Wiadomości

  • 55 komentarzy
  • 12664 wyświetleń

Apel do Burmistrza


W dniu dzisiejszym, w imieniu Zarządu Koła PO w Grajewie, przewodniczący Koła Adam Jankowski wystosował do Burmistrza Grajewa Pana Adama Kiełczewskiego apel w sprawie zawieszenia współpracy z rosyjskim miastem partnerskim Gusiew. Treść apelu:


Apel do Burmistrza Grajewa

w sprawie zawieszenia współpracy z rosyjskim miastem partnerskim Gusiew

 

4 czerwca będziemy obchodzić 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w naszym kraju. Wyborów, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności i wprowadziły nas na drogę demokracji, której efektem było m.in. wstąpienie do NATO i Unii Europejskiej.

W związku z nieuznawaną przez całą wspólnotę europejską, w tym Polskę, bezprawną aneksją Krymu, stanowiącego część niepodległej Ukrainy, a mając na względzie nadchodzącą rocznicę, apelujemy o zawieszenie współpracy Miasta Grajewo z rosyjskim miastem partnerskim Gusiew.

Polityka zagraniczna to wyłączna kompetencja rządu, ale jako samorząd możemy w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec imperialnej polityki Rosji, według której, wbrew powszechnie przyjętym normom prawa międzynarodowego, rację ma ten, kto dysponuje większą ilością karabinów.

Społeczeństwo rosyjskie demonstruje swoje poparcie dla przyłączenia Krymu do Rosji. W różnych miastach Federacji Rosyjskiej odbyły się wiece poparcia dla aneksji Krymu. Uważamy, że nie powinniśmy pozostawać bierni wobec zaistniałych faktów. Trzeba bronić granic uznanych przez społeczność międzynarodową i nie godzić się z nieuzasadnionymi roszczeniami terytorialnymi.

Niech podjęta decyzja będzie symbolicznym wyrazem dezaprobaty władz samorządowych i mieszkańców Grajewa wobec naruszenia suwerenności, integralności terytorialnej i niepodległości naszego wschodniego sąsiada.


www.pograjewo.pl

Komentarze (55)

politykę pozostawmy rządowi, gniewajmy się na rząd rosyjski a nie na Rosjan z Gusiewa

brawo! jestem za zerwaniem kontaktow z tym narodem

Dlaczego my Polacy mieszamy się w sprawy Rosji

a Rosja w odwecie zakręci nam gaz i będziecie płakac durnie!!!!

obywatele Krymu zdecydowali w głosowaniu i proszę o szacunek dla ich decyzji.

oszalał czy co na wojne z ruskimi chce iść.

popieram, słuszna inicjatywa

oczywiście, Pan Adam ma rację, a po co nam kontakty z ruskimi, tam nie ma czego szukać, dobrych przykładów dla młodzieży też nie ma , nie po to wywalczylismy sobie suwerenność , żeby teraz bratać sie z ruskiem ? Popieram Pana Adama,bo jest młody i mądry, takich nam potrzeba!

HA, HA. Ja myślałem że to 1 kwiecień, i PO robi sobie takie żarty. Po stwierdzeniu że do tej daty zostało jeszcze 10 dni, uśmiałem się jeszcze bardziej. Panie Jankowski, proszę wystosować apel do pana premiera Donalda Tuska o zawieszenie stosunków dyplomatycznych na linii Warszawa- Moskwa. Aż dziwne,że w kancelarii premiera nikt nie wpadł na tak genialny pomysł.Widać brakuje im takich tęgich umysłów.

W związku z dziwnymi apelami i nagminnym szukaniem rozgłosu na sesjach Rady Miasta wzywam Pana Adama Jankowskiego do zawieszenia kontaktu z własną głową. Każdy ma prawo do własnych poglądów ,to moje zdanie na ten temat .

Zatem PO z Grajewa chce eskalacji napięcia międzynarodowego. Czy w walce o międzynarodowy pokój jątrzenie jest dobre? Wydaje się, że należy wręcz przeciwnie postępować - zapraszać tych prostych Rosjan i przekonywać o nieagresji, pokazywać nasz (europejski) lepszy świat. Agresja rodzi agresję. Nie uczestniczmy w tym.

