Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 3614 wyświetleń

Amerykańscy żołnierze będą pracować w Szczuczynie

Amerykańscy żołnierze będą pracować w Szczuczynie

Dobre relacje Szczuczyna z kolejnymi zmianami amerykańskich żołnierzy kontyngentu NATO stacjonujących w Orzyszu zaowocują. Już w najbliższy piątek (1.10.) mundurowi stawią się przy ul. Senatorskiej w tym mieście i podejmą wyzwanie.


- W tzw. starym parku mamy przepiękny, zabytkowy budynek, w którym mieści się Muzeum Pożarnictwa. Jest to drewniany obiekt, którego ściany zewnętrzne wymagają konserwacji. Obok niego znajduje się drewniana zadaszona scena, która też wymaga takiego zabiegu. Skoro jest więc potrzeba i ręce do pracy, to pomysł nasuwa się sam - wyjaśnia nam Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Zgodnie z zapowiedzią dowódców, gotowość do pracy w Szczuczynie zgłosiło 80 żołnierzy. Po przepracowanym dniu będą wracać do swojej jednostki. Przy takiej ilości rąk do pracy trudno określić ile czasu zajmie realizacja zadania. Być może plan zostanie wykonany w 2-3 dni, może potrwa nieco dłużej :)

- Jedno jest pewne skoordynowanie takiego zespołu to nie lada wyzwanie, ale przy serdeczności i otwartości naszych pomocników jest do zrobienia. Damy radę - dodaje Artur Kuczyński.

 

niedziela, 17 października 2021

Wyprzedzał ciężarówką na skrzyżowaniu

Komentarze (16)

A co robią w tym czasie polscy żołnierze?

A ten wielki młotek to im do czego będzie służył przy remoncie?

Ścianę to mogą odmalować osoby niepodejmujące pracy zawodowej a będące na zasiłku lub świadczeniach socjalnych. Żołnierzy należałoby wysłać do obrony naszej wschodniej granicy z Białorusią przeciw ATAKOWI TERRORYSTÓW !

A działonowy siedzi i śniadanko na kole spożywa :D Tylko po co to działo? Fajnie że chcą w jakiś sposób się zintegrować z lokalną społecznością, tylko dlaczego w Grajewie nie ma takich akcji? Jest dużo do zrobienia w mieście i armia USA mogłaby wizerunkowo zyskać.

Ale wy macie super BURMISTRZA On ma pomysł na wszystko.

Burmistrz juz nie wie co wymyslec zolnierze na wschodnia granice jak brak zajecia

Pewnie w Szczuczynie potrafią mówić po angielsku. W Grajewie zaproszą Rosjan, może Białorusinów. A może oni sami przyjadą bez zaproszenia - oceniając zgodnie z obecną propagandą już niewiele brakuje. -:)

Kasiu w Grajewie juz sa mieszkaja w hotelu naprzeciwko UM .

Brawo Szczuczyn!!!!

A może burmistrz zadłużył Szczuczyn że pozostali mu "wolontariusze" z USA?

Brawo przybędzie kolorowych dzieci w mieście po tej akcji

Ja bym sie wstydzil pokazywac Szczuczyn tym ludziom, podobnie niektore czesci Grajewa nie nadaja sie do pokazywania.

jeden wystrzał z tej armaty i w całym Szczuczynie nie ma szyb :)

Boś nie był i nie widział małych miejscowości na środkowym zachodzie USA.

Ktoś tu dawno nie był w Szczuczynie... To obecnie piękne, historyczne, "klimatyczne" miasteczko. "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

Można lepiej wykorzystac zolnierzy i ta haubice...ustawic na ul.Pawelki i strzelac do ciezarowek wjezdzajacych pod zakaz 8t. Najlepsze rozwiazanie skoro Burmistrz nie wie jak rozwiazac ten problem...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.