowia: „Masz pieniądze – płać. Nie masz – to Twój problem”. Zdrowie nie jest na sprzedaż. Pomoc państwa dla swoich obywateli w zakresie opieki zdrowotnej musi być jednym z priorytetów. Art.68 obowiązującej Konstytucji RP gwarantuje obywatelom równy dostęp do świadczeń finansowanych ze  środków publicznych.
Społeczeństwo powinno wypowiedzieć się również na temat prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych ze strategicznych dla Polski sektorów.
  Jesteśmy radykalnie przeciwni prywatyzacji strategicznych firm ze względów związanych z kondycją i statusem naszego narodu. Nie możemy być narodem, który nie ma niczego. Zgodnie z ustawą  z dnia 14 marca 2003 r.  o referendum ogólnokrajowym, Sejm RP może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum.

Wobec powyższego stawiamy zapytania w  referendum:
1. Czy jest Pan/Pani przeciwko komercjalizacji i prywatyzacji publicznej służby zdrowia?
2. Czy jest Pan/Pani przeciwko prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych z sektorów strategicznych dla Polski?

Wszystkie osoby chętne do zbierania podpisów, jak również chcące złożyć podpis zapraszamy do Biura Poselskiego Kazimierza Gwiazdowskiego w Grajewie ul. Wojska Polskiego 1 do dnia 27 czerwca 2011 r.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 86 272 24 47

Poseł na Sejm RP
Kazimierz Gwiazdowski

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.