sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11108 wyświetleń

Apel do mieszkańców

Oficer Prasowy KPP w Grajewie informuje:

Okres jesienny, to czas, kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Śliskie nawierzchnie, wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła sprzyjają powstawaniu wielu zagrożeń. Szczególną ostrożnością powinni wykazać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zarówno kierujący jak i piesi. Osoby piesze stanowią w tym okresie szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Zła pogoda nie sprzyja kierowcom. Jesienna aura dodatkowo zwiększała zagrożenie i obok pośpiechu kierowców oraz lekkomyślności pieszych, właśnie złe warunki atmosferyczne przyczyniają się do tragicznych zdarzeń na drogach.
W celu zminimalizowania liczby wypadków drogowych, z udziałem pieszych, od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-17:00 policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, pełnią służbę w patrolach pieszych, w rejonie przejść dla pieszych na ul. Wojska polskiego, ul. Ełckiej, ul. Kopernika i ul. Piłsudskiego.

Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Aby uniknąć wielu zagrożeń warto pamiętać o tym, że pieszemu nie wolno:
 Wchodzić ani wbiegać na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżającym pojazdem. Nawet na przejściu dla pieszych!
 Wchodzić na jezdnię zza pojazdu lub przeszkody ograniczającej widoczność drogi.
 Przechodzić przez jezdnię w miejscu ograniczonej widoczności lub w pobliżu takiego miejsca, na przykład na zakrętach, wierzchołkach wzniesień.
 Przebiegać przez jezdnię nawet w miejscach wyznaczonych dla pieszych.
 Zatrzymywać się na jezdni lub bez uzasadnionej przyczyny zwalniać kroku podczas przechodzenia przez jezdnie lub torowisko.
 Wchodzić na tory, gdy zapory są opuszczone lub ich opuszczanie zostało rozpoczęte.
 Przechodzić przez jezdnię w miejscach, w których umieszczone są urządzenia zabezpieczające (np. łańcuchy oddzielające drogę dla pieszych lub chodnik
od jezdni, nawet, jeśli są po drugiej stronie drogi).

mł.asp. Joanna Kiluk

Komentarze (3)

a w lato mozna wszystko ;)

moze zapalimy lampy ?

własnie lampy na tej ulicy to rzadkosc i bardzo ale to bardzo słaba widocznosc poszych to ledwo co widac a zwłaszcza podczas deszczu czy mgły bo wtedy to juz wcale nic nie mozna ujrzec

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.