Pan Jankowski to ma wieczne problemy do wszystkich i szuka problemu tam, gdzie go nie ma. Najpierw tzw. "afera nagraniowa", a teraz to. Polityką zagraniczną niech zajmuje się rząd, a nie samorządy. Poza tym, może najpierw należałoby przeprowadzić głosowanie wśród grajewian, a nie od razu wypowiadać się w ich imieniu. Mi nic nie przeszkadza nawiązana współpraca z miastem Gusiew, jak i nie winię ich za decyzje Putina, więc proszę się w moim imieniu, jak i mojej rodziny (jako rodowitych grajewian) nie wypowiadać!

Patriotka, a po co nam kontakty z Niemcami,Anglikami itp.Ja wiem że Tobie patriotyzm nie przeszkadza w podcieraniu tyłków starym Niemcom,sprzątanie mieszkań i mycie garów w Anglii.No ale tam zarobisz EURO.I na tym kończy się patriotyzm.Patriotka, kiedy Ty ostatnio widziałaś Rosjanina?Byłaś na występie zespołu pieśni i tańca z Gusiewa?Nie oglądaj TVN24, bo Ci mózg to reszty wypiorą.A apele to może sobie pan radny Jankowski pisać do swojego premiera i szefa P.O.Pan Jankowski nie reprezentuje w tej sprawie zdania wszystkich mieszkańców Grajewa, tylko swojego koła P.O.w Grajewie.Widocznie niektórym władza na móżg się rzuca.Bo nie ma innego wytłumaczenia.Janek on już zawiesił kontakt z własną głową.Bo myśli "politycznie".

Do Damian. Rosja nam zakręci gaz? I co, komu go sprzeda? Każdy kij ma dwa końce...

a od kiedy pan burmistrz taki czuly na ludzka krzywde

do patriotki a z niemcami buzi

Ja uważam , że Pan Burmistrz powinien naprawdę wziąć się s za Grajewo , a nie z orszakami jeździć po innych krajach. Lepiej porządek zrobić w Grajewie. Jaki gospodarz to widać idąc przez miasto do UM syf na chodnikach ,śmieci. Lepiej zamiast wycieczki zorganizować sprzątanie Grajewa skoro nie umie wyegzekwować tego od odpowiednich służb. Inni przed nim potrafili rano przed pracą popatrzeć na ulice, a obecny chyba szuka tylko imprez.

a może jakąś imprezkę zrobimy w mieście pod Urzędem?

A może by tak panowie i panie z grajewskiego PO zaapelowali do Burmistrza o zawieszenie współpracy z gawronami i kawkami obsrywającymi nasze miasto. Podpowiem, że być może te gawrony są zapewne "ruskie".

Do 345: tak, potrafili popatrzeć na ulice i nic więcej. Może spójrz ile inwestycji zostało przeprowadzonych za kadencji aktualnego Burmistrza. Poprzedni siedział przez 8 lat ... Nie potrafił nawet utworzyć od 2005 roku do końca kadencji wydziału inwestycji i pozyskiwania dofinansowań z UE. Siedząc w urzędzie nic nie załatwisz.

Już następuje izolacja polityczna Rosji niemal przez cały świat a jeżeli nie przez cały to przynajmniej przez kraje o wysokiej demokracji. Polityka Putina oparta o zakłamanie, imperialne zapędy a powszechnie akceptowana przez obywateli tego kraju musi skutkować chęcią całkowitej izolacji. Proszę przypomnieć sobie, 25 lat temu to my zwykli obywatele naszej ojczyzny zmieniliśmy bieg historii. To my nie ulękliśmy się potęgi dominującego sąsiada i kazali mu iść precz z granic naszego państwa. Co robi naród rosyjski? Patrzy i akceptuje poczynania byłego KGB-owca wobec innego państwa, akceptuje jego fałsz, obłudę i kłamstwo. Narodu, który maniacko wierzy w słuszność takiej polityki nie da się zreformować. Jeszcze przez długie długie lata będą żyli na uboczu demokracji.

Tak związać sie za centrum miasta niech w końcu ożyje!!!....niech sie stanie fajnym miejscem rozrywki i relaxu dla mieszkańców ,niech to w końcu wyglada estetycznie elegacko....Centrum jest przecież nasza wizytówka ....do roboty!!!!!

