Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 4187 wyświetleń

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Fundacja Siepomaga, we współpracy z anonimowym darczyńcą z USA, przekazała Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku ambulans reanimacyjny z aparaturą ECMO. 

Ambulans  jest wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę ECMO, czyli tzw. płucoserce, które zastępuje pracę tych narządów w przypadku ich skrajnej niewydolności. Jest to jeden z najnowocześniejszych ambulansów tego typu w Polsce i pierwszy mobilny zespół ECMO w województwie podlaskim. Co istotne, aparatura ta może być również stosowana m.in. w skrajnie ciężkich przypadkach zakażenia wirusem Sars-CoV-2.

Karetka i jej specjalistyczne wyposażenie to łączna wartości ponad 1 mln złotych. 

Darczyńca nie chce szeroko rozgłaszać swojego zaangażowania. Wiadomo o nim, że pochodzi z Białegostoku, od lat mieszka i pracuje w USA. 

 

Komentarze (14)

Wstyd dla nas Polaków, że żyjemy w kraju , w którym brakuje na doposażenie służby zdrowia i muszą to robić prywatne osoby i fundacje jednocześnie państwo stać na płacenie milionowych kar dziennie. Dziękujemy darczyńcy i Fundacji Siepomaga

To już wiemy ile za organizacje wyborów kopertowych można było kupić takich karetek.

Jest są za to pieniądze na kościół, Rydzyka, patriotów co to palą race i demolują Warszawę 11 listopada, na TVP, itd. Są pieniądze na rozdawnictwo dla swoich.
Także nie jest źle. Nie ma co narzekać. W końcu dobra zmiana.

Wszystko to racja!!!

Uwielbiam wycie lewactwa !

I po co ten jad?
Cieszmy się,że są jeszcze tak wartościowi ludzie.
Dziękujemy

Ciekaw jestem kiedy zacznie się kupowanie sprzętu dla wojska. też jest ponoć w tragicznym stanie.

Corleone komoruski mówił że Polski pilot i na drzwiach od stodoły poleci

Rozdawnictwo, rozdawnictwo, marnotrawstwo. No nie wiem co jest gorsze, czy takie ładowanie kasy w niby armię, która i tak klęknie przed naporem giganatów czy ładowanie kasy w interesy koncernów farmaceutycznych. Może lepiej byłoby tą kasę zainwestować w rowój własnego kraju? Jego rozwój? No ale to takie moje pobożne życzenia. Wiadomo, że kto inny rządzi i tak nie mamy na to wpływu, nawet przy urnie wyborczej. Trochę to obserwuję od kilkudziesięciu lat i nie widzę tu żadnej perspektywy. W sensie, że dla Polski. Wszystko idzie zgodnie z planem.

wiesniak, o co ci chodzi, najwazniejsze ,ze lud mamy wierny, kosciol pazerny, ktory mowi, ze nie samym chlebem czlowiek zyje, a jak zachorujesz, to mozesz pojsc na modlitwe o uzdrowienie.
Nasze Panstwo stac nie tylko na straty z tytulu konfiktu z Unia Europejska- nasz dumny katolicki kraj stac na wydatki z tytulu KONKORDATU i FUNDUSZU KOSCIELNEGO- jakie lozymy corocznie na paszozytow w kieckach- mimo iz nic pozytecznego dla kraju nie robia !

I gdzie ten dobrobyt skoro nawet sprzęt do ratowania życia sponsorują prywatne osoby lub organizacje charytatywne. Piękny gest, ale patrząc ile nasze państwo roztrwonilo pieniędzy na jakieś wybory które się nie odbyły i respiratory, których nikt nie widział to w każdym większym mieście by była taka karetka.

wyborca, ten wyje najglosniej , kto wyje ostatni ! Boj to bedzie wasz ostatni, wasi pisowscy komunisci i wasza wdowa smolenska wieczna dziwica niepokalana, prorodzinne guru bez rodziny nie bedzie zyc wiecznie i co wtedy w pisiorczyki zrobicie ?

Gary Muur, proszę przeczytaj wszystko od początku łącznie z moim króciutkim komentarzem (podpis: wyborca) i zastanów się nad tym, co napisałeś lub do kogo kierujesz swój komentarz. Chyba pomyliłeś "wyborcę" z "piratem".

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.