Popieram ten apel z jednego powodu. Nie mozna dopuszczac do sytuacji takich jak zbrojne wkroczenie na teren innego panstwa i przywlaszczenie sobie jego ziemi. I w dodatku pod haslem " ochrony mniejszosci narodowej " czyli rosjan tam zamieszkujacych, pomimo ze oni sa tam wiekszoscia. Rosja oddala krym ? Tak. Wiec powinna trzymac łapy przy sobie. Co by bylo gdyby wszyscy siegneli po " swoje " ? Bylby rozbior Ukrainy! No co przecież i my mielibysmy sie o co upomniec, rumunia i wegry tez. Tylko ze kochani to mogloby podzialac w obie strony i nas tez mogli by rozgrabic. Dlatego nie mozna sie na cos takiego godzic! Mam juz dosc uleglosci naszego kraju wzgledem rosji. Na co ewidentnym przykladem byla katastrofa smolenska. Ktos tu napisal niejątrzyć nie zaczepiac i pewnie siedziec cicho. No ludzie to my powinnismy mobilizowac europe zachodnia bo oni o wschodzie to maja takie pojecie ze glowa boli! Oczywiscie poki europa handluje z rosja i rozchodzi sie o kase nie wiadomo na ile ruszyli by dupy. Ja wam tylko chce zasygnalizowac ze niestety putina nie uwazam za czlowieka zdrowego na rozumie i sadze ze i na polske przyjdzie czas, bo sie mu marzy mateczka rasija imperium ktore polknie wszystkie kraje oscienne. Zreszta nie wiem czy wiecie w kaliningradzie juz trwaja manewry wojskowe z udzialem rosyjskich żołnierzy w liczbie 3,5 tys. Szczesc Boże! I nie liczcie na to ze ten kraj was obroni albo co gorsza ze nato nadejdzie nam z odsiecza. Takie jest moje skromne zdanie. Amen!

Niech radny Ankwski zajmie się problemami miasta a nie jątrzy i nawołuje o zerwanie kontaktów z zaprzyjaźnionym miastem.Od kiedy to taka miłošć z ukrainą i z zachodem.Nieraz zostaliśmy wystawieni do wiatru ,ak widać z tych lekcji nic się nie nauczyliśmy.Już za nasz PO-PIS odczuwamy i odczujemy skutki w niedługim czasie.Wystosuj apel młody człowieku do swoich zwierzchników z PO aby zajęli się problemami w Kraju(bezrobocie,strajkujących rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi,kolejki w służbie zdrowia,drogi,kolej,armia i wiele innych problemów.Czy poprzez ten apel Pan Jankowski chce zabłysnąć-czasem ze świecznika spada się najszybciej.

Panie radny może by pan zaapelował do rolników i mleczarzy żeby nie wysyłali swoich towarów na wschód.Jak bojkot to bojkot.

Najlepiej zerwać kontakt ze światem... Mieszkańcy Grajewa chyba wola zamknąć się w swoim domu i oglądać filmy na Polsacie...

do xyz - oto charakterystyczny sposób myślenia dla tzn " sciany wschodniej" , aż wstyd się przyznawać do takich ludzi i takiego myślenia. Wstyd i hańba!

Zgadzam się z Niebieskim.Czy Pan Jankowski za ścianą z sąsiadami dobrze żyje? to szuka i gnębi. Och co za człowiek lubi aby w obiegu zainteresowania być.Politykę zostawmy politykom tyle naszych zginęło w Iraku,a teraz powysyłali do Francji następnych.No i co ..?????? Jestem rodowitą Grajewianką i zostawcie nam zadecydować.Kiedyś co niektórzy RADNI dobrze się bawili z Rosjankami, a było u nas sporo ruskich.Lepiej żyć w zgodzie,a co oni winni tacy sami ludzie jak my,a MENDY wszędzie znajdziesz I U NAS !!!!!!!

345 powiedz to też dla Prezydenta czemu z orszakiem jeżdżi,a nie za sprzątanie Polski by się wziął.Ale wy ludzie idziecie i sami śmiecicie aby każdy pod swoim podwórkiem porządek trzymał to cacy i dzieci uczyć by nie śmiecili. A potem szukają Burmistrza aby chodził i sprzątał nasze Grajewo Noooo Ludzie

Jankowski jak został powołany do władz miasta to niech tak zostanie. Jek ostanie skierowany przez towarzyszy do województwa to rozszerzy swoje przemyślenia do tego obszaru., ale w polityke międznarodowo niech się nie miesza bo szkoły ma lokalne pokończone co inno Sikorski szkolony na zachodzie wrazie co ma gdzie uciekać, a sam gdzie się podzieje jak szarańcza zatakuje.

Do TOMASZA - punktuj dalej, punktuj dalej .... Wybory do powiatu na jesieni

Nie mieszajmy się ,to co jest dobre niech zostanie trudno potem na nowo nawiazywa kontakty.

mało morderstw w Grajewie wojny zachciało się z Putinem szok

dobra impreza mieszać się w politykę innego państwa jakby swych problemów nie było do załatwienia a kto nam pomaga żyć godniej i bezpieczniej

Jestem sybiraczką ,wiem na co stać nieodpowiedzialnych władców Rosji ,popieram Pana Adama.

Nie lubię Niemców ani Ruskich. Pytam się tylko "co ma piernik do wiatraka ?" Na pewno car Putin strasznie się zmartwi brakiem współpracy z miastem Gusiew , a wszystkim mieszkańcom Grajewa zrobi się lżej na sercu. Panie Jankowski bądź Pan chłop i jedź Pan na Krym bronić swoich przekonań.

HaHaHa...ale mi ten tekst poprawil humor:).Ludzie p Jankowski poczol wiosne wybaczcie mu:((albo donald mu tak mozg wypral jak co niektorym wyborcom hahaha)P.O.papraniec jeden!!!!

Jak zakręcą nam gaz to nie będziemy płacić rachunków :) A tak na serio to ja też popieram akcję

podoba mi się pomysł 345 , jestem za zorganizowaniem sprzątaniem naszego miasta, Burmistrz mógłby objąć taką akcję swoim patronatem. Zauważyłam ,że układa się dobrze P.Bagan z Prostek, więc może pomyślą razem o zorganizowaniu czegoś w lesie za Grajewem , jak jedzie się do Prostek. W tej chwili jest do graniczna toaleta , aż wstyd, gdy się tam przejeżdża. Wszędzie w takich miejscach jest stojak na kosz , ławki,. Proszę o rozważenie pomysłu.

UUUU "patriotka poczuła się dotknięta do żywego.Chyba trafiłem w sedno.Prawda w oczy kole."Lecz się chłopie"dobra rada tylko gdzie on ma się leczyć ,jak minister z rządu P.O.dopiero kleci ustawy zdrowotne.Sołtysie pan radny wyżej mierzy niż województwo.Zbychu popieram propozycję,nawet dorzucę się do kosztów podróży.Zrobię to z sympatii do pana radnego.

Moim skromnym i malutkim umysłem to wszystko co teraz dzieje się to już było!Ale tym razem w innym wymiarze czasu i pod płaszczykiem pokoju,dobrobytu oraz bezpieczeństwa!Kiedyś Polskę oraz Europę podzielono paktem Mołotow-Ribbentrop przy cichym poparciu dzisiejszych tzw. naszych przyjaciół,sojuszników!A teraz cichym paktem Putin-Obama przy także cichym udziale oraz zgodzie możnych Panów Europy i USA;oraz tym razem władz naszej ukochanej Polski!Kiedyś,gdy byłem smarkaczem w krótkich spodenkach pewien starszy wiekiem Niemiec powiedział mi na tzw. Ziemiach Odzyskanych,że oni-jak nie on lub jego dzieci to ich dzieci,to jednak powrócą na te ziemie i zajmą je bez jednego wystrzału!Śmiałem się wtedy z niego. Ale teraz widzę,że jego "proroctwo" dopełnia się na naszych oczach! Ukraina,Krym to tylko mały-sorki-pryszcz w tym wszystkim!To początek większej inwazji oraz pazernej chciwości USA i Rosji!A w tym wszystkim po każdej ze stron macza swe brudne paluszki wszędobylskie NWO!Gdyż chcą za wszelką cenę stworzyć swój ŚWIATOWY RZĄD i NARÓD PANÓW a z nas niewolników,abyśmy im kłaniali się w pas i czubki ich butów całowali!W tym celu perfidnie napuszczają jednych na drugich-także w Polsce, abyśmy my szaraki własnymi zębami sobie grdyki poprzegryzali a IM później pozostałym przy życiu po tej i po tej stronie będzie łatwiej założyć króciutki łańcuch oraz kaganiec ze szpikulce na „ryj”!Obawiam się jednego,że dojdzie do tego,co stało się 17.9.1939r-rozbiór naszej Najukochańszej Rzeczpospolitej i to za świadomą zgodą naszych ukochanych władz rządowych i ich lokalnych „satelitów”!DA DOBRY BÓG A DO TEGO NIGDY NIE DOJDZIE!AMEN!!!

Czy ktoś jest kosmitą z innej bajki. Gdzie Pan pracował i pracuje, jakie Pan ma doświadczenie. Doskonale wkomponowuje się Pan w politykę gdzie nie ma honoru, sumienia, etyki i moralności. Kryzys geopolityczny bardzo mocno dotknął mieszkańców Podlasia. Grajewa też, gdyż rolnicy otrzymają mniejsze pieniądze za mleczko, mniej więc wydadzą na różne rzeczy. Może trzeba będzie obciąć stawiki np. przewoźnikom. Cała infrastruktura, która kręci się wokół mleczarzy będzie miała bidę. Nie tylko właściciele ale i pracownicy. Zaapeluj pan do ludzi którzy mogą stracić pracę, firmy zbankrutować, jestem przekonany o ich bezgranicznym wsparciu tego typu apeli. Czy, nie strach pomyśleć, że kiedyś władza może trafić do tego pokroju osobników? Proponuję pojechać na granicę z obwodem Kalinigradzkim i zaproponować oficjalnie zamknięcie granicy polsko-rosyjskiej.Tzw."mrówkom" zabrać chleb. Też dobry pomysł.

Wiosenka w pełni, niebo "troche" zamglone, a na tym niebie biale pasy po samolotach ktore przeleciały. Obserwuje jeden taki slad od godziny i nie znika, tylko sie poszerza. O ile sobie przypominam w czasie mojego dziecinstwa jakies 20 lat temu taki slad znikal na krotko za samolotem w 5 -10 minut. A teraz? Coz CHEMTRAILS (chemiczne smugi) rozpoczeto opryski. Dla nich jestesmy jak szkodniki, ktorych trzeba wytruc. Doraznie te opryski powoduja otepienie i obojetnosc... wlasnie po to abysmy nie byli w stanie trzezwo myslec i reagowac na obecne sprawy rosyjskie i inne tematy. Prosba do administratora. Prosze to zamiescic, naprawde malo ludzi wie o tym fakcie, choc na YouTube sie roi od takich informacji.

wstyd mi za wszystkich, którzy ze strachu skamlą przed ruskimi.. za mało nam nakopali przez tyle lat? wstyd, wstyd wstyd, ruskie przyjaciele !

UKOCHANI!Moim skromnym zdaniem Ci,którzy są przeciwko wnioskowi PO mają zupełną racje,gdyż trzeba bardzo dbać o takie przyjaźnie i je cały czas pielęgnować oraz rozwijać!A najlepiej zacząć od siebie samego;od stosunków we własnej rodzinie,wśród sąsiadów, bliskich ,przyjaciół, znajomych a także wśród całkowicie nam obcych ludzi a nawet wśród naszych nieprzyjaciół!Trzeba to wszystko pielęgnować nie tylko we własnym domostwie lecz także we własnym miejscu zamieszkania;w mieście ,wiosce, na podwórku, ulicy,miejscu pracy,w polityce,w Kościele,a nawet w środkach masowego przekazu-np. w internecie;etc!Trzeba tą przyjaźń i miłość chrześcijańską nieść nam wszędzie tak jak o to bardzo pięknie modlił się do Boga św. Franciszek-”O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; światło tam, gdzie panuje mrok;radość tam, gdzie panuje smutek. Spraw abyśmy mogli,nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;nie tyle szukać miłości, co kochać;albowiem dając, otrzymujemy; wybaczając, zyskujemy przebaczenie,a umierając, rodzimy się do wiecznego życia. przez Chrystusa Pana naszego. AMEN!!!”

Lechu Redyk, wkurzyłeś mnie, bo piszesz jak święty i masz wciąż świętą rację, dlatego mówię wyłącznie do Pana! Mój dziadek opowiadał, że jakieś fluki przyjdą tu za 70 lat po wojnie, to chyba ten czas już nadchodzi. Ja nie od polityki, bom za młoda, dlatego za głupia. Pilnie nam potrzeba rozwiązać zarażone, fałszywe, marionetkowe partie w naszym kraju i nie sięgać do ludzi innego kraju. Rozliczyć tych, co rozbroili i rozkradli nasz kraj i przygotowali go do symbolicznej walki obronnej przez dwie godziny, potem aneksji przez nakrycie wszystkiego kapeluszem zaborczym. Parcie na Wschód, ani na Zachód nie jest zakończone, a kraj jest rozpaprany i dlatego nieroztropne rozpaprańce podnoszą zły głos. Nasi młodzi chłopcy są za granicą, za chlebem, to i mobilizacji nie ma z czego robić. Samolot wyciszony na obcej ziemi leży. Płacimy dla UE i dla NATO i co z tego mamy? Cwane narody budowały swoją przyszłość, teraz butni będąc, śmieją się. Tylko głupcy cieszą się zieloną wyspą, na którą oczywiście ktoś, tylko sam ucieknie. Smutno jest prawdziwym Polakom, że często ci, którym za.a klapa spodenek opada, doprowadzają ich do przepaści. Bywa, że ufając, dają się prowadzić jak barany na rzeź. O! 25. rocznica wolnych wyborów i to przed aktualnymi wyborami (zaczyna się piracka zadyma)? Kto na tym wielce skorzystał i skorzysta, a kto ogromnie zawsze straci. Pytam Cię Lechu, gdzie jest ta Polska, co rąbała Moskali? Nie trzeba spać Leszku, sen życie kosztuje. Wybacz mi za tak dziecinny komentarz, a i Ty nie pisz tak szczerze, bo Internet jest szpiclowany przez wroga.

Lepsi od Ruchu 10. Kwietnia. Żenada!

Czy to zdanie wszystkich członków PO z Grajewa, czy tylko fanaberia Jankowskiego? A co na to władze PO z powiatu i województwa? Panie Doliwa może czas zająć stanowisko w sprawie wyczynów swojego ucznia.

Masz zupełną rację Droga Sąsiadko!Wszystko co piszesz ja także dostrzegam i jest to dla mnie o wiele większą bolączką niż wszystkie moje życiowe bolączki!Muszę pisać bo ktoś przecież musi!Wiem,że czasem mogę się myśleć gdyż nie jestem wszechwiedzącym oraz wszech mądrym oraz nieomylnym jasnowidzem,prorokiem Bożym czy wieszczem sennym lub chodzącym wszechstronnym alfą i omegą!Wiem,że to co pisze wielu osobom-nawet tu u nas jest nie na rączkę!Nawet już 2 razy na G24 wydano na mnie wyrok śmierci!No cóż-mimo to nigdy nie zaprę się mojej wiary,nadziei,miłości oraz pokoju do Boga i do każdego człowieka!(Rzymian 8:35-39;Dzieje Apost.20:24).I jestem gotów w każdej jednej chwili nawet na najgorsze!”Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.”(Mat 10:28) QUIS UT DEUS?!!!Dzięki za troskę-4 Mojżeszowa 6:24-26.AMEN!!!

Ale chłopaku pojechałeś z tym apelem. Młody jesteś i g.... wiesz o świecie. Co ci zrobili ludzie z Gusiewa? Tak samo boją się jak i my wiec nie rób sobie kampanii i pomyśl lepiej jak zmniejszyć bezrobocie w regionie.

Najlepiej to niech członkowie koła i dowódca zrezygnują w ramach protestu z pobierania uposażenia za ciężką pracę. To dopiero byłby wydźwięk na skalę kraju i Europy. W myśl światłej idei przewodniczącego za poczynania polityków i ich interesy ja i inni ludzie mamy nienawidzić Rosjanina, a może i Polaka zza ściany.

Jankowski to chyba siedzi w domu, pisze donosy i nie ma już co na prawdę wymyślić, Daj sobie chłopie spokój. To co robi rząd rosyjski to robi, ich problem i oni poniosą za to konsekwencje prędzej czy później, ale pamiętaj, że nie każdy Rosjanin popiera politykę Putina i nie każdy chce za to płacić. Jak w przedszkolu.. słuchaj on robi tak brzydko to nie zadawajmy się z nimi wszystkimi, tylko Ci wszyscy nie są winni tego co robi ten jeden. To świadczy tylko o ludzkiej głupocie i niewychowaniu.. mama nie nauczyła ? Żyjemy w XXI wieku, młodzi ludzie urodzeni w Rosji po II wojnie światowej czym są winni tego co zrobili nam ich przodkowie ? Żyją tam ludzie normalni tacy jak my, którzy chcą żyć normalnie. A Pan z tym pańskim Apelem schowaj się w krzaki, bo życie Pana jeszcze rozliczy albo zlituje się, bo wygląda na to, że masz pan jakąś psychozę tudzież inną chorobę psychiczną. Pozdrawiam normalnych ludzi z normalnym punktem widzenia i postrzegania świata w XXI wieku.

Dajta odpocząć temu JANKOWSKIEMU chłopina podpisał się bo mu sekretarze podsuneli i tera cierpi .//

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.